TurkNet Destek Burada

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O zaman burada olmasının bir esprisi kalmıyor. Gider desteğe yazarım. Orada da sorduğum sorulara böyle cevaplar alıyorum ve bekliyorum. Burada da aynı şey olacaksa burada olsa olmasa ne fark eder?
Empati duygum var ve hemen kullanıverdim. Ben TN'de çalışıyorum ve müdürüm bana diyor ki: "Ali Technopat forumuna gidip insanların sorularını yanıtlayacaksın", tamam diyorum ve gidiyorum. Soruları "tamamdır kanka" diye cevaplayamam. Ben bir firma adına konuşuyorum burada, o yüzden üslubumu korumam gerek. Müdürüm sıkıntısı etmese bile bu durumu ben yine de marka adına resmi konuşmam gerekiyor. Empati yaptım ve bunu çıkardım, sende de varsa kullan biraz.

Türk Telekom, Superonline

İki firmayı da senelerce kullandım. Türk Telekom müşteri hizmetleri mi yeterli? Daha tekniğe hakim olmayan, yetkisi önünde yazanları okumaktan fazlası olmayan bomboş çalışanlarla dolu. Ben TurkNet'ten VDSL almaya başlayana kadar alt yapımda VDSL olmadığını söyleyen, bana ADSL bağlantı sunup, onda da ortaya çıkan arızaları benim binamda sorun olduğunu söyleyerek geçiştiren Türk Telekom müşteri hizmetlerinden bahsediyoruz. Aylarca sürekli kopan bağlantımla ilgili tek çözüm 14 Mbps olan internetimi 8'e düşürerek çözen firma. Super Online'da xDSL bağlantılarda aynı. Fiber bağlantılarda müşterileriyle ilgileniyorlar. Buna itiraz edemem ama xDSL herhangi bir bağlantıda Superonline'da arıza halinde sürünürsünüz. İş yerinde taahhüt sebebiyle yıllarca Superonline kullandık. Evde de TT kullandım. Netspeed kullanmadım dolayısıyla bir şey diyemeyeceğim. Dükkan değiştirdiğimizde, bir dükkan yana taşınmıştık. Bir yan dükkana Superonline'ın interneti geri bağlaması 4 ay sürdü. 4 koca ay. TT ve Superonline çağrı merkezi müşterilere yardımcı olmak için değil onları avutmak için kurulmuş bir servis. Hepsi bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki firmayı da senelerce kullandım. Türk Telekom müşteri hizmetleri mi yeterli? Daha tekniğe hakim olmayan, yetkisi önünde yazanları okumaktan fazlası olmayan bomboş çalışanlarla dolu. Ben TurkNet'ten VDSL almaya başlayana kadar alt yapımda VDSL olmadığını söyleyen, bana ADSL bağlantı sunup, onda da ortaya çıkan arızaları benim binamda sorun olduğunu söyleyerek geçiştiren Türk Telekom müşteri hizmetlerinden bahsediyoruz. Aylarca sürekli kopan bağlantımla ilgili tek çözüm 14 Mbps olan internetimi 8'e düşürerek çözen firma. Super Online'da xDSL bağlantılarda aynı. Fiber bağlantılarda müşterileriyle ilgileniyorlar. Buna itiraz edemem ama xDSL herhangi bir bağlantıda Superonline'da arıza halinde sürünürsünüz. İş yerinde taahhüt sebebiyle yıllarca Superonline kullandık. Evde de TT kullandım. Netspeed kullanmadım dolayısıyla bir şey diyemeyeceğim. Dükkan değiştirdiğimizde, bir dükkan yana taşınmıştık. Bir yan dükkana Superonline'ın interneti geri bağlaması 4 ay sürdü. 4 koca ay. TT ve Superonline çağrı merkezi müşterilere yardımcı olmak için değil onları avutmak için kurulmuş bir servis. Hepsi bu.
Superonline kullandım iki yıl boyunca çok da memnun kaldım. Örneğin cuma günü kesinti var diye mail atıyordum, cumartesi gelip hallediyorlardı. O konuda haklarını yiyemem. Şimdi de Turknet sağolsun Gigafiber getirdi ve aşırı memnunum. Sosyal'imize hoşgelmişler.

Sorun yaşadınız diye neden genelleme yapıyorsunuz? Bahsettiğim firmalarda basit bir tabirle rütbe sistemi var. Siz telefon ile iletişime geçtiğinizde doğrudan üst rütbeli birine ulaşamıyorsunuz buda ister istemez olumsuz bir algıya sebep oluyor. Ama gerçekten büyük ve teknik arzalarda benim tabirime göre üst rütbeli bir müşteri hizmetlerinden biri sizin ile iletişime geçip çözüm odaklı harekette geçiyorlar. Gelelim basit işlemlere örneğin hız sabitleme için iletişime geçip dakikalar için isteğiniz doğrultusunda mümkün ise yardımcı oluyorlar ama TurkNet’de günlerce uğraş dur.

TurkNet ve Millenicom’da gördüğüm yaşanan bir diğer sorunda prim yüzünden telefon üzeri kayıtlarda müsteri hizmetlerinin numarası tabiri caizse sizi kaydetmek için yalvarması yalanlar veya bahaneler söylemesi gibi.

Sonuç olarak TurkNet karşıtı filan değilim ve verdikleri hizmetleri yeri geldimi taktir ederim ama müsteri hizmetleri şart ve bunu cözmedikleri sürece büyük bir sıçrama yapamayacaklarını düşünüyorum.

Ama gerçekten büyük ve teknik arzalarda benim tabirime göre üst rütbeli bir müşteri hizmetlerinden biri sizin ile iletişime geçip çözüm odaklı harekette geçiyorlar.
Gerçekten büyük ve teknik bir arızadan bahsedeyim. Yaşadığım mahallede bir hafta boyunca internet bağlantısı kesildi. Tüm mahalle sakinlerinin interneti. Hangi firmayı kullanırlarsa kullansınlar, alt yapı zaten TT'ye aitti. Günlerce TT'yi arayıp yalvardım gelip ilgilenmeleri için. Günlerce. Bir haftanın sonunda artık mahalledeki insanların abonelik iptali istekleri kafalarına dank etmiş olacaklar ki teknik ekip yollamayı akıl ettiler. Tekrarda belirttiğim gibi ADSL internet kullanırken günde 50-60 kezi geçerek bağlantı kopması yaşıyordum. 5 dakika internete bağlı kaldıktan sonra kopuyordu. Bu sorunu nasıl çözdüler biliyor musun? Teknik ekip falan yollamadılar. Gerekirse parasıyla yollamalarını söylediğim halde kimseyi yollamadılar. Günlerce yine TT ile iletişimde kaldıktan sonra en sonunda bir tanesi hızımı düşürdü. 14 mbps olan bağlantım 8 mbps hıza sabitlendi. Kopmalar böyle düzeldi. Şaka gibi di mi? Ne olması gerekiyordu teknik ekibin gelmesi için, internete bir daha asla bağlanamamam mı? Aylarca bağlantı kopması mı lazımdı?

TT kullandığım dönemde, TT çağrı merkeziyle görüştüğüm kadar hiç kimseyle konuşmadım. Özellikle 2018-2019 yıllarında. Bir yıl boyunca annemle, babamla, arkadaşlarımla telefonda görüştüğümden çok TT ile görüşüyordum. Hız düşüklüğüm, bağlantı kopmalarım o kadar fazla olmaya başlamıştı ki taahhüt bittiği an iptal ettim. Bitmesi için günleri sayar oldum.
Türk Telekom rezil bir firma. İsterse bunun için bana dava açabilirler. Sadece kendimde olsa problem alır kabul ederim, bir bana kötülermiş derim. Forumda açılan konular, çeşitli forumlarda ki konular. Şikayet Var yorumları. Akrabalarım, tanıdıklarım. Yahu bu kadar fazla şikayeti görüp bir insan nasıl azınlık iyi internet alıyor diye firmayı hala savunmaya devam eder anlamıyorum.
1637931789719.png
85 bin şikayette 3 bin çözüm. Şunu görüp hala müşteri hizmetlerini savunan varsa TT'nin kafasına yazık demekten başka bir şey diyemiyorum.

Son düzenleme:
Eğer bir kurumu temsil ediyorsanız zaten buna daha çok dikkat edersiniz.
Çalışan resmi konuşsa ne olacak? Aboneliği iptal eden müşterilere attıkları veda mailinde helallik istiyorlar🤣

Eğer bizim bir hatamız, eksikliğimiz yüzünden gitmeye karar verdiyseniz, özür dileriz.
Emin olun ne hata yaptıysak kötü niyetle değil, yanlışlıkla yapmışızdır. Yanlışımızı düzeltmek için bize bir şans daha verirseniz bizi çok mutlu edersiniz. Bunun için hemen şimdi bu mesaja cevap verip iptal talebimi geri alıyorum demeniz yeterli. Ya da emin değilim ama beni bir arayın konuşalım da diyebilirsiniz.

Başka bir yerde daha iyi hizmet alacağınızı düşündüğünüz için gitmeye karar verdiyseniz sizinle TurkNet’li olmaya devam etmeniz için dört sebep paylaşmak isteriz.

