Turknet abonelik süreci ve 2 haftalık deneyim

Arkadaş belki yanlış yazmış olabilir. Türknet 50 mbps hızında internet vermişse 47 küsürat hızda internet alıyordur. 4.7 mb/s yerine mbps yazmış olabilir, eğer ben yanlış anladıysam lütfen düzeltin. Bu arada hız sorgulamada ne çıkıyorsa o hızda internet alırsınız. 75 çıkmışsa yukarıdaki arkadaşında dediği gibi 65 70 arası hız gelir evine. Bende 75 mbps yazıyor ama 80-90 civarı hız alıyorum İDM ile indirme yaparken :)
Hocam düşündüm gayet mantıklı. Arkadaş sanırsam download hızını yazmış cidden. Bende diyorum bi altyapı nasıl bu kadar çöp olabiliyor :).

Biraz içimi rahatlattınız. Bu arada fatura ödemede sadece kredi kartı mı kullanılıyor ?
Bildiğim kadarıyla kredi kartı otomatik ödeme talimatı verince modem de veriliyor ama normal faturanı PTT ve diğer üye bankalardan da ödeyebilirsin.

Arkadaş belki yanlış yazmış olabilir. Türknet 50 mbps hızında internet vermişse 47 küsürat hızda internet alıyordur. 4.7 mb/s yerine mbps yazmış olabilir, eğer ben yanlış anladıysam lütfen düzeltin. Bu arada hız sorgulamada ne çıkıyorsa o hızda internet alırsınız. 75 çıkmışsa yukarıdaki arkadaşında dediği gibi 65 70 arası hız gelir evine. Bende 75 mbps yazıyor ama 80-90 civarı hız alıyorum İDM ile indirme yaparken :)
Mbp/s ile mb/s aynı değil mi zaten? :D

@dkmn Mbps senin altyapına göre aldığın hızdır. MB/s ise bir saniyede indirdiğim MB sayısıdır. Diyelim 16 Mbps hızın var bunu 8'e bölersin bir saniyede 2 MB indirme yapmış olursun.

Ben 1 hafta önce Türknet'e geçtim. 75 Mbps destekleyen paketim var. Bazen hızım 50 Mbps'e kadar düşüyor. Ama genelde 60-70 arası alıyorum. Ama indirme yaparken hızda çok bariz değişimler oluyor. 60'dan direkt 8'e kadar düştüğü oluyor. Görev yöneticisinde performans sekmesinde çok keskin zikzaklar oluşuyor. Ortalama 25-30 Mbps ile indirme yapıyorum. Ben de TTNET'den geçtim. 24 Mbps internetim olmasına rağmen 720p videolar donuyordu. Şuanda Youtube'dan 4K videoları donmadan izleyebiliyorum. Monitörüm 1080p ama internetim var abi. :)

Ben 1 hafta önce Türknet'e geçtim. 75 Mbps destekleyen paketim var. Bazen hızım 50 Mbps'e kadar düşüyor. Ama genelde 60-70 arası alıyorum. Ama indirme yaparken hızda çok bariz değişimler oluyor. 60'dan direkt 8'e kadar düştüğü oluyor. Görev yöneticisinde performans sekmesinde çok keskin zikzaklar oluşuyor. Ortalama 25-30 Mbps ile indirme yapıyorum. Ben de TTNET'den geçtim. 24 Mbps internetim olmasına rağmen 720p videolar donuyordu. Şuanda Youtube'dan 4K videoları donmadan izleyebiliyorum. Monitörüm 1080p ama internetim var abi. :)
İnternetin dengesizliği ile ilgili müşteri temsilcisini arayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı