Turkcell T20 Stok ROM Atma Rehberi

Spain ROM'unu attım ve güzel, tüm turkcell uygulamalrı gitti, memnunum. Telefon hızlandı ama bişey sorucam. Ben bir uygulama yüklüyorum. Eskiden SD karta taşı etkin oluyordu, şimdi değil. Bunu nasıl halledicez? Ya da tüm uygulamalar sd karta yüklensin, bu ayarı nasıl yapıcam? Böyle bi ayar da yok.

Ayarlar>Uygulamalar>Tercih Edilen Yükleme Konumu'ndan halledebilirsin kardeşim.. :rolleyes:

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sitenizdeki paylasımınız ıcın tesekkurler. Spain rom'u yukledim, root unınstaller ile rom'daki bazı uygulamaları sildim.

Şimdi ise geri yukleyemıyorum. Root unınstaller yedek aldıgı halde geri yuklemek istedigimde ise yuklenemedı diyor. Asıl sorunum telefon kapalıyken alarm calmıyor. İşe yaramaz diyerek digital saat'i ,haber ve hava durumu uygulamalarını sildim. Alarmı da silmişim :( Şimdi bir alarm yazılımı yukledim fakat telefon kapalıyken çalmıyor. Bu sorunu nasıl gıderebılırım?

Spain rom'u ılk halıne'mı getırmem lazım? Ya da bu apk uygulama dosyalarını bulabılır mıyım? Yardımcı olan herkese sımdıden tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Root'lu evet. Superuser uygulamalar arasında gozukuyor. Dedigim gibi geri yuklemeyi denedigimde "yuklenemedi" hatası verdi. Alarm için de telefonu devamlı açık bırakmak işime gelmediğinden spain rom'u tekrar yukledim. Şu an herhangi bir sorunum yok, tahmin ediyorumki root unınstaller ve benzeri uygulamalar .apk dosyalarını sılıyor, odex dosyalarını sılmıyor. Ben daha sonra el yordamı ıle .odex uzantılarınıda sılmıstım ,gerı yukleyemedım.

Onceki mesajımla oynayarak turkce ıle ılgılı bır sorun belirtmissin. Dijital saat yerine digital watch yazsam belki rahatsız etmeyecektir. Yanlıslıkla yazıldıgı ortada degılmı arkadasım. Problem turkce degil, turkce karakterlerle ılgılı desen anlayacagım. Cunku F klavye kullanıyorum. Kaldıkı aksi durum olsada burada en son kaziye verecek sensin administrator. Yazdıklarını kontrol edersen araya nekadar fazla yabancı kelime serpiştirdigini goreceksin. Atılma , uzaklaştırma yerine "BAN".

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.

Türkçe konusunda sorun kelimelerden daha ziyade kullanılan harflerde ve eksik noktalama işaretlerinde. Foruma gelen herkesin yazılanları en iyi şekilde anlamasını istiyoruz ve burada seviyeli bir ortam oluşturmak istiyoruz. Buna saygı duyacağınıza inanıyorum.

Forumda gördüğünüz ve yanlış tercüme edildiğine inandığınız alanlar varsa lütfen burada dile getirin. Katılımınız için teşekkürler.

Gardaşlarım allah sizden 1000 kere razı olsun. Allah tuutunuzu altın tutamadınızı gümüş etsin yaw. Kara kara düşünüyordum bu türkselin uygulamalarını nasıl temizlerim diye, hallettim. Telefonum süper ötesi oldu, çok saolun varolun. Emeğinize saygı.

Çok güzel bir konu paylaşmışssınız onu kabul etmek gerekir ama şuan ben Stok ROM'ları indiremiyorum maalesef. Siteye giriyorum dediğiniz gibi Turkcell General veya General'ı indirmek için tıklıyorum fakat download olmuyor. Bir yardım eder misiniz acaba ?

Birde Spain Yoigo dediğinizi indirip ne yapacağız sonra anlayamadım.

U8650-1 V100R001C86B823SP05(Spain Yoigo).zip bu linkte ki dosyayı indirdim ve dediğiniz adımları takip ettim.

Ben ilk önce Spain Yoigo ROM'unu telefonuma kurdum ve bir sorun çıkmadı. Telefon açıldığı zaman ilk aldığım gibi Gmail hesabı istedi. Gmail hesabımı yazdım girdim. Ne istiyor ise yaptım. Daha sonra bunun üzerine Root yaptım bu sitede anlatılan şekilde yine başarılı bir şekilde yükledim. Fakat bilgisayardan Android Market'e girince mesela bir program indireceğim fakat buna uygun bir telefon bulunamadı diyor. Telefonun arayüzünü (temasını) değiştirebilir miyiz ? Telefon dururken yukarıda ki bildirimler de görev yöneticisi yok. Twitter- Facebook - Turkcell Uygulamaları tamamen silinmiş fakat bunların hepsini nasıl temin edebilirim açıklayabilir misiniz acaba ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı