TurkNet GigaFiber kablosuz bağlantıda düşük hız

2 cihaz arasındaki iletişim hızı, aktarılan internet hızından bağımsız oluyor.

Kutu üzerindeki hıza ulaşmak için editörler, 2 bilgisayar arası veri aktarımı yaparak test eder. Pahalı modemlerin incelemesinde denk gelebilirsiniz.

867 Mbps hızında bağlanmış olmanız kablosuz ile 867 Mbps alabileceğiniz anlamına gelmez.
867 Mbps bağlantı hızında genellikle en fazla 500-700 Mbps hızlar alabilirsiniz, çevredeki Wi-Fi sinyal gürültüsü arttıkça alabileceğiniz hız da düşer.
Ek olarak kullandığınız router de yetersiz geliyor gibi.

Wi-Fi kartınız Wi-Fi 6E destekliyor.
Wi-Fi 6E destekleyen bir router alabilirsiniz.
Wi-Fi 6E routerler çok pahalı ama gigabit hızlar alınabiliyor.

Wi-Fi 6E router alacak durumunuz yoksa Wi-Fi 6 router alabilirsiniz.
Wi-Fi 6 ile 800 Mbps civarı hızlar alabilirsiniz.

Hocam araştırma yaparken şöyle bir şey buldum herhalde sorun bant genişliği ama neden TurkNet 80 MHz vermiyor?
1668108058586.png

Ben de böyle gösteriyor hocam. Ben global son firmware kullanıyorum, belki firmware güncellemesiyle 80Mhz geliyordur.

867 Mbps hızında bağlanmış olmanız kablosuz ile 867 Mbps alabileceğiniz anlamına gelmez.
867 Mbps bağlantı hızında genellikle en fazla 500-700 Mbps hızlar alabilirsiniz, çevredeki Wi-Fi sinyal gürültüsü arttıkça alabileceğiniz hız da düşer.
Ek olarak kullandığınız router de yetersiz geliyor gibi.

Wi-Fi kartınız Wi-Fi 6E destekliyor.
Wi-Fi 6E destekleyen bir router alabilirsiniz.
Wi-Fi 6E routerler çok pahalı ama gigabit hızlar alınabiliyor.

Wi-Fi 6E router alacak durumunuz yoksa Wi-Fi 6 router alabilirsiniz.
Wi-Fi 6 ile 800 Mbps civarı hızlar alabilirsiniz.

Hocam buraya kadar anladım da 700 Mbps hızı geçtim neden elimdeki imkanlarla 500 Mbps hızları bile göremiyorum?

Eki Görüntüle 1568433
Ben de böyle gösteriyor hocam. Ben global son firmware kullanıyorum, belki firmware güncellemesiyle 80Mhz geliyordur.
hocam hangisi?

Dosya Ekleri

• abcd.png
    abcd.png
    129,4 KB · Görüntüleme: 30

Geri
Yukarı