TurkNet düşük hız

Attığınız linkten kontrol ettirdiğimde bu sonuç çıktı.Eki Görüntüle 800033
Maksimum 38 Mbps yazmasına rağmen saha ekibinin testinde nasıl 35 Mbps oluyor anlamadım. Bence alabileceğiniz max hız 17-18 Mbps. Çünkü benim altyapım max 65 Mbps destekliyor olarak gözüküyor ve maksimum 43 falan alıyorum. Böyle kayıplar normal diye biliyorum.

Öncelikle merhaba,
Ben yaklaşık 10 gün önce Türk Telekom'dan TurkNet'e geçtim. Her iki ISS'de de tarifenin vaad ettiği hız 35 Mbps olmasına rağmen TT'da iken 13-14 Mbps civarında hız alıyordum, şu an TurkNet'ten 17-18 Mbps alabiliyorum. TurkNet'ten arıza kaydı oluşturmuştum, saha ekipleri gelip bina internet ankastresinden ölçüm yaptılar ve 35.8 Mbps civarı bir hız aldılar. Sorun bina içi tesisatta mıdır? Modemde midir? ISS sinyalinden midir? Konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum. Saygılar.
Not: Modem arayüz değerleri aşağıdadır.

Eki Görüntüle 800019
Hocam Turknet 50 Mbps almıştık ama 15 falan alıyorduk. Herhalde altyapı bu kadar dedik ve ucuz olduğu için ses etmedik. Sonra bir gün alt katımız internet bağlattı ve bizim hat kesildi. Onlar interneti açınca gidiyordu biz de yeni kablo çektik ve sorun çözüldü 40-50 arası almaya başladım. Büyük ihtimal sizin de iç tesisat kaynaklı sorun o yüzden kablo çektirmenizi öneririm.

Öncelikle merhaba,
Ben yaklaşık 10 gün önce Türk Telekom'dan TurkNet'e geçtim. Her iki ISS'de de tarifenin vaad ettiği hız 35 Mbps olmasına rağmen TT'da iken 13-14 Mbps civarında hız alıyordum, şu an TurkNet'ten 17-18 Mbps alabiliyorum. TurkNet'ten arıza kaydı oluşturmuştum, saha ekipleri gelip bina internet ankastresinden ölçüm yaptılar ve 35.8 Mbps civarı bir hız aldılar. Sorun bina içi tesisatta mıdır? Modemde midir? ISS sinyalinden midir? Konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum. Saygılar.
Not: Modem arayüz değerleri aşağıdadır.

Eki Görüntüle 800019

Modeminde sorun gözükmemektedir ve modemin VDSL2 100 Mbps'ye kadar desteklemektedir. Hat değerlerin sıkıntılı vaziyettedir. Tesisatın eskiyse bakımını yaptırman gerekir. Kabloların çürümüşse TSE standartlı tek damar 0.50 kaliteli bakır kablo kullanmanı tavsiye ederim.

Sıkıntı iç tesisattaymış. İnternet ankastresinden yeni bir kablo çekince sorun düzeldi. Tüm İlgilenenlere teşekkür ederim.

Geri
Yukarı