TurkNet internet ping fazla

Bende TurkNet'e geçtiğim ilk zamanlarda 82 Mbps ile başladım. 4 yıldır kullanıyordum son zamanlarda hızım 60 Mbps'ye kadar düştü. En son Millenicom'a geçtim. Şu an hem hızımdan memnunum hem de fiyatından. Ping değelerim de sorun yok.

Bende TurkNet'e geçtiğim ilk zamanlarda 82 Mbps ile başladım. 4 yıldır kullanıyordum son zamanlarda hızım 60 Mbps'ye kadar düştü. En son Millenicom'a geçtim. Şu an hem hızımdan memnunum hem de fiyatından. Ping değelerim de sorun yok.

Hocam taahhüttüt yok değil mi Millenicom'da sorın olmaz TurkNet'ten geçersem.

Benim de internetimde anlık droplar oluyor son 3 gündür falan. Twitch yayınları donmaya başladı. Genel bir sorun var galiba?

Merhaba arkadaşlar, 1 yıla aşkın süredir kullandığım TurkNet internetim acayip ping vermeye başladı geçen hafta 75 almam gerekirken 30'lara düşen internet hızım oldu sonra bende destek kaydı oluşturdum sorunum düzeldi lakin tam o sıralarda ping mağduru oldum. Normalde Apex oynarken 55 75 arası alırdım 1 haftadır 80 120 arası alıyorum dedim acaba oyun mu sorunlu diye New World'e girdim onda da acayip ping vardı hız testi yapıyorum 22 ms çıkıyor destek kaydı oluşturuyorum modeme reset atıyorum asla düzelmiyor ne yapmam lazım. Not: CAT 5 Ethernet ile bağlıyım Wi-Fi falan değil yani sorunum. Modemim ZyXEL VMG3312-B10b kullandığım internet 75 Mbps VDSL.
Merhaba, destek kaydı numaranızı gönderir misiniz? Kontrol ederek yardımcı olmak isterim 🙏

Benim de İnternet hızım 75 Mbps'den 40'a düştü destek kaydı açtım altyapı bu kadar destekliyor dediler. TurkNet ne yapmaya çalışıyor anlamadım.
Merhaba, sizinle aynı binada olup daha yüksek hız alan varsa onun hizmet numarası ile birlikte destek kaydı oluşturur musunuz? Net uzmanlarımız bu şekilde tekrar kontrol edeceklerdir.

Benim de internetimde anlık droplar oluyor son 3 gündür falan. Twitch yayınları donmaya başladı. Genel bir sorun var galiba?
Merhaba, online işlem merkezi üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Net uzmanlarımız kontrol ederek bilgi vereceklerdir 🙏

Son düzenleme:
Merhaba, destek kaydı numaranızı gönderir misiniz? Kontrol ederek yardımcı olmak isterim 🙏

Merhaba, sizinle aynı binada olup daha yüksek hız alan varsa onun hizmet numarası ile birlikte destek kaydı oluşturur musunuz? Net uzmanlarımız bu şekilde tekrar kontrol edeceklerdir.

Merhaba, Online işlem merkezi üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Net uzmanlarımız kontrol ederek bilgi vereceklerdir 🙏

Buyurun destek kaydı numaram: 56694371.
Donanımsal olarak her şeyi denedim şöyle bir problem mevcut dün gece 4,5 saat her şeyi denedim DNS geçmişini vb sıfırladım modeme reset işlemi yaptım şifre değiştirdim modem başka kullanan var mı acaba diye, ne olur olmaz diye durum aynı şekilde dün gece 1 saat falan 60 80 seyrendi oyun oynayabildim mouse hareket ettirmeden o şekilde gidiyor mouse hareket ettirince 100'lere vuruyor ping drop giriyor 1,2 saatin ardından ise 100'lere tekrar çıktı başka oyun indireyim dedim. Fall Guys küçük ölçekli bir oyun sonuç olarak sorun yine aynı şekilde, New World'de ise 90 ms alıyorum sorun 3 Oyunda'da aynı ne yazık ki. Bina'da yaşayanları pek tanımıyorum açıkçası o nedenle yardımcı olamayacağım başkasının destek kaydı ile.

İşim gereği hep bilgisayar başındayım ve bu olay Pazar günü başladı. İnternet upload hızı sadece Turknet(nperf) hız testi sayfasında 8 mbps iken, başka test sitelerinde 4-5 mbps upload hızlarına sabitlendi.

Sabitlenmesi bir yana ani düşüşler ve yükselişler var. Kısacası bu durum oyuncular için droplar olması demek. Türk Telekomdan aynı fiber hat hizmeti alan millenicom'da bu tarz bir olay yoksa ben bunun Türk.net'e kasten yapıldığını düşünüyorum.

Türknet li olup da hız testinizi farklı internet sayfalarından yapıp paylaşır mısınız arkadaşlar?

Bahsettiğim gibi güncel şuan yaptığım testler:

asd.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Son düzenleme:
Buyurun destek kaydı numaram: 56694371.
Donanımsal olarak her şeyi denedim şöyle bir problem mevcut dün gece 4,5 saat her şeyi denedim DNS geçmişini vb sıfırladım modeme reset işlemi yaptım şifre değiştirdim modem başka kullanan var mı acaba diye, ne olur olmaz diye durum aynı şekilde dün gece 1 saat falan 60 80 seyrendi oyun oynayabildim mouse hareket ettirmeden o şekilde gidiyor mouse hareket ettirince 100'lere vuruyor ping drop giriyor 1,2 saatin ardından ise 100'lere tekrar çıktı başka oyun indireyim dedim. Fall Guys küçük ölçekli bir oyun sonuç olarak sorun yine aynı şekilde, New World'de ise 90 ms alıyorum sorun 3 Oyunda'da aynı ne yazık ki. Bina'da yaşayanları pek tanımıyorum açıkçası o nedenle yardımcı olamayacağım başkasının destek kaydı ile.
Verdiğiniz bilgiler ile birlikte önceliğinizi net uzmanımıza ilettim. Kontrol ederek size dönüş sağlayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı