Turkcell T20'ye Recovery ile ROM Yükleme

ozyst

Hectopat
Katılım
3 Eylül 2011
Mesajlar
15
Beğeniler
1
Her iki turlude denedim suan silik degil dlload dosyasi sdnin icinde fastboot dediginiz seyin ne oldugunu bilmiyorum belki onu soylerseniz halledebiliriz.

Menu icin sol yanda bulunan ses acma kapama ve telefonu acma tusuna basiyorum. ROM kurulumunuda oyle yaptim.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

ozyst

Hectopat
Katılım
3 Eylül 2011
Mesajlar
15
Beğeniler
1
Dunden beri ne kadar konu varsa, ne kadar mesaj varsa okudum ama hep kucuk bir ayrintiyi atlamisim. ROM yaparken ses acma ve kapama tuslarina basilirken root icin sadece ses acma tusuna basiliyormus. Bunu gozden kacirip surekli ses acma ve kapama tuslarina basiyordum. Simdi yaptim. Yardimlarin icin tesekkurler, baya kafanu sisirdim kusura bakma.
 
KS
Burak Alkan

Burak Alkan

Gigapat
Yönetici
Katılım
12 Haziran 2011
Mesajlar
14.712
Beğeniler
6.496
Yer
Nebuchadnezzar
Eğer tavsiyelere kulak verip yazdıklarımı düzgün bir biçimde okusaydınız hem kendi zamanınızı hem de bizim değerli zamanımızı boşuna harcamazdınız. Zira ben daha burada yaptığınız hatayı anlayıp size yanlış tuşlara bastığınızı söylemiştim. O yüzden şu Amerikan kısaltmasını size hediye ediyorum: RTFM :)
 

ozyst

Hectopat
Katılım
3 Eylül 2011
Mesajlar
15
Beğeniler
1
Root yaptıktan sonra market access diye bir program yükledim ve marketimin görünümü değişti ücretli uygulamalar da geldi. Marketimi nasıl düzeltebilirim? Programı sildim düzelmedi.
 

ozyst

Hectopat
Katılım
3 Eylül 2011
Mesajlar
15
Beğeniler
1
Android marketim oydu zaten onuda şöyle çözdüm; uygulamalardan markete geldim güncellemeleri kaldır deyince eski haline döndü.
 

Murat Aycı

Hectopat
Katılım
26 Aralık 2011
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Yer
Beykoz, İstanbul, Turkey
Merhabalar, Turkcell T20 kullanıyorum. Turkcell versiyonunu tamamen kaldırdım. Stok rom üzerine root yaptım root iznim var. Fakat telefon ses açma + power tuşuyla recovery menüsüne çok rahat girebildigi halde ses kapama + power tuşuyla girilen fast boot menüsüne giremiyor. Dolayısıyla Clockwork Mod recovery yükliyemiyorum. Dolayısıyla da bu konuda paylaşılmış olan Cyanogen root unu da yükliyemiyorum. Telefon ses kapama + power tuşuyla açilmaya çalişildiginda yani fast boot yapilmak istendiginde donuyor. Usb bağlıyken bağlantısı kopuyor ve donuyor, bilgisayardan gelen sesten anlaşılıyor. Bağlı degilkende donup kalıyor. 5 saattir çözmeye uğraşıyorum fakat gezmedigim yabancı site kalmadıgı halde bir çözüm bulamadım. Clockwork mod recovery nin farklı bir yükleme şeklini buldum. Şöyle ki telefonun tüm dosyalarına root izni sayesinde erişebilen applicationlar var onları kullandım. Onları kullarak default recovery.img i Clockwork Mod un recovery.img i ile değiştirmeye bile çalıştım fakat default image i bulamadım..Yardım istiyorum. Teşekkürler.
 
Yukarı