TurkNet dışında 1Gbps internet veren ISS'ler

helenistik

Decapat
Daha fazla  
TurkNet dışında 1Gbps eşit internet sağlayan hiç mi ISS şu ülkede? Evimde Vodafone fiber altyapısı bulunuyor, öğrendiğime göre 1000MBPS'e kadar internet alabiliyorum fakat iletişime geçtiğimde herhangi bir cevap alamadım. AtlantisNet diye ISS'de 1Gbps eşit internet veriyor fakat Gigapon adı verilen kendi altyapılarında veriyorlar ve İstanbul'da birkaç hanede bulunuyor. Gerçekten parasını verip alabileceğimiz gerçek 1Gbps eşit internet veren bir ISS hiç mi yok ya? Shiftdelete'den Hakki abinin Turkcell'in Avrupa Datacenter'i açılışıyla alakalı bir videosunda, Ulaştırma ve Altyapı bakanının açıklamasına göre "verilerimizin yurt dışında olmasını istemeyiz, bu yüzden bu Datacenter'i yaptık", gibisinden bir diyalog kuruyor fakat daha 1Gbps hattı hanelere kavuşturamıyorlar ki sonra vatandaş niye yurt dışından hosting veya dedicated sunucu hizmet alıyor? Gerçekten yoruldum arkadaşlar şu internet konusunda. Hertzner'e ben de istemem 50 Euro parayı vermeyi, isterdim ki kendi Home Server'imi yapmayı da yok ya hâlâ 8MBPS/sn vermeye inat ediyorlar, Turkcell'in Datacenter'i bana 30 dakika uzaklıkta, kendi binalarına tomar tomar fiber hatları çekiyorlar da niye hanelere yüksek hızlı internet sağlamıyorlar? BTK'nin böyle bir şeyi mi var kıyı da köşede 1GBPS/sn internet veremezsiniz diye arkadaşlar? Evimde bilgisayarımı seedbox, xdcc botu gibi upload hızı gereken işlerde kullanmayı istiyorum ama nafile sanırsam. Başka bildiğiniz 1Gbps eşit internet veren ISS biliyor musunuz?

ISS'ler Fiber hatları çekiyorlar çekmesine de niye 1Gbps sunamıyorlar? Niye hâlâ 100Mbps'de karar kırıyorlar arkadaşlar? Comnet'de 1Gbps sağlıyor fakat 20Mbps Upload sağlayabiliyor yani gerçekten kabul edilemez bir şey. 1.84Mb/sn kabul edilebilir bir şey mi? Turkcell'in de 1Gbps paketi bulunuyor ama 50Mbps Upload sağlıyor hem de kendi altyapısındayken bu değeri verebiliyor ki Comnet, Türk Telekom hatlarını kullanıyor hadi Comnet bi' nebze anlaşılabilir de niye kendi fiber hattı olan ISS'ler 1Gbps veremiyorlar? Sanki BTK bir düzenleme yapmış da 1Gbps Upload sağlamak yasak gibi ya Millenicom, Netspeed gibi firmalar niye 8Mbps üstü Upload sağlayamıyorlar? yani resmen tekel bir şey var orada ki interneti ekmek kırıntısı gibi veriyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet dışında 1Gbps eşit internet sağlayan hiç mi ISS şu ülkede? Evimde Vodafone fiber altyapısı bulunuyor, öğrendiğime göre 1000MBPS'e kadar internet alabiliyorum fakat iletişime geçtiğimde herhangi bir cevap alamadım. Atlantisnet diye ISS'de 1Gbps eşit internet veriyor fakat gigapon adı verilen kendi altyapılarında veriyorlar ve İstanbul'da birkaç hanede bulunuyor. Gerçekten parasını verip alabileceğimiz gerçek 1Gbps eşit internet veren bir ISS hiç mi yok ya? Shiftdelete'den hakki abinin Turkcell'in Avrupa Datacenter'i açılışıyla alakalı bir videosunda, ulaştırma ve altyapı bakanının açıklamasına göre "verilerimizin yurt dışında olmasını istemeyiz, bu yüzden bu Datacenter'i yaptık", gibisinden bir diyalog kuruyor fakat daha 1Gbps hattı hanelere kavuşturamıyorlar ki sonra vatandaş niye yurt dışından hosting veya dedicated sunucu hizmet alıyor? Gerçekten yoruldum arkadaşlar şu internet konusunda. Hertzner'e ben de istemem 50 euro parayı vermeyi, isterdim ki kendi Home Server'imi yapmayı da yok ya hâlâ 8MBPS/sn vermeye inat ediyorlar, Turkcell'in Datacenter'i bana 30 dakika uzaklıkta, kendi binalarına tomar tomar fiber hatları çekiyorlar da niye hanelere yüksek hızlı internet sağlamıyorlar? BTK'nin böyle bir şeyi mi var kıyı da köşede 1GBPS/sn internet veremezsiniz diye arkadaşlar? Evimde bilgisayarımı seedbox, xdcc botu gibi upload hızı gereken işlerde kullanmayı istiyorum ama nafile sanırsam. Başka bildiğiniz 1Gbps eşit internet veren ISS biliyor musunuz?

ISS'ler fiber hatları çekiyorlar çekmesine de niye 1Gbps sunamıyorlar? Niye hâlâ 100Mbps'de karar kırıyorlar arkadaşlar? Comnet'de 1Gbps sağlıyor fakat 20Mbps upload sağlayabiliyor yani gerçekten kabul edilemez bir şey. 1.84Mb/sn kabul edilebilir bir şey mi? Turkcell'in de 1Gbps paketi bulunuyor ama 50Mbps upload sağlıyor hem de kendi altyapısındayken bu değeri verebiliyor ki Comnet, Türk Telekom hatlarını kullanıyor hadi Comnet bi' nebze anlaşılabilir de niye kendi fiber hattı olan ISS'ler 1Gbps veremiyorlar? Sanki BTK bir düzenleme yapmış da 1Gbps upload sağlamak yasak gibi ya Millenicom, Netspeed gibi firmalar niye 8Mbps üstü upload sağlayamıyorlar? Yani resmen tekel bir şey var oradaki interneti ekmek kırıntısı gibi veriyorlar.

Kablonet var eğer altyapınız varsa fakat bildiğim kadarıyla kablo TV altyapısı üzerinden geldiği için biraz ping olabilir.

TurkNet dışında 1Gbps eşit internet sağlayan hiç mi ISS şu ülkede? Evimde Vodafone fiber altyapısı bulunuyor, öğrendiğime göre 1000MBPS'e kadar internet alabiliyorum fakat iletişime geçtiğimde herhangi bir cevap alamadım. Atlantisnet diye ISS'de 1Gbps eşit internet veriyor fakat gigapon adı verilen kendi altyapılarında veriyorlar ve İstanbul'da birkaç hanede bulunuyor. Gerçekten parasını verip alabileceğimiz gerçek 1Gbps eşit internet veren bir ISS hiç mi yok ya? Shiftdelete'den hakki abinin Turkcell'in Avrupa Datacenter'i açılışıyla alakalı bir videosunda, ulaştırma ve altyapı bakanının açıklamasına göre "verilerimizin yurt dışında olmasını istemeyiz, bu yüzden bu Datacenter'i yaptık", gibisinden bir diyalog kuruyor fakat daha 1Gbps hattı hanelere kavuşturamıyorlar ki sonra vatandaş niye yurt dışından hosting veya dedicated sunucu hizmet alıyor? Gerçekten yoruldum arkadaşlar şu internet konusunda. Hertzner'e ben de istemem 50 euro parayı vermeyi, isterdim ki kendi Home Server'imi yapmayı da yok ya hâlâ 8MBPS/sn vermeye inat ediyorlar, Turkcell'in Datacenter'i bana 30 dakika uzaklıkta, kendi binalarına tomar tomar fiber hatları çekiyorlar da niye hanelere yüksek hızlı internet sağlamıyorlar? BTK'nin böyle bir şeyi mi var kıyı da köşede 1GBPS/sn internet veremezsiniz diye arkadaşlar? Evimde bilgisayarımı seedbox, xdcc botu gibi upload hızı gereken işlerde kullanmayı istiyorum ama nafile sanırsam. Başka bildiğiniz 1Gbps eşit internet veren ISS biliyor musunuz?

ISS'ler fiber hatları çekiyorlar çekmesine de niye 1Gbps sunamıyorlar? Niye hâlâ 100Mbps'de karar kırıyorlar arkadaşlar? Comnet'de 1Gbps sağlıyor fakat 20Mbps upload sağlayabiliyor yani gerçekten kabul edilemez bir şey. 1.84Mb/sn kabul edilebilir bir şey mi? Turkcell'in de 1Gbps paketi bulunuyor ama 50Mbps upload sağlıyor hem de kendi altyapısındayken bu değeri verebiliyor ki Comnet, Türk Telekom hatlarını kullanıyor hadi Comnet bi' nebze anlaşılabilir de niye kendi fiber hattı olan ISS'ler 1Gbps veremiyorlar? Sanki BTK bir düzenleme yapmış da 1Gbps upload sağlamak yasak gibi ya Millenicom, Netspeed gibi firmalar niye 8Mbps üstü upload sağlayamıyorlar? Yani resmen tekel bir şey var oradaki interneti ekmek kırıntısı gibi veriyorlar.

Hocam Superonline ve TT altyapısı var TurkNet dışında 1GPS sağlayan ama cüzdanınızı açmanız lazım.

1670171599497.png
1670171704289.png
1670171789297.png
1670171939282.png

@HACKERY Süperonline ve KabloNet TürkTelekom altyapısı üzerinden vermiyor hocam o hızları. Kendi altyapıları üzerinden veriyor. Comnet Türk Telekomu altyapısı kullanıyor sanırım ama o da çok bilindik bir ISS değil.

O yüzden çok da bir seçenek yok aslında...

@HACKERY Superonline ve Kablonet Türk Telekom altyapısı üzerinden vermiyor hocam o hızları. Kendi altyapıları üzerinden veriyor.comnet Türk Telekom'u altyapısı kullanıyor sanırım ama o da çok bilindik bir ISS değil.

O yüzden çok da bir seçenek yok aslında...

Sizce hangi ISS tercih edilmeli?

Sizce hangi ISS tercih edilmeli?
Hocam altyapı TT ve 1000 Mbps kullanılmak isteniyorsa ya TT seçilecek ya da Comnet seçilecek zaten. İnternet kutusu falan daha da pahalı. Ben de yakında bağlatmayı düşünüyorum çok kararsız kaldım. Ailemi ikna edebilirsem biraz tuzlu olacak ama TT bağlatmayı düşünüyorum.

TT seçersem taahhüt olacak en azından fiyat artışlarından etkilenmeyeceğim 2 yıl boyunca ayrıca en azından karşımda düzgün bir muhattap bulabileceğim. Öte yandan upload hızları ne yazık ki 20 ile sınırlı ve fiyatı yüksek. İlerleyen zamanlarda Netspeed ve Millenicom da TT altyapısından 1000 Mbps vermeye başlarsa pişman olabilirim.

Kablonet veriyor ama simetrik değil. İnceleme konum mevcut.

Geri
Yukarı