Turkcell T20 Stok ROM Atma Rehberi

Önce Android market'i güncelleyin:

Android Market 3.4.4 APK | Technopat

Turkcell uygulamalarının yedeğini almış olmanız gerekiyordu. Zaten çoğu çöpten ibaret...

Twitter, Facebook ve diğer uygulamalar Market'te mevcut. Arabirim için de Launcher tarzı uygulamalar kullanabilirsiniz.

1-Huawei Firmware U8650 sitesindeki istediğiniz herhangi bir stok romu indirin.
2-ZIP'li dosyayı açın.
3-Açılan dosyadaki “dload” adlı klasörü SD kartın içine atın.
4-Ayarlar>Depolama>Yazılım Yükseltme>Hafıza Kartından Güncelleme>Onayla yapın.
5-Yaklaşık 2 dk. sonra yeni romumuz yüklenmiş olacak.
6- Telefon kendini yeniden başlatacak, ardından kurulum ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Merhaba Şu an telefonumda 2.3.7 sürümünü yükledim sizin paylaşımınız aracılığı ile ama telefonumda ses konusunda cızırtı yapıyor, tekrar 2.3.3 sürümünü yüklemek istedim ama başarılı olamıyorum :) çünkü 4. adımda belirttiğiniz (Ayarlar>Depolama>Yazılım Yükseltme>Hafıza Kartından Güncelleme>Onayla yapın.) Seçeneği 2.3.7 sürümünde yok. Depolama bölümüne girdiğim zaman "SD kartının bağlantısını kes" ve "SD kartı sil" seçenekleri dışında başka bir seçenek sunmuyor. Tekrar 2.3.3 sürümüne dönmek için ne yapabilirim ?

Yeni romu yükledim (Spain Yoigo) yedekleri HiSuite programıyla yedeklemiştim tekrar geri aldım iyi oldu bir kaç sorum olacaktı.
- turkey General roma geçmek istersek aynı şekilde ilk sayfada verdiğiniz 6 yönergeye göre mi yapacağız.
- Telefonun üst kısmında kısayollar vardı Wi-Fi,Veri Anahtarı,Otomatik döndür falan onlardan yok oluşturamazmıyız?

Yeni romu yükledim (Spain Yoigo) yedekleri HiSuite programıyla yedeklemiştim tekrar geri aldım iyi oldu bir kaç sorum olacaktı.
- turkey General roma geçmek istersek aynı şekilde ilk sayfada verdiğiniz 6 yönergeye göre mi yapacağız.
- Telefonun üst kısmında kısayollar vardı Wi-Fi,Veri Anahtarı,Otomatik döndür falan onlardan yok oluşturamazmıyız?

-Evet, benzer yöntem ile eski ROM'a dönebilirsiniz.
-Konunun devamında, ilerleyen sayfalarda sorunuzun cevabı mevcut ;)

Recep bey dediğinizi denedim.Forumdaki ve internet ortamındaki tüm rom yükleme yöntemlerini de denedim hemde birkaç defa ama başarılı olamadım :( CWM Recovery i kurduktan sonra apk uzantılı romları yükleyemiyor olabilir miyiz acaba. Zip veya rar uzantılı olmasını istiyor olabilirmi? Konu hakkında bilginiz varmı? Eski rom a dönmek istiyorum 2.3.7 sürümü telefonun sesini acayip değiştirdi, sanki hoparlörler bozuk gibi ses vermeye başladı. Google maps bile yüklü değil bu sürümde, hiç beğenmedim. Konu ile alakalı birisinin yardımını hala beklemekteyim şimdiden teşekkürler.

Öncelikle Teşekkürler. Sayenizde gereksiz bir çok uygulamadan kurtuldum. Ancak daha önce belirtilen bir konuda yardım isteyecektim. Türkcell roomun en güzel yanı bildirimlerde bulunan wi-fi, veri, gps, bluetooth, döndürme kilidi kısayoolarıdır. Acaba yeni rom da bunun gibi kısayol yükleme şansı var mıdır? Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı