Turkcell T20'ye Recovery ile ROM Yükleme

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
  • Öncelikle buradan orijinal ROM dosyasını indirin.
  • SD kartı formatlayın ve dload klasörünü SD karta kopyalayın
  • Telefonu kapatın
  • Ses açma ve kapama tuşlarına aynı anda basarken telefonun açma tuşuna basın
  • Yazılım yükseltme (Software Upgrade) modu başlayacaktır
  • İşlem bitince cihazın yeniden başlaması gerek, başlamazsa pili çıkartıp takın

• Öncelikle buradan orijinal ROM dosyasını indirin.
  • SD kartı formatlayın ve dload klasörünü SD karta kopyalayın
  • Telefonu kapatın
  • Ses açma ve kapama tuşlarına aynı anda basarken telefonun açma tuşuna basın
  • Yazılım yükseltme (Software Upgrade) modu başlayacaktır
  • İşlem bitince cihazın yeniden başlaması gerek, başlamazsa pili çıkartıp takın

Üzgünüm ancak hepsini yaptım, yine aynı sorun kurulum aylarında kaldım. Ve şunu da fark ettim, şu anda telefonum açık ancak sistem bana kurulum bitirmediği için kullandırmıyor. Mesela kurulumdayım ve mesaj geliyor, üst görev yöneticisi bölümünde gösteriyor.

Bütün dediklerinizi yaptım ama yine fayda etmiyor :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunun şarjı olduğundan emin ol. Hangi bölümde tıkanıyorsun? Recovery modda telefonu açıyorsan geriye pek birşey kalmıyor zaten. Telefonu yukardan basılı tutup kapat seçeniğini seçerek tamamen kapattıktan sonra ses açma ve açma tuşuna basılı tut.

Üzgünüm ancak hepsini yaptım, yine aynı sorun kurulum aylarında kaldım. Ve şunu da fark ettim, şu anda telefonum açık ancak sistem bana kurulum bitirmediği için kullandırmıyor. Mesela kurulumdayım ve mesaj geliyor, üst görev yöneticisi bölümünde gösteriyor.

Bütün dediklerinizi yaptım ama yine fayda etmiyor :(

Cem Bey konunun sildiğiniz dosyalarla hiç bir alakası yok. Siz en son adımda bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz ya da yapamıyorsunuz. Daha önce hiç Android telefon kullandınız mı? Kurulumun takıldığınız noktasına ait bir video ya da fotoğraf koyar mısınız.

Fastboot kapama ayarı dediğiniz hızlı önyükleme ve usb ayıklama modumu?

Şuan romum yoigo. Bir de recovery'i halledersem sorun bitmiş olacak ama direk rom kurulumuna geçiiyor. Update.zip dosyasını sd nin içine attım, hızlı önyükleme ve usb ayıklama ayarlarını yaptım. Tuş kombinasyonlarını yapınca recovery gelmiyor, romu tekrar kuruyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı