TurkNet Abonelik İptali ve ISS Önerisi

ahmed ensar

Kilopat
Makaleler
7
TurkNet'e geçeli bir sene civarı oldu. bağlattığım günden bu güne kadar her ay destek kaydı açmışımdır cevap verdiler fakat son bir ay içerisinde o kadar ilgisiz saçma cevap verdiler ki beni sinir ettiler. *(Haşiye) TurkNet'den ayrılmak istiyorum.
Şöyle bir sorum var. İnterneti X firmasın'dan yalın olarak alıp telefon hizmetini TurkNet'den iptal etmeden kullanmaya devam edilebilir mi? Veya 50 MB İnternet + Heryone aylık en az 100 dk telefon paketleri önerilerinizi bekliyorum.

*(Haşiye):
Bağlattığım günden beri DSL sürekli kopmaktaydı, bir anda durduk yere snR değeri 8'den 3 değerlerine iniyordu. O zaman bu zaman onarın, düzeltin, kablo döşeyin dedim ama hiçbir şey yapmadılar, en sonunda gittim Telekom ofisin'den kablo istedim sağ olsunlar kablo verdiler. Ev'den saha dolabına kadar 120 metre civarı kabloyu kendi başıma düzgün bir şekilde döşedim.
Sonra yeni kablonun bağlantısının yapılması için destek kaydı açtım ilkin saçma bir cevap verdi o kaydı kapattım, sonra düzgün bir şekilde anlattım ve en sonun'da biri cevap verdi "İletmiş olduğunuz arıza kaydınızı inceledim. Hat değerlerinizi kontrol ettiğimde herhangi bir sorun tespit edemedim. 5 gün 16 saattir kesintisiz internete erişebildiğinizi ve modeminizle buluşan hızın 51 Mbps olduğunu görüntülemekteyim. Herhangi bir arızanız olmadığından dolayı ekip yönlendirmesi sağlayamıyorum. Bundan dolayı destek kaydınızı sonlandırıyorum" Sonra tekrar geri döndüm benim hız ile, bağlantı günü ile'de benim sorunumun alakası yok snR değerinden bahsettim fakat beni dinlemediler. Ben dedim ben saha dolabına kadar 120 metre civarı kablo çekmişim bağlantısı yapılacak duruyor napıyım ben şimdi o kadar kabloyu sökeyimmi dedim. Onlar'da gerekli izahı arkadaşlar yapmış dedi ve benim sigortalar attı.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman bu zaman onarın, düzeltin, kablo döşeyin dedim ama hiçbir şey yapmadılar, en sonunda gittim Telekom ofisin'den kablo istedim sağ olsunlar kablo verdiler.
Burada kast ettikleri şey, ankastre ile daire arası kablo çekin olmalı, zira bina içine firmalar müdahale edemez, etse bile ciddi bir ücret karşılığında yapıyorlar.

. Ev'den saha dolabına kadar 120 metre civarı kabloyu kendi başıma düzgün bir şekilde döşedim.
Ya cidden böyle bir durum yaşandı yada sallıyorsunuz zira TT, FTTH kurulum ve elit ekip hariç asla kablo vermez. FTTH kurulumda ise tutanak tutulur, elit ekip ise para karşılığı iş yapar.

Sonra yeni kablonun bağlantısının yapılması için destek kaydı açtım ilkin saçma bir cevap verdi o kaydı kapattım, sonra düzgün bir şekilde anlattım ve en sonun'da biri cevap verdi "İletmiş olduğunuz arıza kaydınızı inceledim. Hat değerlerinizi kontrol ettiğimde herhangi bir sorun tespit edemedim. 5 gün 16 saattir kesintisiz internete erişebildiğinizi ve modeminizle buluşan hızın 51 Mbps olduğunu görüntülemekteyim. Herhangi bir arızanız olmadığından dolayı ekip yönlendirmesi sağlayamıyorum.
TurkNet'in saha dolaplarına ve kablolara müdahale etmez, tekel konumunda olan Türk Telekom'un kuralı, kabloyu çektiğinizde bağlantı için müdürlüğe gidip oradan ekip talep etmeniz gerekli.

Onlar'da gerekli izahı arkadaşlar yapmış dedi ve benim sigortalar attı.
Bir müşteri olarak yaşadığınız bu duruma karşı sinirlenmeniz gayet doğal, iptal edip Milleni.com'a geçin derim. Netspeed'e bakabilirsiniz. Bu iki firmada taahhüt yok ve fiyatları TT'ye kıyasla daha uygun.

Burada kast ettikleri şey, ankastre ile daire arası kablo çekin olmalı, zira bina içine firmalar müdahale edemez, etse bile ciddi bir ücret karşılığında yapıyorlar.
Bina içi zaten yenilemiştim bina'da sıkıntı yok.

Ya cidden böyle bir durum yaşandı yada sallıyorsunuz zira TT, FTTH kurulum ve elit ekip hariç asla kablo vermez. FTTH kurulumda ise tutanak tutulur, elit ekip ise para karşılığı iş yapar.
Bizim bura'nın site altyapısı çok kötü ve telekom altyapı getiremiyor. Sanırım bu yüzden kablo verdiler. Yoksa ben kablo önerisi almak için gitmiştim onlar biz size veririz dediler bende tamam dedim.

TurkNet'in saha dolaplarına ve kablolara müdahale etmez, tekel konumunda olan Türk Telekom'un kuralı, kabloyu çektiğinizde bağlantı için müdürlüğe gidip oradan ekip talep etmeniz gerekli.
Zaten TurkNet müdahale etmeyecek tt ekiplerini gönderecek. Müdürlüğe gittim randevu verdiler fakat üstünden bir hafta geçti arayan gelen giden yok.

Bir müşteri olarak yaşadığınız bu duruma karşı sinirlenmeniz gayet doğal, iptal edip Milleni.com'a geçin derim. Netspeed'e bakabilirsiniz. Bu iki firmada taahhüt yok ve fiyatları TT'ye kıyasla daha uygun.
Aslın'da interneti NetSpeed'den alıp telefonu TurkNet'den devam ettirebilirmiyim bunu merak ediyorum.

TurkNet halen desteklere robot aracılığıyla mı arıza kaydı bıraktırıyor? Yoksa eski sisteme geri döndü mü?
İnceleme isteyen süreçleri iki gün robot inceleyip kafasına göre kaydı kapıyor sen yeniden açmak zorun'da kalıyorsun. Diğer işlemler genel'de bir gün sonra cevaplanır oda uzmana yönlendirdik tarzı olur.

Son düzenleme:
NetSpeed'e geçeli bir ay olmadı. FİBER EKO paketini kullanıyorum. Hız ve upload hızları söyledikleri gibi 22-23 arasında gelip gidiyor hatta bazen 24 oluyor. Gecenin belli vakti hız düşmesi felan yaşamadım. Pingleri daha test edemedim. Şu anda memnunum. NetSpeed alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı