Turkcell'den Vodafone geçmek ne kadar mantıklı?

Bütçe
260

ogulcansivri

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Göktürk
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5 12500H, RTX3050 4Gb, 512 GB Samsung SSD, 16 GB DDR4 CL22 Kingston Ram
Meslek
Sitogenetik Laboratuvar Sorumlusu
Arkadaşlar merhaba benim Turkcell'de son taahhüt ayım ve bana sundukları yeni tarifeler ortalama 300₺ civarı. Sundukları tarifeler arasında aklıma şu paket yattı: Yıllık - Dev Platinum Star+ 240

Çünkü bazen 1 ayda 5 GB bazen ise 20 GB harcadığım oluyor ve harcamadığım aylar boşa gidiyor. Ama ayda buna ayda 260₺ vermek yerine Vodafone yalın paket adı altında 32 GB 1000 dk tarifeyi ayda 230₺ ye veriyor. Evde herkes Vodafone kullanıyor ben Turkcell kullanıyorum ben asansördeyken bile çekiyor ama onların bazen evde bile çekmediği oluyor. Sizce geçmeye değer mi yoksa Turkcell'den devam mı?

Not: Babamın Samsung S9+ telefonunda VoLTE bazen gidip geliyor Samsung'u aradığımızda Turkcell haricinde böyle sorunlar oluyor demişti. Benim S21 FE Vodafone sorun çıkarır mı?

Arkadaşlar merhaba benim Turkcell'de son taahhüt ayım ve bana sundukları yeni tarifeler ortalama 300₺ civarı. Sundukları tarifeler arasında aklıma şu paket yattı: Yıllık - Dev Platinum Star+ 240

Çünkü bazen 1 ayda 5 GB bazen ise 20 GB harcadığım oluyor ve harcamadığım aylar boşa gidiyor. Ama ayda buna ayda 260₺ vermek yerine Vodafone yalın paket adı altında 32 GB 1000 dk tarifeyi ayda 230₺ ye veriyor. Evde herkes Vodafone kullanıyor ben Turkcell kullanıyorum ben asansördeyken bile çekiyor ama onların bazen evde bile çekmediği oluyor. Sizce geçmeye değer mi yoksa Turkcell'den devam mı?

Not: Babamın Samsung S9+ telefonunda VoLTE bazen gidip geliyor Samsung'u aradığımızda Turkcell haricinde böyle sorunlar oluyor demişti. Benim S21 FE Vodafone sorun çıkarır mı?

2023 yılındayız Vodafone ve Turkcell arasında hız farkı var mesela Vodafone işini 20-25 Mbps hızla görür Turkcell 100 Mbps hızla görür.

Attan inip eşeğe binmeye gerek var mı?
:D işte hocam aslında Türkcell'de çok at gibi değil ama benim odamda çok iyi çekmiyor (gerçi tüm hatlar benim odamda çekmiyor :D)

Peki sizce bu yıllık paketi almak mantıklı mı? yoksa düz bir paket mi alayım?

Vodafone aboneliklerinde ilk abonelik mantıklı olsa da yıllık yenilemelerde hep çok yüksek ücretler isteniyor. Bu sebepten ayrıldım oradan.
Benim arkadaşın vodafone'da taahhütü bitti taahhüt yaptırsam daha fazla para vercem diyip düz fiyatla kullanıyor :D

:D işte hocam aslında Turkcell'de çok at gibi değil ama benim odamda çok iyi çekmiyor (gerçi tüm hatlar benim odamda çekmiyor :D)

Peki sizce bu yıllık paketi almak mantıklı mı? Yoksa düz bir paket mi alayım?

Vodafone'da 3 aylık paketler çok uyguna geliyor 50 GB 5000dk 1000 SMS 340 TL aylık 110 falan yapıyor o paraya düzgün paket yok 1 aylıklarda.

Geri
Yukarı