TurkNet Fiber İnternet ne gibi sıkıntılar yaşatabilir?

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle şunu belirtmek istiyorum bulunduğum yerde çok farklı internet sağlayıcısından iyi kötü hizmet alan arkadaşlarım var. %90'ı memnun değil. En ufak indirme yaptıklarında hemen internetlerinde yavaşlama oluyor. Atıyorum ayın 15'inde 200 GB'lık bir indirme yaptıysa bir sonraki ayın 15'ine kadar ping değerleri çok yüksek oluyor. Beraber oyun oynuyoruz oparatör fark etmezsizin 200-1000 ping arasına kadar çıkıyor. Sanırım AKN kaynaklı bir sorundan kaynaklanıyor bu. Benim istediğim ise AKN'siz düşük pingli bir internet sağlayıcısı edinmek. Bu yüzden araştırmam sonucu TurkNet'i keşfettim. Fakat onda da çeşitli sıkıntılar olduğunu öğrendim. Kafamdaki birkaç soruyu sizlere sorup cevabını bekleyeceğim. Bu arada bulunduğum yerde özgür iletişim fiber 100 altyapım mevcut.

1- TurkNet'te sabah-öğle-akşam fark etmezsizin internet kesintileri oluyormuş doğru mudur? Oluyorsa, Online oyunlarda ne kadar süre oyundan düşüyoruz?

2- AKN de olduğu gibi ping değerleri, Internet'i çok kullanmaya bağlı yükselip alçalıyor mu?

3- İlk defa eve internet bağlatacağım dolayısıyla modemim olmadığı için TurkNet bana ücretsiz modemmi sağlayacak yoksa kendimmi almam gerekecek?

4- Modem kurulum ekibine ücreti, başvuru yaptığımız karttan 3 aya bölerek mi çekecekler? ( karttan veya elden vermeyi seçeceğimiz bir yer görmedim çünkü)

5- Statik IP alırsam aylık ne gibi bir fiyat farkı olur ve ne gibi bir avantaj sağlarım? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok detay isteyen bir soru sormuşsunuz. Bulunduğunuz yerde TurkNet kullananlar mı şikayetçi? Bunun yanı sıra ping sorunu birçok şeye bağlanabilir evdekilerin o an internete fazla yüklenmesi gibi. Sorularınıza cevap vermeye çalışacağım.

1- Dediğim gibi bulunduğunuz yerde TurkNet kullanıcılarına bir sormak lazım, ben TurkNet kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım

2- İndirme gibi işlemler yapmazsanız oyun oynuyorken veya altyapısal sorun yoksa yükselip alçalmaz.

3- Ben fiber bağlattım bana ücretsiz verildi ama forumda çok gördüm para istemişler bazılarından arayıp konuşun

4- Taksit yapılabiliyor evet ama ben bağlattığımda öğrenci kampanyası vardı kurulum ücreti 0TL ve ilk ay bedava. Öğrenciyseniz bunu da sorun.

5- Bilmiyorum.

2 aydır kullanıyorum ben bağlattığımda kampanya vardı kurulum ve ilk ay ücretsizdi. 2 ay içinde sadece 10 dk kesinti yaşadım. Bağlattıktan sonra 850'li numaralar daha çok arayacak TurkNet'den aradığını söyleyip Digitürk bağlattırmaya çalışacaklar, bunlar aradığında engellersin.

1 olmuyor
2 olmuyor
3 turknet veriyor
4 üçe bölüp faturana yansıyacak
5 onbeş TL idi sanırım fark veriyorsun. Kullanmadım

Beş yıldır turknet kullanıyorum. Aşırı memnunum.

Hocam çok detay isteyen bir soru sormuşsunuz. Bulunduğunuz yerde TurkNet kullananlar mı şikayetçi? Bunun yanı sıra ping sorunu birçok şeye bağlanabilir evdekilerin o an internete fazla yüklenmesi gibi. Sorularınıza cevap vermeye çalışacağım.

1- Dediğim gibi bulunduğunuz yerde TurkNet kullanıcılarına bir sormak lazım, ben TurkNet kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım

2- İndirme gibi işlemler yapmazsanız oyun oynuyorken veya altyapısal sorun yoksa yükselip alçalmaz.

3- Ben fiber bağlattım bana ücretsiz verildi ama forumda çok gördüm para istemişler bazılarından arayıp konuşun

4- Taksit yapılabiliyor evet ama ben bağlattığımda öğrenci kampanyası vardı kurulum ücreti 0TL ve ilk ay bedava. Öğrenciyseniz bunu da sorun.

5- Bilmiyorum.
Bulunduğum yerde kimse türknet kullanmıyor diğer oparatörlerden şikayetçiler :D Statik internet kullansam pingimde ne gibi değişiklik olur.?

Yazıyı okumaya üşendim.:) şaka bir yana Türknet fiberde kesinti olmuyor kullanmaktayım.Ping değerleri değişiyor fiberde kullanmaya bağlı arttığını görmedim hiç hızı gayet yerinde.Modemi türktelekom ekipleri getirip kuruyor ama ücretini vermiyorsunuz ücretsiz.Taksit imkanı mevcut bu konuda yardımcı olurlar size tek seferlik bir ücret alınır sadece.Satik ip 15 20tl gibi bir fiyatla veriyorlardı sanırım en son görüştüğümde.Genel olarak memmunum ben ama bölgende türknet fiber bağlatan varsa onlara da danışabilirsin hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı