TurkNet internet hızımı sabitleyebilir mi?

Ivar Lothbrok

Hectopat
Daha fazla  
35 Mbps VDSL paketi kullanıyorum. 32 Mbps alıyorum ve bu ara ara 10'a bile düşüyor. Sabitleyebilirler mi? Sabitlerlerse hızım kaç olur?

32 olması normal fakat benim de ara sıra 10'a düşüyor müşteri hizmetlerini arayınca virüs sebebiyle diyor ne kadar doğru bilmem.

35 Mbps paket aldıysanız 35 Mbps'ye kısıtlar 32 Mbps'ye düşmesinin sebebi santrale uzaklığınız kaynaklıdır, ara ara 10 Mbps'ye düşmesinin sebebide altyapınızda problem olabilir.

Son bir aydır internet 10Mbps'e düşüyor bende de. Normalde 100/8'lik paketi kullanıyorum TurkNet'de. Modem resledikten sonra düzeliyor hızlar.

Tamamdır.

Hızı sabitleyince hızım kaç olur?

Normalde aldığınız maksimum hız ne bilmiyorum. 35'lik internet paketini kullanıyorsanız maksimum alacağınız hız 35Mbps olacaktır. Santrale olan mesafeye göre hızda düşük kayıplar olabilir. Onun dışında hız sabitlemeden kastınız ne anlayamadım.

Normalde aldığınız maksimum hız ne bilmiyorum. 35'lik internet paketini kullanıyorsanız maksimum alacağınız hız 35Mbps olacaktır. Santrale olan mesafeye göre hızda düşük kayıplar olabilir. Onun dışında hız sabitlemeden kastınız ne anlayamadım.
32 alıyorum. Hız sabitlemede firma, anlık download hızı düşmeleri için hızı sabitliyor ve düşme olmuyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı