Turkcell Superonline farklı modem gönderdi

288807

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam, bugün Millenicom VDSL altyapıdan fiber altyapıya geçiş sağladım,
Bana eski kutusu bile olmayan ZTE marka bir modem getirdiler, ilki çalışmadı ikincisini bağladılar ve çalıştı.
Modem yanındayken sorunsuz hız alabiliyorken uzaklaştığım taktirde hız yarı yarıya düşüyor. Sonuç olarak modem iyi değil.
Superonline yeni nesil Wi-Fi 6 modemlerini Millenicom için kullanmıyormuş,
Ancak Müşteri Hizmetleri bir ayrım olmadığını belirtti ve kayıt açtı,
Bu gibi bir durum ile mağdur olan var mı çünkü eski modem kendi modemimdi ve cayır cayır çalışıyordu.
Wi-Fi 6 Modem kullanan var mı, nasıl ve Millenicom fiber kullananlar modem resimlerini ya da markalarını paylaşabilirse çok sevinirim.

WhatsApp Görsel 2022-12-07 saat 19.05.53.jpg

Getirilen modem görseldeki gibi.

Son düzenleme:
Bana eski kutusu bile olmayan ZTE marka bir modem getirdiler, ilki çalışmadı ikincisini bağladılar ve çalıştı.
Modem yanındayken sorunsuz hız alabiliyorken uzaklaştığım taktirde hız yarı yarıya düşüyor. Sonuç olarak modem iyi değil.
Bu gibi bir durum ile mağdur olan var mı çünkü eski modem kendi modemimdi ve cayır cayır çalışıyordu.
Wi-Fi 6 Modem kullanan var mı, nasıl ve Millenicom fiber kullananlar modem resimlerini ya da markalarını paylaşabilirse çok sevinirim.

Eki Görüntüle 1596034

Superonline haklı. Faturayı millenicoma ödediğin ve kendi müşterisi olmadığın için kaliteli modemi vermemiş size. Ben direkt Superonline kullanıyorum, bana huawei wifi 6 modem verdiler.

Superonline haklı. Faturayı Millenicom'a ödediğin ve kendi müşterisi olmadığın için kaliteli modemi vermemiş size. Ben direkt Superonline kullanıyorum, bana Huawei Wi-Fi 6 modem verdiler.

Kaliteli olmasa da düzgün çalışan bir modem gerekiyor, 2 duvar yanda hız 1/3'e düşüyor.
300TL onlara vermiyoruz diye olabilecek en kötü modemi kullanmak mantıklı mı sizce?

Kaliteli olmasa da düzgün çalışan bir modem gerekiyor, 2 duvar yanda hız 1/3'e düşüyor.
300TL onlara vermiyoruz diye olabilecek en kötü modemi kullanmak mantıklı mı sizce?
Haklılar. Çünkü superonline altyapısını kullanan yan firmayı kullanıp, onlara para kazandırıyorsunuz. Kalite farkı olacak tabi ki. O zaman benim sizden daha fazla ödememin ne anlamı kalıyor.

Haklılar. Çünkü Superonline altyapısını kullanan yan firmayı kullanıp, onlara para kazandırıyorsunuz. Kalite farkı olacak tabii ki. O zaman benim sizden daha fazla ödememin ne anlamı kalıyor.

Hocam, Millenicom ile görüştüğümde işin tamamen inisiyatif olduğunu gördüm. Yan firma ile alakalı bir durum yok. Port kirasını ödüyor, Superonline aynı hizmeti sunmak ile yükümlü. Fiyatı firmalar belirler. Aynı interneti az çeken modem ile mi tolere edecek?
Yapmayın buna gülerim sadece :)
Hiçbir şey yapamıyor isem, VDSL modemi router olarak kullanırım, yine de o ütopik paraları vermem.
89.90₺ ödüyorum ben, aynı internet 325₺ imiş Superonline'da bir modem için mi?

Evet Superonline mileni kullananlara bu modemi veriyor. Yanlız ilginçtir ben modemden çok memnunum. Aynı odada 5ghz kullanıp evin en son köşesinde 2.4 GHz ile sinyal alıyorum. Bir önceki modemim Asus du onda alamıyordum mesela en son köşeden.
Birde yanlışım yok ise mileni kullanıcı adı ve şifre veriyor sanırım. Sorun yaşamazsınız güzel bir modem kendiniz alabilirsiniz . Ama emin olun şifreyi verdiğinden

Evet Superonline mileni kullananlara bu modemi veriyor. Yalnız ilginçtir ben modemden çok memnunum. Aynı odada 5GHz kullanıp evin en son köşesinde 2.4 GHz ile sinyal alıyorum. Bir önceki modemim ASUS'du onda alamıyordum mesela en son köşeden.
Bir de yanlışım yok ise mileni kullanıcı adı ve şifre veriyor sanırım. Sorun yaşamazsınız güzel bir modem kendiniz alabilirsiniz. Ama emin olun şifreyi verdiğinden

Hocam modem temiz olsa kötü bir modem değil,
Ama öyle değil.
Kullanıcı adı olayını bilmiyorum çünkü kurdukları modem otomatik aktifleşti.

Aynı modemi kullanıyorum bende telefonla modem yanından hız testi yaptığımda 100 Mbps civarları download alırken 1 oda uzaklaşıp laptoptan hız desti yaptığımda 70 - 60 Aralıklarına düşüyor.

Aynı modemi kullanıyorum bende telefonla modem yanından hız testi yaptığımda 100 Mbps civarları download alırken 1 oda uzaklaşıp laptoptan hız desti yaptığımda 70 - 60 Aralıklarına düşüyor.

Sıfır modem olsa fena değil hocam, ancak bu haliyle çok tatmin edecek seviyede değil, hat değerleri normal ama, VDSL de zorlayarak 85-90Mbps görebiliyorken fiber ile 120'lerden başlayıp 100‘e geriliyor :)

Eki Görüntüle 1596034

Aynı modem var, Superonline kullanıyorum 2.4 GHz'de 80-90Mbps alırken 5.0 GHz'de 150-200Mbps alıyorum arada 1 duvar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı