TurkNet internet hız düşüşü

FTTH alt yapısı üzerinden, TurkNet Kullanıcısıyım. (Telekom altyapısı)
94Mbps indirme hızı alıyorum. İlk zamanlar, yani 1,5 yıl boyunca, iyi daha ne olacak ki dedim. Böyle kullandım.
Sonra forumda FTTH alt yapısının kullananların, 100Mbps aşağısını görmemesi gerektiğini okudum ve Görseller görünce sorguladım. Ben neden 94Mbps indirme alıyorum diye.

En son RJ-45 Soketini renk sırasına göre tekrar düzenleyip. Ağ pensesi ile çaktım. Sonra kabloyu tekrar bağladığımda değişen bir şey gözlemlemedim. Tepem attı Soketleri bastıra bastıra yuvalarına taktığım günden beri, 111Mbps İndirme hızı görüyorum. :D Soketler yerine Oturmuyormuş :D
Soketteki renklerden biri tutmayınca gigabit modunu desteklemiyor RJ45. Bende de olmuştu.

@frkn3439
Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 10.3 dB
output power upstream: 6.9 dbm
attenuation downstream: 19.7 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 22.0 dB
output power downstream: 14.5 dbm
attenuation upstream: 29.0 dB

Margin değeri'nin internetin mbps'si yüksek olduğu için düşük olduğu söylendi.
FTTH alt yapısı üzerinden, TurkNet Kullanıcısıyım. (Telekom altyapısı)
94Mbps indirme hızı alıyorum. İlk zamanlar, yani 1,5 yıl boyunca, iyi daha ne olacak ki dedim. Böyle kullandım.
Sonra forumda FTTH alt yapısının kullananların, 100Mbps aşağısını görmemesi gerektiğini okudum ve Görseller görünce sorguladım. Ben neden 94Mbps indirme alıyorum diye.

En son RJ-45 Soketini renk sırasına göre tekrar düzenleyip. Ağ pensesi ile çaktım. Sonra kabloyu tekrar bağladığımda değişen bir şey gözlemlemedim. Tepem attı Soketleri bastıra bastıra yuvalarına taktığım günden beri, 111Mbps İndirme hızı görüyorum. :D Soketler yerine Oturmuyormuş :D

Başkan RJ-11'den (modeme takılan dsl kablosu) 3 tane farklı kablo ve 3 tane rj-11 ucu aldım çaktım değişmedi sonra kablonun bir tanesine RJ-45 (Kasadan modeme bağlanılan) çaktım öyle denedim yine değişmedi
Güncelleme: Farklı bir modem'de denediğimde hızım yine aynı çıktı. Sıkıntının donanımsal olmadığını anlatamıyorum TürkNet'e.

Son düzenleme:
@frkn3439 60 Metre mesafe var.
Güncelleme: TurkNet yerinde destek ekibi dedikleri zımbırtılar geldiler kontrol ettiler dedikleri şey binanıza internet hızı 45 Mbps geliyor. Hızım şu anda 40 Mbps'ye düştü. Türk Telekom ekipleri 3 kez geldiler ve altyapımın desteklediği hız 83 Mbps sizin alabileceğiniz en fazla hız 70 Mbps olacağını 3 farklı Türk Telekom ekipi farklı günlerde gelerek söylediler. Ve günlerce beklediğimiz TurkNet ekibi 10 dakika bile durmadı sanki atlı kovalıyor arkasında binamızın 45 desteklediğini yapacak bir şey olmadığını söylüyor defalarca kez söyledim önceden 68 Mbps'e kadar hız aldım dedim fakat kendi bildiğini okuyor. TurkNet'e geçmeyi düşünenler 2. kez düşünmelerini tavsiye ederim. Konu sürekli güncellenecek şimdi'de TurkNet çözüm merkezi yetkileri ile görüşme sağlayacağım çözüm bulmaları için.
güncelleme: TurkNet ile görüştüğümde hız kaybımın Türk Telekom kaynaklı olduğu söylendi ekiplerin gelerek düzelteceğini söylediler ve öylede oldu Türk Telekom ekipleri gelerek sorunu çözdüler dışarıdan gelen kablolarda sıkıntı varmış hallettiler. Şu anda altyapımın desteklediği hızın hepsini alabiliyorum güncel hız değerim 85 Mbps. Sonuç olarak arıza çözüldü fakat çok geç çözüldü. TurkNet'e başvuracak varsa internetinde arıza olursa çözüm süresi minimum 1,5 hafta süreceğini bilmesi gerekiyor. Herkese iyi forumlar!

Son düzenleme:

Geri
Yukarı