TurkNet Adreste port yok uyarısı

334155

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sakarya
Arkadaşlar ben yazlığıma TürkNet aracılığıyla internet bağlatmak istiyorum fakat sorgulama yaptığımda boşta port olmadığını görüyorum. Bu yaklaşık bir seneden fazla süredir böyle.

Demin Türk Telekomla görüştüm altyapı sorununu fakat bana altyapı için ön talep başvurusu yapabileceğimi söylediler. Ön talep için de yanlış anlamadıysam 24 ay taahhütlü internet paketi almam gerekiyormuş.

Ben doğru mu anladım yoksa ön talep için böyle bir şeye gerek yok mu?

- Moderatör başlığı "TurkNet Adreste port yok uyarısı" olarak değiştirmiş. Türk Net ile konuştuğumda direkt altyapı olmadığını söylediler.

Aynı sorunla zamanında karşılaştım. Onlardan internet alırsanız port açıyorlar. En az 1 sene taahhüt yapılıyor. 24 ay lazım diye bir şey duymamıştım.

Türksat Kablonet'e altyapı başvurusunda bulunabilirsiniz. 1 hafta içerisinde altyapı sorununuzu çözüyorlar. Benim 2 günde çözüldü.

Aynı sorunla zamanında karşılaştım. Onlardan internet alırsanız port açıyorlar. En az 1 sene taahhüt yapılıyor. 24 ay lazım diye bir şey duymamıştım.
24 ay dedi diye hatırlıyorum.

Türk Net bu taahhüt bedelinin ne kadarını karşılıyor bilginiz var mı?

Türksat Kablonet'e altyapı başvurusunda bulunabilirsiniz. 1 hafta içerisinde altyapı sorununuzu çözüyorlar. Benim 2 günde çözüldü.
Peki hocam onlarda da böyle internet alma gibi bir zorunluluk mevcut mu?

24 ay dedi diye hatırlıyorum.

Peki hocam onlarda da böyle internet alma gibi bir zorunluluk mevcut mu?
Yok hayır. Altyapı başvurusunda bulunmak istiyorum diye belirtiyorsunuz ve ortalama 3 gün ila 1 hafta içerisinde bağlıyorlar. En kötü ihtimal 2 hafta diye biliyorum.

Bizzat sitesinde yazan şey şu "Başka operatörden geçişte ₺1000'ye kadar cayma bedeli ve ₺300 değerinde kurulum ücreti bizden!".
Fiber için 1000TL, xDSL için ise 240TL.

Geri
Yukarı