TurkNet 100 Mbps VDSL2 Deneyimi

• Konuyu başlatan Tim
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 9B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Süleymanpaşa, Tekirdağ. 102400/8192 profilim olur da düşerse YAPA geçişini deneyeceğim. Onun dışında pek aksiyon aramak istemiyorum. Geçersem tabii ki iletirim. :D
Bu arada edindiğim bilgiyi söylemek istiyorum, ilk 2 hafta VAE üzerinden hizmet verip daha sonra YAPA'ya otomatik geçiriyorlarmış. Doğru mudur bilemiyorum.

• Beğen
İfadeler: Tim
YAPA altyapısı var mı şu an? Varsa nasıl VAE bağlattınız?
Altyapı uygunluğuna göre belirleniyor yanılmıyorsam. Santralim DMS100-200-158. Burada da listelenmiş. Daha önce sorguladığımda YAPA'da olduğumu belirtiyordu ama başvururken VAE paketini gösterdi. 49 metre mesafe var zaten aramızda.

Bu 88/8 kilidi TT altyapısını kullanan firmalara özel mi? TT kendi müşterilerine de uyguluyor mu bunu?
TTNET müşterilerine denk geldiğine hiç rastlamadım. Uygulasaydı bile çabucak çözebilirdi sanırım.

Bu arada edindiğim bilgiyi söylemek istiyorum, ilk 2 hafta VAE üzerinden hizmet verip daha sonra YAPA'ya otomatik geçiriyorlarmış. Doğru mudur bilemiyorum.
Hiç duymadım ama otomatik olarak YAPA geçişi yapılan insanları duydum.
6 ay sonra ben de kurtuluyorum bu Arap Telekom'dan.
Artık Banka Telekom oldu. Borçlarını ödeyemediler diye bankalar el koydu. :D

Türk Telekom'un kendisine ömür boyu dönmeyeceğimden kesinlikle eminim. Altyapısı ile VDSL hizmeti almakta sorun yok fakat kendileri rezalet. Saçma fiyatlandırmalardan ve yükleme hızlarından kurtulmaları gerekiyor öncelikle.:)

Fiyatları direkt olarak saçma zaten. Yükleme hızları ise zaten dalga geçer gibi veriyorlar. Viyana'ya 30 ms alırken şu an 53 alıyorum tam anlamıyla rezalet.

• Beğen
Altyapı uygunluğuna göre belirleniyor yanılmıyorsam. Santralim DMS100-200-158. Burada da listelenmiş. Daha önce sorguladığımda YAPA'da olduğumu belirtiyordu ama başvururken VAE paketini gösterdi. 49 metre mesafe var zaten aramızda.

Herhalde YAPA doldu, VAE'ye aldılar sizi.

Aman dikkat YAPA'ya girerseniz VAE'ye geçemezsiniz. Çok uğraştım ama beni geçirmediler, ben de NetSpeed'e geçmiştim.

• Beğen
Bu kadar emin konuşmayın, sonra benim gibi dönmek için çırpınırsınız :) Her ne kadar pahalı olsa da, en azından benim bölgemde, en iyi hizmeti Türk Telekom veriyor.
İsterse en kral hizmeti versin. Firma bu politikada ilerlediği sürece kimse tercih etmemeli. Utanmasalar dolandırıcılığa soyunacaklar. Çok fazla olaya şahit oldum.

Bu kadar emin konuşmayın, sonra benim gibi dönmek için çırpınırsınız. :) Her ne kadar pahalı olsa da en azından benim bölgemde, en iyi hizmeti Türk Telekom veriyor.
En kötü ihtimalle Kablonet ve onun altyapısıyla Vodafone var. 25-50 Mbps hızları bile Türk Telekom'un saçma fiyatlarından ve müşteri hizmetlerinden iyidir. :D
Fiyatları direkt olarak saçma zaten. Yükleme hızları ise zaten dalga geçer gibi veriyorlar. Viyana'ya 30 ms alırken şu an 53 alıyorum. Tam anlamıyla rezalet.
"Ne yapacaksınız yükleme hızını?" diyen firmayla işim olmaz. İşten atılması gerekli o çalışanın. :D

İsterse en kral hizmeti versin. Firma bu politikada ilerlediği sürece kimse tercih etmemeli. Utanmasalar dolandırıcılığa soyunacaklar. Çok fazla olaya şahit oldum.

Upload yaptığımda pingim niye çıktığını sormuştum. Aldığım cevap ise bilgisayarımda bulunan RAM'den kaynaklandığını söylediler. Bu kadar komik cevap veren bir firmanın iyi hizmet vermesini MH yönünden beklemem.

Sorunum sebepi ise VDSL altyapılar download/upload aynı anda yapamadığını öğrendim. Kendi yaptıkları altyapıların özelliklerinden bihaberler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı