Turkcell Superbox rezaleti

Ufuk Kayax

Kilopat
Daha fazla  
Geçen sene taşındığım evde altyapı olmadığı için zorunlu olarak Superbox aldım. Bu sene okul için başka şehre taşındım. Taşındığım evde internet hızı o kadar düşük ki eski evde 20 Mbps olan hız yeni evde gündüzleri 5 6 geceleri 1 Mbps civarı bazen daha düşük bile olduğu oluyor. Müşteri hizmetlerini arıyorum kullanamayacaksam iptal etmek istediğimi söyledim fakat iptal edemeyeceklerini söylediler. Tahahhüt süresi boyunca ödemek istemiyorum. 200 TL ödüyorum üstelik. 1 senesi doldu tahahhütün bu konuda bilgili bir arkadaşım bir seneden sonra cayma hakkım olduğunu söyledi üstelik hız da düşük olduğu için tüketici hakem heyetine başvurmam mı gerekiyor. Nasıl aboneliğimi sonlandırabilirim?

Yüksek ihitmal bulunduğunuz yerde Turkcell altyapıyı çok geliştirmemiş, örnek vermek gerekirse ben Düzce'de 110 Mbps download alırken, İstanbul'un bazı yerlerinde 25Mbps alıyorum neyse sizin konuya gelelim. Taahhüt süresi değişebilir 1 yıl olarak imzaladıysan 1 yılın geçmesi lazım ama geçmesine rağmen kaptmıyorlarsa tüketici hakem heyetine başvurun.
Bu arada bende Superbox'dan pek memnun değilim 100GB paket sanki 10 GB gibi bitiyor.

Farklı alternatife geçerseniz cayma bedelinin belli bir miktarını geçeceğiniz firma ödeyebiliyor onun dışında cayma bedelini ödemezseniz sonlandırmazlar.

Yüksek ihitmal bulunduğunuz yerde Turkcell altyapıyı çok geliştirmemiş, örnek vermek gerekirse ben Düzce'de 110 Mbps download alırken, İstanbul'un bazı yerlerinde 25Mbps alıyorum neyse sizin konuya gelelim. Taahhüt süresi değişebilir 1 yıl olarak imzaladıysan 1 yılın geçmesi lazım ama geçmesine rağmen kaptmıyorlarsa tüketici hakem heyetine başvurun.
Bu arada bende Superbox'dan pek memnun değilim 100GB paket sanki 10 GB gibi bitiyor.

Hocam 24 ay olarak almıştım 10 ay kaldı ama 10 ay çekmeyen internete 209 TL ödemek istemiyorum. Yeni taşındığım yerde Superonline gözüküyor ama ona da döndüremiyorlar. Dediğiniz gibi başvuracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı