TurkNet 88Mbps sınırı nasıl kaldırılır?

TurkNet'e kaldıysanız geçmiş olsun, 2-3 günlük işi 2 haftada yaparlarsa ne ala...

Olaylar çok karışık hocam, öyle böyle değil. 😂

Ümit Önal bey, Türk Telekom Genel Müdürlüğü, TürkNet... Önce Ümit Önal beye ulaştım, hemen akabinde Türk Telekom Genel Müdürlüğü aradı. DSLAM kilidimi, bölge müdürlüğüne ilettiler ve kilidi kaldırtdılar. Hop, Upload 4Mbps. TürkNet'e yazıyorum; "Download hızım 99Mbps oldu, Upload hızım düştü 8Mbps Upload hızımı geri istiyorum hız profili tanımlayın" diye, Türk Telekom'a kayıt açıyorlar. Türk Telekom kayıtı kapatıyor, TürkNet yeniden kayıt açıyor.

8 gün aradan sonra Upload hızım tekrar 8Mbps oldu, bu sefer de DSLAM kilidi tekrar devreye girdi. 😂 Şimdi direkt TürkNet iletiyormuş durumu Türk Telekom'a. Ne olacak bakalım.

Muhtemelen sorun yok diye geri dönüş yaparlar. Mesafeyi bahane ederler :D

Öyle bir şey yaparlarsa direkt farklı bir firmaya geçiş yaparım hocam, çok net konuşuyorum. Çünkü konu ile alakalı tüm görüşmelerimi A'dan Z'ye DH'deki konuma iliştirdim. Size de mevcut konuyu DM olarak gönderiyorum, göz gezdirirseniz çok sevinirim. 🙏

Öyle bir şey yaparlarsa direkt farklı bir firmaya geçiş yaparım hocam, çok net konuşuyorum. Çünkü konu ile alakalı tüm görüşmelerimi A'dan Z'ye DH'deki konuma iliştirdim. Size de mevcut konuyu DM olarak gönderiyorum, göz gezdirirseniz çok sevinirim. 🙏
Müsait olunca sakin kafayla bakacağım hocam.

DSLAM kilidi ile ilgili kiralama hizmeti veren firmaların yapacağı pek bir şey yok, Türk Telekom'a ticket açmaktan başka tabii. Telekom dışında bu sorunu çözebilecek hiçbir ISS yok.

Olay Türk Telekom'da. Ulunay hocamın da dile getirdiği DSLAM kilidini bugün kaldırsalar 1-2 ay sonra bir sabah kalkıyorsunuz, hop, kilit geri gelmiş ve 88/8'e düşmüş. Ben defalarca uğraştım, kaç defa kaldırttım. Her seferinde 1-2 ay sonra tekrar kilit geri geldi. Bıktım sonunda ve 79/8'e sabitlettirdim.

Daha bu pandemi nedeniyle uploadlar iki katına çıkmadan önce DSLAM kilidi olduğunda 88/8 değil 88/2 oluyordu. Çoğu kişi bunun farkında değil gördüğüm kadarıyla. 🤣

Millenicom'da olmuyor diyorlar ne kadar doğru acaba?
Bağlı olduğunuz DSLAM Türk Telekom'un. Her ISS'de oluyor. Türk Telekom kullananlarda bile oluyor kilit olan bir DSLAM'a bağlıysanız.

Geri
Yukarı