Çözüldü TurkNet sürekli internet kopuyor ve hat değerleri değişiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EddieTheHero

Kilopat
Her 2 ayda bir sürekli bu sorun oluyor genellikle faturadan önceki gün ya da sonraki gün başlıyor ve beni çileden çıkartıyor çünkü bir çözüm sunmuyorlar. 1 hafta boyunca internetim 2 dakikada bir gidiyor ve kendi kendine düzeliyor. Hat değerlerim sürekli kafasına göre değişiyor bu zaman içinde. TurkNet'in dediğine göre modemimde sorun var ama farklı modemde denediğimde hala sorun devam ediyor. Bunu anlatmama rağmen hala üsteliyorlar altyapıyı kontrol ettirmişler TT'ye fakat bir sorun yokmuş. Eve de bir saha ekibi geldi ve bina içi hattı kontrol etti onda da sorun yokmuş. Sorun ne olabilir? 2 hafta içinde düzeltemezlerse Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum.

Screenshot_1.png

Screenshot_4.png

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ankastreden modeme CAT 6/5/5E kablo çekmeniz lazım, ankastreden modeme olan yer sizin sorumluluğunuzda. Farklı bir sağlayıcıya da geçseniz kabloyu yenilemediğiniz taktirde performansta bir değişiklik olmayacaktır.
Ankastreden modeme CAT 6/5/5E kablo çekmeniz lazım, ankastreden modeme olan yer sizin sorumluluğunuzda. Farklı bir sağlayıcıya da geçseniz kabloyu yenilemediğiniz taktirde performansta bir değişiklik olmayacaktır.

Çözüm
Bunun kesin çözüm olduğuna eminmisiniz çünkü boşuna para vermek istemiyorum ve turknet saha ekibinden biri gelip kontrol etmişti geçenki aynı sorunda ve iyi demişti tabi o zaman kopma sorunu bittiğinde gelmişti.

@EddieTheHero Anladım. İki seçeneğimiz var. Birincil olarak hat max değeri almak istediği için fazla yoruluyor, TürkNet müşteri hizmetlerinden hızınızın 70-75 dolaylarına sabitlenmesini isteyebilirsiniz. Bu yöntemde de kesilmeler yaşanıyorsa ikinci yöntem olarak kablo yenilemeniz gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı