Turkceyama.net güvenilir mi?

Çilekli Süt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, az önce bir oyunun Türkçe yamasını indirdim. Kurmak için tıkladığımda bir CMD penceresi açıldı, bir takım kodlar geçti hızlıca önümden. Sonra da kapandı. Şu an oyun açılmıyor (oyunum orijinal), ama o önemli değil. Bilgisayarıma bir şey olmuş mudur?

Aslında indirdiğim her şeyi VirusTotal'de tarattım tek tek. Az önce de Windows'a tam tarama yaptırdım, temiz gözüküyor her şey. Ama yine de emin olamıyorum. İşlemcim şu an 60 derece falan ısınmış durumda, normalde en fazla 50-55 olurdu. Paranoyak mı davranıyorum?

Linki buraya bırakıyorum.

Format mı atayım yoksa Kaspersky mı alayım? Şuan napmalıyım cidden bilmiyorum...
Ya bak şimdi şuradan Kaspersky indirip tam tarama yap,
Sonra Malwarebytes ile tam tarama yap,

Düzelmezse tek çare maalesef format ama unutma format yapacağımız en son seçenek ilk amacımız kayıpsız bir şekilde sistemi kurtarmak.
----------------------------------
Tam taramaları yaptıktan sonra da CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp SFC /scannow komutunu uygula belki sistem dosyalarına da zarar gelmiş olabilir.

Ya bak şimdi şuradan Kaspersky indirip tam tarama yap,
Sonra Malwarebytes ile tam tarama yap,

Düzelmezse tek çare maalesef format ama unutma format yapacağımız en son seçenek ilk amacımız kayıpsız bir şekilde sistemi kurtarmak.
----------------------------------
Tam taramaları yaptıktan sonra da CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp SFC /scannow komutunu uygula belki sistem dosyalarına da zarar gelmiş olabilir.
Bu sırayla hepsini yaptım, sonuç şu;

1633289313626.png

Yani hem kaspersky hem malwarebytes ile taramama rağmen corrupted file bulmuş.. düzeltse bile nasıl bulmuş cidden anlamadım :( Şuan bişey yapmalı mıyım ekstradan?

CPU mining yüksek ihtimalle.
Kaspersky ile tam tarama şart.
Merhaba, az önce bir oyunun Türkçe yamasını indirdim. Kurmak için tıkladığımda bir CMD penceresi açıldı, bir takım kodlar geçti hızlıca önümden. Sonra da kapandı. Şu an oyun açılmıyor (oyunum orijinal), ama o önemli değil. Bilgisayarıma bir şey olmuş mudur?

Aslında indirdiğim her şeyi VirusTotal'de tarattım tek tek. Az önce de Windows'a tam tarama yaptırdım, temiz gözüküyor her şey. Ama yine de emin olamıyorum. İşlemcim şu an 60 derece falan ısınmış durumda, normalde en fazla 50-55 olurdu. Paranoyak mı davranıyorum?

Linki buraya bırakıyorum.

1633289611873.png

?

Bu sırayla hepsini yaptım, sonuç şu;

Eki Görüntüle 1179764

Yani hem kaspersky hem malwarebytes ile taramama rağmen corrupted file bulmuş.. düzeltse bile nasıl bulmuş cidden anlamadım :( Şuan bişey yapmalı mıyım ekstradan?
Tamamdır o sonucu boşver düzeltebildiğini düzeltmiş sona bakarsan başarıyla tamir etti yazıyor zaten, tam tarama sonuçları nasıl çıktı?

0 tehdit çıktı.. galiba güvendeyim :(
Hmm, anlaşılan erken tepki verdiğiniz için zararlı çalışamadı veya başka bir şey oldu neyse yamayı sistemden tamamen silin ve internet ortamındaki her şeye güvenmeyin.

Performans düşüşü veya başka bir sorun olursa da yazmaktan çekinmeyin, İyi günler.

Geri
Yukarı