TurkNet Kredi Kartı Bilgilerimi Çaldırdı

Ödemeyi site üzerinden değil de internet bankacılığı üzerinden yapın.
Bu problemi bir daha yaşamasınız.

Hazır 6 ay bedava İnternet verilmiş bunu da boşuna tepmeyin. Size bir hak tanındı ise sonuna kadar kullanın.
Evet stres yaşamış olabilirsiniz ve değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Ama bugün de değiştirseniz 6 ay sonra da değiştirseniz çektiğiniz strese çözüm olmayacaktır.
En azından 6 ay sonra değiştirin. Şahsen ben olsam öyle yapardım.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Haberi ilk aldığımda sızdırılan veri miktarını bilmediğim için kilit durumdayım. Artık yeni kartları bekliyorum. Haberi sosyal medyadan duyurana kadar benimle iletişime geçmemişlerdi. Az önce yetkili bir hanımefendiyle bir görüşme yaptık. Sıkıntının sebebini açıklayıp özür dilediler sadece.

Ben de normalde tüm faturalarımı hızlı işlemler üzerinden ödüyorum. Sadece interneti kendi uygulaması içinden kart ile ödüyordum. Başa gelmeden ihmal verilmiyor işte. Bundan sonra sadece hızlı işlemleri kullanırım.

Kartım 3D Secure zorunluluğu bulundurmamakla birlikte Trendyol sitesi de 3D Secure altyapısı kullanmıyormuş. Bankam bu şekilde bildirdi.

Öncelikle geçmiş olsun. Bende Türknet abonesiyim ve bende otomatik ödeme talimatı var. Anlattıklarınızdan dolayı tedirgin olmadım değil. Sıkıntının sebebini açıklayıp özür dilediler demişsiniz. Sıkıntının sebebi neymiş?

Geçmiş olsun. Anlamadığım bir nokta var. Kart bilgileriniz çalındı ama alışveriş yaparken telefona doğrulama kodu gelmiyor mu?

Bende buna güveniyorum. Daha neler duyacağız. Teknik ekip mi yapmış bunu yoksa veri tabanı mı çalınmış acaba?
Kredi kartıyla alış veriş yapmaya çekiniyor insan bu tip haberleri görünce.
Geçmiş olsun, Üzüldüm.

Öncelikle geçmiş olsun. Bende Türknet abonesiyim ve bende otomatik ödeme talimatı var. Anlattıklarınızdan dolayı tedirgin olmadım değil. Sıkıntının sebebini açıklayıp özür dilediler demişsiniz. Sıkıntının sebebi neymiş?
Bende buna güveniyorum. Daha neler duyacağız. Teknik ekip mi yapmış bunu yoksa veri tabanı mı çalınmış acaba?
Kredi kartıyla alış veriş yapmaya çekiniyor insan bu tip haberleri görünce.
Geçmiş olsun, Üzüldüm.
Teşekkür ederim. Problemin sebebi sistem güncellenirken bir hata oluşmuş ve çok az bir müşteri kitlesinin kart bilgileri anlık olarak sitede bulunan diğer müşterilere görülmüş. Tam olarak kimlerin bilgileri, hangi üyelere görünmüş biliyorlarmış. Ben de bunun üzerine benim bilgilerimi görüp, hemen çalıp alışveriş yapan bu kişiyi bana bildirmelerini ve savcılığa gideceğimi söyledim. Kendileri kişinin ismini vermediler ve "Online İşlemler üzerinden durumu takip edebilirsiniz." dediler. Ben de BTK ve savcılığa ayrı ayrı gideceğimi o zaman nasıl olsa bu kişiyi öğreneceğimi söyledim ve başka cevap alamadım. Yarın neler olacak bakalım.

Teşekkür ederim. Problemin sebebi sistem güncellenirken bir hata oluşmuş ve çok az bir müşteri kitlesinin kart bilgileri anlık olarak sitede bulunan diğer müşterilere görülmüş. Tam olarak kimlerin bilgileri, hangi üyelere görünmüş biliyorlarmış. Ben de bunun üzerine benim bilgilerimi görüp, hemen çalıp alışveriş yapan bu kişiyi bana bildirmelerini ve savcılığa gideceğimi söyledim. Kendileri kişinin ismini vermediler ve "Online İşlemler üzerinden durumu takip edebilirsiniz." dediler. Ben de BTK ve savcılığa ayrı ayrı gideceğimi o zaman nasıl olsa bu kişiyi öğreneceğimi söyledim ve başka cevap alamadım. Yarın neler olacak bakalım.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Benimde otomatik ödeme talimatım var. İletişimi nasıl sağladınız?

Bu kadar büyük bir firmanın, müşterisinin çok mahrem verisine verdiği önem çok gülünç. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı