TurkNet güvenilir midir?

22.06.2021-> 11:00-15:00 arasında başvuruyu yaptım.
23.06.2021-> 16:00-18:00 arasında TurkNet çalışanı telefon ile randevu için aradı ve belgelerimi çıkartıp çıkartmadığımı sordu. Belgeleri bugün çıkaracağımı söyledim. Telefon konuşması bittikten 15-20dakika sonra arayıp pandemi nedeniyle kapının önününde imza atmamı istedi. Aşağı indiğimde belgelerimi çıkartmış hazırlamış ve sadece imza atmam gerektiğini söyledi. Gün içerisinde belgelerin TurkNet'in eline ulaştığına dair mesaj geldi.
24.06.2021-> Sabah saat 09:30 civarında onay için aradılar ve internetimin 48 saat içinde aktivasyona gireceğini bildirdiler.
25.06.2021-> Herhangi bir gelişme olmadı. (Saat 13:07) bugün geçiş sağlayacakları düşüncesiydeyim ama yarın sabah saatlerinde de olabilir. Daha sonra tekrar güncelleyeceğim.
26.06.2021-> 09:00-09:20 arasında turknet mesaj olarak giriş bilgilerimi ve şifremi gönderdi. Modemim hazır olduğu için herhangi bir kurulum yapmadım. Kullanıcı adı ve şifre girdikten 1 dakika sonra internet aktif oldu. Bu saatler öncesinde interneti açmadım.

Dosya Ekleri

• turknet.png
    turknet.png
    57,8 KB · Görüntüleme: 31
  • turk_telekom.png
    turk_telekom.png
    57,3 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Güle güle kullanın, geçişte önceki aboneliğin interneti kesiliyor mu?

Büyük ihtimalle önce o kesiliyor ama ben sabah interneti hiç açıp bakmadım. Belki de hiç kullanılmadığı bir zamanda kesmeye özen gösteriyor olabilirler. Ben mesajı gördüğüm andan sonra internete baktım. İlk başta Türk Telekom ayarları girili olduğu için haliyle internet yok gösteriyordu ama turnet bilgilerini girince internet hemen geldi. Ondan önceki günlerden yazdığım şekilde hiçbir gün internet kesintisi yaşamadım. Geçiş yapacaklar gönül rahatlığı ile geçiş yapabilirsiniz.

@277726 Hocam geçişte kurulum ücreti aldılar mı?

Herhangi bir kurulum yapılmadığı için almayacaklardır çünkü herhangi bir ekip geldiğini görmedim. Ayrıca kurulum ücretiyle alakalı bir bilgi de vermediler. Kurulum ücreti sanırım ekiplerin herhangi bir ayarlama yapmasından dolayı alınıyor olabilir. Bakalım faturalandırma da böyle bir şey görürsem bilgilendiririm.

Başka operatörden geçişlerde bu hizmet var mı?​

Başka operatörden geçişlerde Kurulum Hizmeti vermiyoruz. Çünkü abonelerimizin halihazırda modemlerine kadar hazır bağlantıları bulunuyor. Hizmet geçişi tamamlandığında bu abonelerimize SMS ile kullanıcı adı ve şifrelerini gönderiyoruz. Modeminize yeni kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra (çoğu zaman modemi açıp kapamak da gerekir) hizmetimizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Neredeyse hiç bağlanınız kesilmeden geçişi tamamlamış olacaksınız. İhtiyaç duyuyorsanız https://turk.net/video-destek adresindeki videolarımızdan bu konuda destek alabilirsiniz.

TürkNet 100MBps internete bu aya kadar 85₺ modem dahil ödüyordum, yeni gelen zam ile 99₺ oldu. Altyapınızın aldığı maks. hızı alıyorsunuz. Türkiyenin her yerinde tek fiyat var ben yaklaşık4 yıl önce 2 sene boyunca kullandım, sıkıntı yaşamadım. VDSL ile 50MBps taahhüt edildi, o hızıda aldım. Şuanda da Tılgın sistemi ile 100MBps kullanıyorum, 6 aydır 1 kere bile internetim kesilmedi. Hız sonuçları ekte mevcut.

SpeedTest Hız Sonucu

1624736218932.png
@277726 Hocam geçişte kurulum ücreti aldılar mı?
Geçiş ücretsiz, ilk kurulumda 100₺ onuda 3 taksit olarak faturaya ekliyorlar.

Son düzenleme:
@277726 hocam önceki mesajlarda fırtına gibi esmişsiniz maşallah 🤣 . Umarım internetinizde bir problem yoktur. Güle güle kullanın. Ben de Millenicom kullanıyorum çok şikayet vardı ama malumunuz internet firma değil altyapı meselesi. Altyapınız iyiyse bütün sağlayıcılar aynı hizmeti sağlar dolandırılma şansınız yok.

En güvenilir sağlayıcı türknet zaten.
TürkNet 100MBps internete bu aya kadar 85₺ modem dahil ödüyordum, yeni gelen zam ile 99₺ oldu. Altyapınızın aldığı maks. hızı alıyorsunuz. Türkiyenin her yerinde tek fiyat var(eğer 1000MBps kullanmıyorsanız) ben yaklaşık4 yıl önce 2 sene boyunca kullandım, sıkıntı yaşamadım. VDSL ile 50MBps taahhüt edildi, o hızıda aldım. Şuanda da Tılgın sistemi ile 100MBps kullanıyorum, 6 aydır 1 kere bile internetim kesilmedi. Hız sonuçları ekte mevcut.

SpeedTest Hız Sonucu

Eki Görüntüle 1084784

Geçiş ücretsiz, ilk kurulumda 100₺ onuda 3 taksit olarak faturaya ekliyorlar.
1000mbps de de fiyat aynı. O parantez içindeki kısmı silebilirsiniz.

Geri
Yukarı