Turkcell'de satılan Genpa garantili iPhone 11 alınır mı?

nokaEXE

Hectopat
iPhone 11 modeli en ucuz Turkcell'de satılıyor ancak Genpa garantili. Bu Turkcell'de çalışan Apple ürünlerinde kendi garantisi de varmış ancak eğer teknik bir konuysa Genpa devreye giriyormuş. Yani çözebileceği bir şeyse kendisi devreye giriyor, eğer çözemiyorsa Apple firmasına gönderiyormuş.

Sizce Vatan Bilgisayar, Teknosa gibi yerlerden mi alınmalı yoksa Turkcell üzerinden alınabilir mi?

Daha ucuzu yoksa alınır, dezavantajı yok Turkcell'den almanın.

Tek olay bu garanti konusu işte. Örneğin Vatan Bilgisayar'dan alınırsa teknik bir sıkıntı konusunda Genpa bakıyor önce. Çözemeyecekleri bir şey varsa Apple bakıyor yani garantiye para ödemek oluyor biraz. Bundan dolayı kararsız kaldım. Turkcell üzerinde 7.700 TL. Vatan Bilgisayar'da 8.100 TL'ydi ancak bugün indirime girmiş 7.900 TL'ye. Şuan almayacağım ancak alacağım zaman 7.900 olursa sırf garanti durumundan dolayı 200 TL fazla vermek mantıklı mı bilmiyorum.

Genpa yerine Apple'a gönderirsiniz. Sorun olmaz.

Genpa Kvk önemli değil dilediğin yere gönderebilirsin.

Turkcell'de arkadaşım çalışıyor direk ona sordum önce Genpa bakıyor, çözebilecekleri bir şeyse Genpa hallediyor dedi. Eğer çözemeyecekleri bir şey varsa Apple firmasına gönderiyorlarmış. Biz kendimiz nasıl seçiyoruz göndereceğimiz yeri?

Ben de cihazımı Turkcell'den aldım. Bir sıkıntı olması durumunda direkt Apple yetkili servisine gidersin genpa ve KVK'yi devreye sokmana gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı