TurkNet Kasıtlı Olarak Hız Düşürüyor

Türktelekom her akşam taşbaş geçiyor bizimle hız 5 dakika 5mbit 3 dakike 47 mbit sürekli bu şekilde süperonline dışındakiler insanları keriz yerine koymaktan başka birşey değil sanırım.

Ben şuan turknetteyim hız ve Ping ile hiçbir sorunum yok ama müşteri desteği biraz daha iyi olsa çok güzel olur bir sorun olsa destek ile uğraşıyorsun.

Benim kafama takılan nokta şu 100 mbit/sn ye kadar Akk siz internet 65 TL bana şuan 35 mbit geliyor geçen gün gördüm 75 mbit yine Akk yok 80 TL diyor benim 65 TL'lik paket 100 e kadardı niye para verip 75 mbit alayım?
Kendi altyapılarının olduğu yerde yaşıyorsan 100 mbps 65 TL. Yoksa 35 veriyorlar. Turk Telekom altyapısı kiralandğı için 75 mbps'de masrafları artıyor o yüzden ek 15 TL alıyorlar.

TurkNet Iptal dilekçesini yolladım. Araştırmalarıma göre ıptal dilekçesini direk kabul etmeyip aylarca ücret almaya devam ediyorlarmış. Interneti TurkNet dışında nasıl iptal edebilirim?

Şu konuda hala TurkNet öven kullanıcılara ayar oluyorum. Umarım bir sorun yaşarsınız ve ızdırap TurkNet müşteri destekleri ile muhattap olmak zorunda kalırsınız. Abonelik iptalinde bile sorun çıkartıyorlar.

Turknet'in YAPA altyapisindaysaniz 65 TL'ye alabildiginiz maksimum hizi aliyorsunuz. Yoksa 35 Mbps aliyorsunuz.

TürkNet'te alt yapın ne kadar kaldırıyorsa 100Mbits'e kadar 65TL'ye alabiliyorsunuz. Benim alt yapım 35Mbite kadar kaldırıyor, abimin evi ana caddede 100mbite kadar alıyor. Fiyat farkı yok. Zaten TürkNet'te tek fiyat uygulanıyor.

YAPA olayı TürkNet'in kendi alt yapısıyla verdiği sistem. Fiyat farkını TürkNet altyapsını kullanmak istersen verirsin. İstemezsen yine 65TL'den TT'nin altyapısı ile alabildiğin maksimum hızda kullanırsın.
Bu da her ilde yok.

28. günüm. Hala evime internet gelecek Turknet zaati muhteremlerden.. Telefonda bilgi almak için aratmıştım, tamam size sonra geri dönüş yaparım dediğimde mahallenizde şuan size ayırabileceğim bir port var. Eğer çok geç olurda ön kaydınızı alamazsam açık port kalmayabilir diyerek acele ettirmişlerdi. Dediğim gibi, şuan 28. gün hala internet bekliyorum. 2 gün sonra Allah bilir faturada keserler. Destek hattı bot gibi, biz ilgileniyoruz bir şey yapmaniza gerek yok vs vs. Hi-ka-ye. İptal ettirsem ayrı dert, kalsam ayrı dert. Halinize şükredin yavaş da olsa internetiniz var...

Bence kendi yaşadığınız bir şey yüzünden başkalarına geçmeyin kullandırtmayın demek yanlış..
Kendi yaşadığımız şeylerin kullanıcı hatalı olduğunu söylesek amenna ancak ortada bir hizmet var ve bu hizmet kullanıcıdan bağımsız olarak aksıyor. Tabikide şikayetçi olunacak, tabikide başkalarına önerilmeyecek. Sonuçta hicbir firma %100 oranda başarılı hizmet veremez değil mi? Ancak tecrübe edindiğimiz bazı şeyleri paylaşıyoruz ki konuyla ilgisi olanlar da faydalanabilsin. Bugün sorun yaşamayan, yarın yaşadığında bunlarla karşılaşır, hizmet kalitesi budur diye anlatıyor arkadaşlar. Ben düşüncenizi doğru bulamadım açıkçası.

1 yıldır Türknet kullanıcısıyım.35 mbps alıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım gayet memnunum.Sıkıntı yaşayan arkadaşlara tavsiyem bina içi kablolarınızı kontrol ettirin.

1 Senedir müşteri hizmetleri ile muhattap olmadığınız için kendinizi şanslı saymanızı tavsiye ederim. Yaşadığınız en ufak sorun bile çözülmeyecek. Aylarca oyalanacaksınız. Hizmeti iptal ettirmek istediğinizde taahhüt olmamasına rağmen aboneliğiniz iptal edilmeyecek. Özgür iletişim tarifesine geçmeniz için kasıtlı olarak hızınız düşürülecek. Altyapım 100Mbit VDSL2 hızını destekliyor. Bunu bildikleri için benim fikrimi almadan YAPA altyapısına geçirdiler. Bu altyapıda saha dolabından hizmet alamadığım için santral uzak bahanesi ile hızımı ADSL 1Mbit ile sınırladılar. Destek kayıtları ve Müşteri destek hattı ile iletişim kurmam engellendi. Sosyal medya üzerinden bile cevap alamıyorum. İptal dilekçesi gönderdim. Ama işlem yapılmadı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı