TurkNet Kredi Kartı Bilgilerimi Çaldırdı

Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlığı yanlış okumadınız. TurkNet kart bilgilerimi çaldırdı.

14 Kasım akşamı saat 23 civarı TurkNet mobil uygulaması üzerinden faturamı ödeyecekken tam 3 kere faturayı seçmeme rağmen "Lütfen fatura seçin" şeklinde hata verdi. Dördüncü denememde faturam ödendi ve o esnada TurkNet'in online tüm hizmetlerinin kapandığını fark ettim. Daha sonra gece ne olduysa içime doğmuş herhalde 02.20 gibi uyandım bir telefonu kontrol ettim. Bir baktım ki 01.23'te TurkNet'te kullandığım bankamatik kartım ile Trendyol sitesinden 250 liralık alışveriş yapılmış. Hemen bankaları aradım durumu bildirdim. Bana "Bu yaşadığınız durumla ilgili işlemleri sadece sabah mesaisinden sonra yapabiliriz. Şuan sadece kartınızı kapatabiliriz." dediler. Sabaha kadar uyuyamadım tedirginlikten. Aklıma direk TurkNet geldi ama çok da mantıklı bulmamıştım. Hâlbuki ben ki bankamatiğe her kart takarken kart yuvasını sökecek gibi zorlayan insanım. Fazla ücret bile olsa sadece en güvenilir sitelerden alışveriş yaparım. Bilgilerimi çaldırmayı kondurmadım da kendime. Hemen tüm hesaplarımdaki paralarımı arkadaşımın hesabına aktardım ve kartları kapattım. Sabahtan akşama kadar telefon trafiğiyle kartıma ücretin iade edileceği teyidini Trendyol'dan aldım sağolsunlar. Hâlâ TurkNet'ten şüpheleniyordum fakat kanıtlayamazdım tabiki. Ta ki 15 Kasım akşamı bir mail ve 16 Kasım sabahı mesajlar gelene kadar. Kendileri durumu kabul ettiler ve bana 6 aylık ücretsiz internet vermişler. İnternet ücretinin hiç bir önemi yok benim için. Ben cep telefonuma trojan vb. bir yazılım bulaştığı şüphesiyle akşama kadar arama yapmaktan başka bir amaçla kullanamadım. Son 1 haftada yaptığım işlemleri düşündüm, sorguladım. Yaptıkları açıklama ne benim stresime,kartları kapatmama, akşama kadar uğraşıma, mağduriyetime çözümdür; ne de güven tazeler. 3 yıldır aboneyim ve internet kullanımımdan çok memnundum. Bu durumdan dolayı ISS değiştirmeyi düşünüyorum fakat o da ayrı bir dipsiz kuyu...

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191116-125307.jpg
    Screenshot_20191116-125307.jpg
    249,3 KB · Görüntüleme: 315
Bende türknet için dün ödeme yapmıştım inşallah benim kart ile bi sorun olmaz. Ben genelde bu tip ödemeleri sanal kredi kartı ile yapmayı tercih ediyorum. Umarım en kısa zamanda bütğn sorunlarınız çözülür.

Gerçekten büyük skandal, teknik ekibin yerinde olmak istemezdim; yemedikleri zılgıt kalmamıştır :) 6 aylık ücretsiz internet güzel bir hediye olmuş. Ancak tüketici mahkemelerinde hakkını ararsan firmadan daha büyük indirimler kapabilirsin emin ol. Şuan için tek yapman gereken yeni kartını beklemek olacak.

Çok geçmiş olsun böyle bir olayı duymak beni çok şaşırttı ve adınıza üzüldüm tekrardan geçmiş olsun. Umarım bu tip olaylar tekrarlanmaz.

Gerçekten inanılacak şey değil abi bu nedir ya. Ciddiye alamıyorum ya geçmiş olsun. Yalnız büyük leke düşürür bu Türknete.

Geçmiş olsun. Ne yazık ki zaman zaman bu tarz durumlar olabiliyor. Ben de başka bir ISS firması ile aynı sorunu yaşamıştım. Çok daha büyük bir ISS firması ile hem de.

Ben de çok memnun bir şekilde 1 senedir kullanıyorum sizin gibi, ödeme yaparken sanal kart ile yapıyorum. Sadece Türknet özelinde değil, hiçbir firmaya güvenerek asıl kredi kartınızla bu tarz işlemler yapmamalısınız. Size bir ders olmuş. Ucuz atlatmışsınız. Geçmiş olsun tekrar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı