Turkcell Superonline Valorant'ta yüksek ping

zRex

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| MSI MAG INFINITE S3 11SC-030XTR | NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB | Intel Core I5 11400F 2.60 GHZ veya 3.60 GHZ | 512 GB M.2 SSD + 1 TB HDD | 1x16 GB DDR4 Ram | 500 Watt PSU | 2-3 Tane Fan |
Merhaba! Valorant oynarken böyle 5 dakika süren 1700 pinge yükselme sorunu yaşıyorum ve bundan takım bana sövüyor :/. İnternet olarak Turkcell Superonline kullanıyorum ve şikayet Var'a baktım 2 yıldızı var ve benimle aynı interneti kullanan herkes bu sorunu yaşıyormuş ve modem 6 yıllık Ethernet ile bağlantı kuruyorum Ethernet kablosu yeni modem ve fişi 6 yıllık. Speedtest yapamıyorum çünkü bilgisayarım Gaziantep'ten geldiği için server Gaziantep olarak görünüyor. Önce laptopumdan Speedtest yapmıştım onun sonucunu yazacağım.
13-15 arası download.
0.10-0.11 arası upload.
37 ping (evet bu doğru Valorant'ta da aynı pingi alıyordum)
Şimdi size 2 sorum var.
Router almak mantıklı mı? Mantıklı ise öneri :D (Ethernet içinde aynı soruyu sormuştum ama Ethernet pek sağlıklı olmadı onun yüzünden olaya şüpheli yaklaşacağım)
Turkcell için modem öneriniz var mı yok ise başka operatör önerin ama muhtemelen geçemem.

1653412161127.png

Superonline'lık bir durum yok, altyapın kötü. Muhtemelen ADSL kullanıyorsun, zamanında bende kullanıyordum biliyorum o çileyi. Telefonumdan instagrama girsem pingim çıkıyordu. Şu anda Superonline fiber 100Mbps kullanıyorum arkada 11mb/s ile oyun da indirsem pingim genelde stabil kalıyor.

Speedtest yapamıyorum çünkü bilgisayarım Gaziantep'ten geldiği için server Gaziantep olarak görünüyor.

Böyle bir şey yok bu arada, olsa bile zaten Speedtest size sunucu seçme imkanı veriyor dünyanın öbür ucundaki serverde bile test yapabilirsiniz.

Superonline'lık bir durum yok, altyapın kötü. Muhtemelen ADSL kullanıyorsun, zamanında bende kullanıyordum biliyorum o çileyi. Telefonumdan instagrama girsem pingim çıkıyordu. Şu anda Superonline fiber 100Mbps kullanıyorum arkada 11mb/s ile oyun da indirsem pingim genelde stabil kalıyor.

Böyle bir şey yok bu arada, olsa bile zaten Speedtest size sunucu seçme imkanı veriyor dünyanın öbür ucundaki serverde bile test yapabilirsiniz.
knk bizim altyapıda fiber yok o sorun taşınırsam ilk işim fibere geçmek :D

knk peki router işi çözemezmi
Ve son olarak da bir oyuna böyle fazladan internet kullansın diğerlerinin internetleri yavaşlasın gibi bir şey var mı?

Geri
Yukarı