TurkNet başvuru süreci nasıl işler?

WizardTR

Hectopat
Ben TurkNet'e başvuracağım. Şu an yan binanın alt yapısından Vodafone internet hizmeti sağladı ancak hızı düşük. Şu an soracağım beş soru var.

1) Ben ilk TurkNet'e başvurup onlar gelip interneti bağladıktan sonra mı köye Vodafone internetini nakil aldırayım?
2) TurkNet'e başvuracağım ama Türk Telekom yetkilileri fiber optik kabloyu benim dairemin kapısının önüne kadar getirdiler, içeride internet var diye sokturmadım. Yetkililer kabloyu dairenin içine sokar mı? Elektrikci mi çağırayım?
3) Nakil süresince Vodafone benden para alır mı, ne yapmalıyım?
4) Köydeki evde altyapı yok. ADSL var, yan tarafta amcam var. Onlarda altyapı var ancak bizde yok. Nakil yaptım mı kablo çekerler mi mahalledeki kutudan?
5) Bu interneti köye nakil aldırmayı düşünüyorum ve bağlatırken de benim kendi evimi değil yan binadan bir dairenin adresini yazmışlar, sıkıntı çıkarır mı TurkNet'e başvururken?

(Kusura bakmayın biraz fazla sordum ancak kafama takıldı bunlar.)

TurkNet Türk Telekom ekipleri ile çalışıyor sizin başvurunuz onaylandıktan sonra Türk Telekom ekipleri gelip Hattınızı kontrol eder Kablo çekme işini kendiniz yaparsınız Mümkünse Modeme kadar fiber çektirin. O şekilde yaparsanız TurkNet Fiber modemi ücretsiz veriyor kurulum ekibi modeme kadar gelen kabloyu direk fiber çevirici ile Ethernet çevirip modeme bağlantı sağlıyor.

Bunların dışında Vodafone ile ilgili bilgim yok.

Farklı adres yazarsan sorun çıkar. TurkNet Her şeyi sözel olarak yapıyor. Numarada 1 rakam bile farklı olsa sorun çıkar.
Ortalama hattın aktif olma süreci Başvuru belgelerinizin ellerine ulaştıktan sonra 2 haftadır.

1)sonra
2) elektrikçi çağır Türk Telekom görevlisine pek güvenme.
3)nakil süresince para alır mı bunu müşteri hizmetlerini arayıp kolayca öğrenebilirsin.
4)kutudan kablo çekilmez tek abonelik için ADSL bağlarlar direkt sanırım.
5)Türk Telekom görevlileri yan binaya gelir en fazla komşun da yönlendirir onları. TurkNet'le bir işin olmuyor senin tüm bağlama kablolama işlerini Türk Telekom yetkilileri yapıyor.

Geri
Yukarı