TurkNet internet ping fazla

flitttermice

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 1 yıla aşkın süredir kullandığım TurkNet internetim acayip ping vermeye başladı geçen hafta 75 almam gerekirken 30'lara düşen internet hızım oldu sonra bende destek kaydı oluşturdum sorunum düzeldi lakin tam o sıralarda ping mağduru oldum. Normalde Apex oynarken 55 75 arası alırdım 1 haftadır 80 120 arası alıyorum dedim acaba oyun mu sorunlu diye New World'e girdim onda da acayip ping vardı hız testi yapıyorum 22 ms çıkıyor destek kaydı oluşturuyorum modeme reset atıyorum asla düzelmiyor ne yapmam lazım. Not: CAT 5 Ethernet ile bağlıyım Wi-Fi falan değil yani sorunum. Modemim ZyXEL VMG3312-B10b kullandığım internet 75 Mbps VDSL.

Benim de İnternet hızım 75 Mbps'den 40'a düştü destek kaydı açtım altyapı bu kadar destekliyor dediler. TurkNet ne yapmaya çalışıyor anlamadım.

Benim de internet hızım 75 Mbps'den 40'a düştü destek kaydı açtım altyapı bu kadar destekliyor dediler. TurkNet ne yapmaya çalışıyor anlamadım.

Aynı sorunu geçen sene yaşamıştım 40 veriyordu sürekli eve geldiler kablo vb bir şeyler yaptılar bana dediği şey adamın 50 anca destekliyor bina falan dedi dedim ne diyorsun dayım sen 75 alıyordum 1 hafta önce nasıl oluyor o diye adamda bir şey diyemedi.

Aynı sorunu geçen sene yaşamıştım 40 veriyordu sürekli eve geldiler kablo vb bir şeyler yaptılar bana dediği şey adamın 50 anca destekliyor bina falan dedi dedim ne diyorsun dayım sen 75 alıyordum 1 hafta önce nasıl oluyor o diye adamda bir şey diyemedi.
İnternet abimin üzerine kayıtlı bir ara arayıp bölgenizde çok yoğunluk var farklı bir ISS'e geçin demişler. Abim anlattığında inanmadım dolandırıcı falandır demiştim. Bu hız düşürmeler yardımcı olmamalar ping sorunlarından sonra inanmaya başladım. :D

CMD'ye yazıp sonucunu paylaşınız. pathping 162.249.79.1

tracert 162.249.79.1

Buyurun hocam 30'a kadar çıkamadı tracert komudu attım bende.

ping.jpg

ping1.jpg

ping2.jpg

İnternet abimin üzerine kayıtlı bir ara arayıp bölgenizde çok yoğunluk var farklı bir ISS'e geçin demişler. Abim anlattığında inanmadım dolandırıcı falandır demiştim. Bu hız düşürmeler yardımcı olmamalar ping sorunlarından sonra inanmaya başladım. :D

Hocam ilk defa dediğiniz gibi bir müşteri temsilcisi konuşması duydum eger öyleyse durum vahim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı