TurkNet Kredi Kartı Bilgilerimi Çaldırdı

Fatura ödemelerinizi internet bankacılığı üzerinden yapın. Herhangi bir site üzerinden sanal pos ödemesi yapmanız gerekiyorsa ve eğer bankanız veya finans kuruluşunuz bu seçeneği sağlıyorsa (genellikle kredi kartları için çoğu kuruluş sanal kart desteği sağlar) ödemeyi sanal kart ile yapın ve sanal kart limitinizi her sanal pos alışverişi öncesi sadece o alışverişe yetecek kadar arttırın, alışveriş yapmayacağınız zamanlar limitin 0,00 TL olmasını sağlayın.

Eğer sanal pos ödemesi yapmanız gerekiyorsa ve bankanız veya finans kuruluşunuz sanal kart seçeneği sağlamıyorsa (birçok banka ve finans kuruluşu genellikle banka kartları ve ön ödemeli kartlar için sanal kart desteği sağlamaz) kartınızı normal zamanlarda internet alışverişlerine kapatın, sadece alışveriş yapacağınız zaman açın ve alışverişinizi yaptıktan sonra tekrar kapatın.

Ancak eğer Spotify, Netflix gibi kartınızdan düzenli ödeme alan servisleriniz varsa bunların ödemeyi alacağı zaman aralığında sanal kartınıza yeterli limit tanımlayabilir veya sanal kart özellikli bir kartınız yoksa bu tür servisler için içinde düşük bakiye bulunan bir ön ödemeli kart temin edebilirsiniz.

Geçmiş olsun. Ödemelerinizi internet bankacılığı üzerinden yapmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde bankanızda sistem açığı olmadığı sürece herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Teşekkür ederim. Problemin sebebi sistem güncellenirken bir hata oluşmuş ve çok az bir müşteri kitlesinin kart bilgileri anlık olarak sitede bulunan diğer müşterilere görülmüş. Tam olarak kimlerin bilgileri, hangi üyelere görünmüş biliyorlarmış. Ben de bunun üzerine benim bilgilerimi görüp, hemen çalıp alışveriş yapan bu kişiyi bana bildirmelerini ve savcılığa gideceğimi söyledim. Kendileri kişinin ismini vermediler ve "Online İşlemler üzerinden durumu takip edebilirsiniz." dediler. Ben de BTK ve savcılığa ayrı ayrı gideceğimi o zaman nasıl olsa bu kişiyi öğreneceğimi söyledim ve başka cevap alamadım. Yarın neler olacak bakalım.
Ne oldu kardeşim son durum? Bir sonuç alabildin mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı