TurkNet taahhüt ve internet nasıl?

feronia67

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, internetimden uzun süredir hiç ama hiç memnun değilim. İnternet aboneliğim yakında bitiyor ve TurkNet'i de bir denemek istiyorum artık. Aklıma takılan birkaç şey var yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlar varsa çok sevinirim cidden.

Şimdi 11 şubat 2021'de taahhüdüm bitiyor ve TurkNet'e başvuru yapmak istiyorum ama taahhüt parası ödemek gibi bir niyetim yok, sonuçta bitiyor. Ancak TurkNet'in sitesinde okuduğum kadarıyla onlar abonelik bitmeden başvuru yapmamızı istiyorlar, ki bana ait olan port başkasına verilmesin ve işlem uzamadan hızlıca abonelik geçişi tamamlansın. Bu noktada ne yapmam gerekir sizce? Taahhüt parası katiyen vermek istemiyorum ancak işlemin çok da uzun sürmesi işime hiç gelmez. Ne yapmam gerekir bu noktada? Üstelik bir de sorgulama yaptığımda 50Mbps alabileceğim yazıyor, TTNET paketlerine baktığımda ise en fazla 16Mbps paketler görüyorum bana sunulan. Bunun anlamı nedir? Aşağıya sorgulama sonuçlarını bırakıyorum. Yardımcı olun lütfen.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    12,9 KB · Görüntüleme: 52
  • 1.png
    1.png
    23,9 KB · Görüntüleme: 41
TurkNet taahhüttün 120 TL'lik kısmını karşılıyor. İki paket mevcut. 85 TL olan 35 Mbps'ye kadar olan ve 95 TL olup altyapının desteklediği kadar hız. TurkNet'teki hız sorgu sonucu genelde doğru çıkıyor.

Türk Telekom'dan TurkNet'e geçmiştimt taahhüt bittiğinden dolayı 35 Mbps verebileceklerini söylediler evet verdilerde ilk 2 ay vadettiklerini verdiler ama sonradan 10Mbps'lere 2 Mbps'lere düştü benim altyapımla da alakalı olabilir bilmiyorum ama bence bilerek internet hızı düşürüyorlar şu an Türk Telekom'da 50 Mbps alıyorum çok memnunum.
Bir de size bir önerim olacak altyapınız hangi internet sağlayacasına ait ise onu kullanın derim maksimum performansı o verir.

Hocam ben de TurkNet'liyim. Şu an 16Mbps dowload, 1.2 upload alıyorum.

Arkadaşlar merhaba, internetimden uzun süredir hiç ama hiç memnun değilim. İnternet aboneliğim yakında bitiyor ve TurkNet'i de bir denemek istiyorum artık. Aklıma takılan birkaç şey var yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlar varsa çok sevinirim cidden.

Şimdi 11 şubat 2021'de taahhüdüm bitiyor ve TurkNet'e başvuru yapmak istiyorum ama taahhüt parası ödemek gibi bir niyetim yok, sonuçta bitiyor. Ancak TurkNet'in sitesinde okuduğum kadarıyla onlar abonelik bitmeden başvuru yapmamızı istiyorlar, ki bana ait olan port başkasına verilmesin ve işlem uzamadan hızlıca abonelik geçişi tamamlansın. Bu noktada ne yapmam gerekir sizce? Taahhüt parası katiyen vermek istemiyorum ancak işlemin çok da uzun sürmesi işime hiç gelmez. Ne yapmam gerekir bu noktada? Üstelik bir de sorgulama yaptığımda 50Mbps alabileceğim yazıyor, TTNET paketlerine baktığımda ise en fazla 16Mbps paketler görüyorum bana sunulan. Bunun anlamı nedir? Aşağıya sorgulama sonuçlarını bırakıyorum. Yardımcı olun lütfen.

Merhaba isterseniz 0'dan başvuru yapın isterseniz geçiş yapın. Cayma bedeli çıkmaması için 5 şubatta belgeleri ellerine gönderin 5 6 gün sonra geçişiniz yapılır cayma bedeli ödememiş olursunuz.

Bir de geçecekseniz mutlaka şu konuyu buradan itibaren okuyun size de yardım edeyim ben. Sorunsuz kullanın.

Bence en iyisi TTNET o kadar kızıyoruz ama sabit neti onlar veriyor hiç risk atmaya gerek yok bence.
Nerede sabit internet veriyor? 4 sene boyunda 33 Mbps alabildiğim altyapımda 5 Mbps internet verdiler. Bu mu sabit internet?

TurkNet'e geçip daha az para ile daha hızlı internet aldım.

Son düzenleme:
Nereye sabit internet veriyor. 4 sene boyunda 33 Mbps alabildiğim altyapımda 5 Mbps internet verdiler. Bu mu sabit internet?

TurkNet'e geçip daha az para ile daha hızlı internet aldım.

Ben 10 yıldır ailemle TTNET kullandım 1 kere teknik servis çağırdım onda da şimşek ve yağmurdan dolayı modem yandı ondan dolayı ben hiçbir sıkıntılarını çekmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı