TurkNet alınır mı?

Diabloblood63 hocam siz ne kullanıyorsunuz.

Cumali oradaki değer hiç değişiyor mu 50 ya 30 ya da 40'a düşüyor mu SNR margin artırıyor mu hiç baktınmı.

Değişecek hocam bu modem sorunlu üstünde TT logosu var mı bir de modemin Tenda V12 alabilirsiniz şimdilik.
Evet üstünde TT logosu var. Eğer böyleyse, 100Mbps alabileceksem Tenda V12 alırım gerçekten..

Diabloblood63 hocam siz ne kullanıyorsunuz.

Cumali oradaki değer hiç değişiyor mu 50 ya 30 ya da 40'a düşüyor mu SNR margin artırıyor mu hiç baktınmı.
SNR margin sanki 0.1'lik bir artış düşüş gördüm.

Eminim konu sahibi de 98Mbps benim gibi bir sorgulama sonucu alıyor, onunda böyle olabilir..

Evet üstünde TT logosu var. Eğer böyleyse, 100Mbps alabileceksem Tenda V12 alırım gerçekten.

SNR margin sanki 0.1'lik bir artış düşüş gördüm.

Eminim konu sahibi de 98Mbps benim gibi bir sorgulama sonucu alıyor, onunda böyle olabilir.

1. olarak hocam modemden dolayı hızınız o kadar değişmez 2. SNR marginde o kadar düşüş veya artış normaldir 3. sorgulama API si Türk Telekom'a ait yani hatalı gözüküyorsa bu durum Telekom ile alaka ve gayet normal karşılanması gerekmekte çünkü bakır altyapılarda zamanla hatların durumu kötüleşiyor.

Alakası yok ben H300s modemde 90 Mbps hız alıyorum 8.4 SNR margin geliyor önceki ZyXEL VMG1312-T20b modemde 75 Mbps'te 8 SNR alıyordum işlemci chipi alakalı tabii bu.

Verdikleri modem nedir?

1. olarak hocam modemden dolayı hızınız o kadar değişmez 2. SNR marginde o kadar düşüş veya artış normaldir 3. sorgulama API si Türk Telekom'a ait yani hatalı gözüküyorsa bu durum Telekom ile alaka ve gayet normal karşılanması gerekmekte çünkü bakır altyapılarda zamanla hatların durumu kötüleşiyor.
1. Evet, bu yüzden "modem alırsam değerlerim iyi olur mu?" diye soruyorum.

2. SNR Margin hat değerlerimi @eren28tr 'ye cevapladım.

3 - Bazen 80Mbps destekliyor, bazen 98 diyorlar. Normalde goknet'te 98 çıkıyor hız, ama doğru değil.. Bakır altyapı mı bilmiyorum, eski tip müstakil.

Ben 75/10 kullanıyorum 400₺ ödüyorum?

Açık ara farkla en iyi ISS TurkNet ama işte fiyatları yüksek, taahhüt yok, zamlardan direkt etkileniyorsun falan. Ben sorun yaşayacağıma 3 kuruş fazla öderim diyerek uzun zamandır TurkNet kullanıyorum.

98Mbps belki de daha az, 399TL verilmez!

Yapmayın etmeyin hocam, 100+ hız ve üstü verilir bu fiyata.

1710353142816.png

Bende buna 400TL ödüyorum 70 falan yine iyi :D İstanbul'un ortasında fiberi geç doğru düzgün DSL altyapı bile yok şaka gibi ya.

Geri
Yukarı