TurkNet "Santralde çalışma var" diyor

EchoX

Hectopat
Yer
Skalitz/Bohemya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 12500h RTX 3050 Tİ 8x2 16 GB RAM 1,5 TB SSD
TurkNet'e geçmek istiyorum, şu an çanak antenden internet alıyorum. Türk Telekom'da altyapı sorguladığımda sorun olmuyor, fiber internetten yararlanabiliyorum ama TurkNet'te sorgulama yaptığımda "adresinizin bağlı bulunduğu santralde çalışma olduğu için abonelik işlemlerinize devam edemiyoruz. İlerleyen günlerde tekrar deneyebilirsiniz." diyor. Ama yan bina adına arama yaptığımda 100 Mbps gibi bir rakam ortaya çıkıyor. Burada muhatabım kim, Türk Telekom'u mu aramalıyım altyapı ile ilgili? çünkü bugün TurkNet'i aradığımda santralde çalışma olduğunu söylediler. Yaklaşık 2-3 aydır bu şekilde çalışma var olarak göstEriyor TurkNet'te ama Türk Telekom'a başvuru yapabiliyorum.
Benim binamdaki durum:

1614783298748.png

1614783333756.png

Yan binadaki durum:

1614783391990.png

Turknet'in müşteri hizmetlerini arayıp altyapı sorgulama ekranının güncellenmesini isteyebilirsiniz. Evinize kadar geliyor değilmi fiber? Evinizde varmı beyaz kablo?
IMG_20210303_223204.jpg

Kablo bu şekilde bildiğim kadarı ile apartmanda fiber altyapı var.
Turknet'in müşteri hizmetlerini arayıp altyapı sorgulama ekranının güncellenmesini isteyebilirsiniz. Evinize kadar geliyor değilmi fiber? Evinizde varmı beyaz kablo?
Bölgedeki çalışmalar bittiğinde Türk Telekom ekipleri eve gelip fiber hizmetinden yararlanabileceğimi söylediler yani evde fiber altyapı var.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 905362
Kablo bu şekilde bildiğim kadarı ile apartmanda fiber altyapı var.
Anladım. En doğru altyapı bilgisini Türk Telekom verir. Yarın eğer Turknet'e geçmeyi düşünüyorsanız aramanızı öneririm. Bende Türk Telekom'un sitesinde Fibernet gözüktüğü anda diğer tüm sitelerde de gözükmüştü. Burada sizin asıl muhattabınız Türk Telekom'dur. En net bilgiyi onlardan alırsınız.

Anladım. En doğru altyapı bilgisini Türk Telekom verir. Yarın eğer Turknet'e geçmeyi düşünüyorsanız aramanızı öneririm. Bende Türk Telekom'un sitesinde Fibernet gözüktüğü anda diğer tüm sitelerde de gözükmüştü. Burada sizin asıl muhattabınız Türk Telekom'dur. En net bilgiyi onlardan alırsınız.
Tamamdır teşekkürler.

Geri
Yukarı