Turkcell T20 Orjinal Rom Koruma ve Root

tamerkucuk

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Herkese merhabalar.

Forumdaki neredeyse tüm konuları araştırdım ama soruma tam bir cevap bulamadım. Sorum şu;

-Elimde Turkcell T20 var. Okuduğum kadarı ile en iyi Rom Turkcell'in kendi orjinal romu. (Yukarıdaki bildirim çubuğu birtek Turkcell ROM'da varmış ve şarj konusunda en iyisiymiş.)
-Fakat bu Romda SD Karta uygulama yükleyemiyoruz, hem telefon yavaşlıyor, hem de uygulamalardan mahrum kalıyoruz.

Ben istiyorum ki, Turkcell'in orjinal ROM'u kalsa, o şekilde root etsem ve uygulamaları hafıza kartına taşıyabilsem? Bu şekilde bildirim çubuğum da kalmış olur ve şarjım da daha uzun süre gider. Bu acaba mümkün müdür?

Mümkün. orijinal ROM'u root etmek için bu konuya göz atın:

https://www.technopat.net/forum/android-telefonlari/2851-turkcell-t20-orijinal-rom-root-rehberi.html

Ardından bu program ile istediğiniz uygulamaları SD karta taşıyabilirsiniz:

Link2SD

Bu arada yukarıdaki çubuk sadece Turkcell ROM'unda yok. O bir widget ve Google Play Store'da ondan çok daha iyi alternatifleri mevcut. T20 çok alt seviye bir telefon. Kendinize bir iyilik yapın ve bu cihazdan kurtulun... Mümkünse bütün Turkcell cihazlarından uzak durun :)

T20 sahibi olmadığım için ne desem yanlış olur. ICS Custom ROM kurun diyeceğim ama bu sizin için sancılı ve karmaşık bir işlem olacak ve yükledikten sonra en ufak bir sorunda çözüm bulamayıp orijinal ROM'a dönmek isteyeceksiniz.

T20'nin işlemcisi o kadar eski ki, Flash desteği sağlamak için bir ton takla atmak gerekiyor. Telefonun kendinde bir meymenet yok zaten...

Flash desteği için neden bir ton takla atmak gerekiyor anlayamadım? Blackberry torch 9800'den hızlı video yüklüyor ve onun açamadığı çoğu videoyu açıyor. Dizilerimi o telefondan izliyordum. Blackberry de iyi bir telefon değil, ama sonuçta 1 milyarlık bir telefon. Meymenet yok dedinde bence sen kin besliyorsun içinde :D Yeterince iyi bir telefon değil ama telefon ile çok işi olmayanlar için güzel telefon.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı