TurkNet sürekli kopuyor

Utkucosmic

Hectopat
4 Ekim'de TurkNet başvurumu yaptım. 7 Ekim'de Türk Telekom'dan biri geldi, evime kadar fiber kabloyu çekti ve modem kurulumunu yaptı. Tabii ilk iş Speedtest yaptım. Sonuçları yazayım, aşağıya da atarım ping: 13, download: 95,15 Mbps, upload: 8.19 Mbps. Akşamına oyun girdim ve 3 kez bağlantım koptu, oyunda 40 dk. süren bir oyun için söylüyorum. Sonra internette gezinmeye falan çalıştım ama neredeyse hiçbir siteye doğru düzgün giremedim aldığım hatalar DNS_PROBE_STARTED ve DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN. Zaten sürekli olarak internet yok yazıyor, sağ altta modeme bağlı ama internet erişimi bulunmamaktadır diyor. İndirme yaparken hiçbir sıkıntım yok. 14 MB/sn ile indiriyorum ama sitelere girmiyor ve sürekli olarak internetim kopuyor. Dün 15 dk. civarı koptu daha operatöre geçeli 2 gün olmasına rağmen.
Daha önceden herhangi bir operatörden internet almıyordum, eve yeni kablo bile yeni çekildi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    11,5 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    10,5 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    27,2 KB · Görüntüleme: 61
Cidden mi küçüklüğümden beri en hızlı interneti taahhütsüz olarak verebildiği için TurkNet'e geçmek isterdim hep ne yapacağım bilmiyorum. Millenicom NetSpeed Kablonet'ten hangisini önerirsiniz bu ay içerisinde değiştirme ihtimalim var.

Hocam benim binamın altında fiber kutusu var, onun yanında bağlı olduğu üçlü priz var. Eğer sizin de binanızda böyleyse bir kontrol eder misiniz prizde sıkıntı var mı diye? Ben kurulumdan sonra 1 gün boyunca internetsizdim ve tek sorun oradaki üçlü prizin temassızlıktan dolayı kapanmasıydı.

Cidden mi küçüklüğümden beri en hızlı interneti taahhütsüz olarak verebildiği için TurkNet'e geçmek isterdim hep ne yapacağım bilmiyorum. Millenicom NetSpeed Kablonet'ten hangisini önerirsiniz bu ay içerisinde değiştirme ihtimalim var.
Ben TT kullanıyorum ve önermiyorum. Taahhüt bitince netspeed e geçmeyi düşünüyorum.

Hocam benim binamın altında fiber kutusu var, onun yanında bağlı olduğu üçlü priz var. Eğer sizin de binanızda böyleyse bir kontrol eder misiniz prizde sıkıntı var mı diye? Ben kurulumdan sonra 1 gün boyunca internetsizdim ve tek sorun oradaki üçlü prizin temassızlıktan dolayı kapanmasıydı.
Bu sorunu telefon numarasını arayıp arıza kaydı oluşturarak çözdüm. 1 gün içinde çözüldü.

Kutu tam olarak nerede oluyor inip bakayım saha dolabına uzaklığım 0 metre diyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı