TurkNet ankastre kutusu yüzünden yavaş internet

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Merhabalar. Yaklaşık 2 yıllık TurkNet kullanıcısıyım. 2 yıldır TurkNet'in ünlü kırmızı internet ışığı dışında hiç sorunum olmamıştı. Hızım vs. yerindeydi. Ancak geçen ay bir anda internet hızım 90 MBPS'den 55-60 MBPS'ye düştü. TurkNet'e yazdım ve bana sorun ankastre kutusunda, değişimi gerekiyor dediler. Birdenbire böyle düşmesi mümkün mü? Eğer sorun ankastre kutusunda ise bu sorunu nasıl halledebilirim, kime ulaşmam gerek, ve fiyat olarak tahminen ne kadar tutar? Teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Yaklaşık 2 yıllık TurkNet kullanıcısıyım. 2 yıldır TurkNet'in ünlü kırmızı internet ışığı dışında hiç sorunum olmamıştı. Hızım vs. yerindeydi. Ancak geçen ay bir anda internet hızım 90 Mbps'den 55-60 Mbps'ye düştü. TurkNet'e yazdım ve bana sorun ankastre kutusunda, değişimi gerekiyor dediler. Birdenbire böyle düşmesi mümkün mü? Eğer sorun ankastre kutusunda ise bu sorunu nasıl halledebilirim, kime ulaşmam gerek, ve fiyat olarak tahminen ne kadar tutar? Teşekkürler, iyi forumlar.

Altyapıda her kullanıcının bir SNR Margin aralığı vardır. SNR değerin 10'un altına düştüyse haliyle alacağın hızda ve gecikmelerde problemler olabilir.
Ankastre kutusunun yalıtımı iyi olmadığı için çevre faktörlerden etkileniyor olabilir. Ankastre kutusu apartman yönetimine veya bina yönetime aittir. Kutuyu değiştirdikten sonra gerekli yerlere haber verirseniz gelip bağlantıları gerçekleştirirler.

Altyapıda her kullanıcının bir SNR Margin aralığı vardır. SNR değerin 10'un altına düştüyse haliyle alacağın hızda ve gecikmelerde problemler olabilir.
Ankastre kutusunun yalıtımı iyi olmadığı için çevre faktörlerden etkileniyor olabilir. Ankastre kutusu apartman yönetimine veya bina yönetime aittir. Kutuyu değiştirdikten sonra gerekli yerlere haber verirseniz gelip bağlantıları gerçekleştirirler.
Lütfen bu söyleyeceğimi yanlış anlamayın, ego kasmak gibi bir amacım yok. Apartman binası bana ait yani yönetim de bende. Hem kendim hem de diğer insanlar için.

Lütfen bu söyleyeceğimi yanlış anlamayın, ego kasmak gibi bir amacım yok. Apartman binası bana ait yani yönetim de bende. Hem kendim hem de diğer insanlar için.

Hayır yanlış anlamadım.
Bir elektrikçi ile görüşün ankastre dolabını yenileyin. Gerekirse iç tesisat kablolarını da değiştirin. Elektrikçi size işçilik ve masrafları hesaplar sizde daire başına parayı bölersiniz.

Hayır yanlış anlamadım.
Bir elektrikçi ile görüşün ankastre dolabını yenileyin. Gerekirse iç tesisat kablolarını da değiştirin. Elektrikçi size işçilik ve masrafları hesaplar sizde daire başına parayı bölersiniz.
Çok teşekkür ederim. İyi forumlar dilerim.

Geri
Yukarı