Bu fiyata böyle bir hizmeti başka bir yerde bulamazsınız. Belki etiket fiyatı daha düşük hizmetler vardır (ki onların da yakın zamanda fiyatı artacak muhtemelen) ama altyapınızla beraber ücretsiz iyileşen hizmet, gerçekten sadece altyapınızla sınırlı limitsiz hizmeti başka yerlerde kolay kolay bulamazsınız.

Oldu ya buldunuz, taahhütlü bir hizmetse tekrar düşünün. Hizmetten memnun kalmadığınızda karşınıza çıkacak cayma bedelleri bazen bin liralara ulaşabilir.

Başka bir yerde daha iyi bir performans alacağınızı düşünüyorsanız muhtemelen yanılıyorsunuz. Altyapınız ve bina içindeki kablolamanız değişmedikçe TurkNet’in size sunduğu hizmetten daha yüksek performanslı bir hizmet almayacaksınız. Daha düşük performans alma ihtimaliniz çok daha yüksek.

Bütün bunlara rağmen yine de gitmeye kararlıysanız en azından imzalamadan önce size verilen sözleşmeyi dikkatlice okumanızı rica ediyoruz. Okuduktan sonra fikrinizi değiştirme ihtimaliniz yüksek. İçinde nelerle karşılaşabileceğinizi biz söylemeyelim, heyecanı kaçmasın. Dört sebep demiştik, sonuncusu biraz duygusal:

TurkNet’in amacı sadece size iyi bir internet hizmeti vermek değil, bu sektördeki AKN, kota, taahhüt, bayi, kafa karıştırıcı tarifeler ve kampanyalar, fiyat oyunları, sizden sonra gelene sizden iyi fiyatlar, her ekstraya ekstra para istemeler gibi değişmez denilen bir sürü alışkanlığı değiştirmek. Yani TurkNet’li olmak sadece TurkNet’li olmak değil, bu ülke daha iyi bir internete layık demek. Daha iyi bir interneti desteklemek demek.

Bu mücadelede bizi yalnız bırakmayın.

Yine de gidiyorsanız, hakkınızı helal edin.

Bir gün dönmeye karar verirseniz, biz sizi hep bekliyoruz.

Saygılarımızla,

TurkNet

İyi günler Ali bey, başvuru esnasında 100 Mbps olarak söylendi, sonra altyapı 85'e kadar destekliyor dendi. Bugün de en fazla 70 Mbps alabilirsiniz diyorlar. Müşteri hizmetleri ekibiniz ezbere mi konuşuyor acaba? 100 Mbps denilip 70 Mbps alınması kötü bir durum? 85'e de razıyız fakat 70 deniyor.

İyi günler Ali bey, başvuru esnasında 100 Mbps olarak söylendi, sonra altyapı 85'e kadar destekliyor dendi. Bugün de en fazla 70 Mbps alabilirsiniz diyorlar. Müşteri hizmetleri ekibiniz ezbere mi konuşuyor acaba? 100 Mbps denilip 70 Mbps alınması kötü bir durum? 85'e de razıyız fakat 70 deniyor.
Merhabalar iyi günler, kimi durumlarda %20 kayıp normal olarak kabul edilir. Web sitemizde 4 mbps kayıptan söz ediliyor. Hız kaybınıza birçok şey sebep olmuş olabilir. Bunun detaylı incelenebilmesi adına performans problemi yaşadığınız saatleri göz önünde bulundurarak kablo ve kablosuz olmak üzere hız testi yapmanızı ve bunları açacağınız hız-performans problemi destek kaydına eklemenizi tavsiye ediyorum. Devamında teknik ekiplerimiz süreci detaylıca ele alıp çözüm sunacaktır.

Merhabalar iyi günler, kimi durumlarda %20 kayıp normal olarak kabul edilir. Web sitemizde 4 Mbps kayıptan söz ediliyor. Hız kaybınıza birçok şey sebep olmuş olabilir. Bunun detaylı incelenebilmesi adına performans problemi yaşadığınız saatleri göz önünde bulundurarak kablo ve kablosuz olmak üzere hız testi yapmanızı ve bunları açacağınız hız-performans problemi destek kaydına eklemenizi tavsiye ediyorum. Devamında teknik ekiplerimiz süreci detaylıca ele alıp çözüm sunacaktır.

Ticket açtım ardından teknik ekipler arayıp 70Mbps üstü alamazsınız dediler. Altyapım 85 Mbps'e kadar destekliyor fakat alınan hız 70 Mbps hatta 65. Abonelik başlamadan bitecek sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı