Çözüldü TurkNet Türk Telekom Fiber Modemi Değiştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Arkadaşlar merhaba, TT altyapısı ile fiber bugün bağlandı. Hiç araştırmadan doğrudan sizlere soracağım: Türk Telekom'un bana verdiği ZTE ZXHN H298A modemi hiç kullanmak istemiyorum. Bunu değiştirebilir miyim?

Yerine kullanmak istediğim modem:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Cevaplarınıza yarın bakabileceğim.

Çözüm
Hocam yapmanız gerekenler aslında basit,
  • Verilen ISS modemin MAC adresini kullanmak istediğiniz Router'a kopyalama işlemini gerçekleştirmek
  • Türk.net tarafından tarafınıza verilen kullanıcı adı ve şifreyi Router'a girmek
Bundan sonrası artık fiber internetizin ve WiFi 6 canavarınızın keyfini kahvenizin pişmesini beklerken çıkartmak. Malum o canavarla kahve yapmaya gidene kadar her site anında yüklenir. :)

Ekleme:
Bu arada eğer isterseniz verdikleri modemin root hesabına bir iki uğraş ile sorunsuz erişebilirsiniz. Bu sayede olur da ISP kullanıcı adı ve şifrenizi Türk Telekom ağ üzerinden farklı çekmeye kalkarsa çektiği bilgileri kesin olarak öğeyi denetle yoluyla görüntüleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hem foruma hem de musteri hizmetlerine sordugumda fiber altyapida verilen modemden baska modem kullanilamayacagini soylemislerdi, size gelen cevaplara cok sasirdim desem yeridir. DNS degistirmenin dahi kisitlandigini gorunce mecburen root atmistim ve bu berbat modemden nasil kurtulacagimi arastirmistim. Bana verilen cevaplara gore en iyi cozumun modemi bridge mode'a alip, harici modemi router olarak baglayip kullanmakta oldugu kanisina varmistim. Eger direkt olarak harici modem baglanip kurulumu yapildiginda calisiyorsa musteri hizmetleriyle bosuna papaz olmusum. :Modeminizi kullanip o ucreti odemek istemiyorum," dememe ragmen baska carem olmadigini soyleyip sitelerinde belirtilmemesine ragmen tarifeye ek her ay 15 TL "fiber modem kullanim ucreti/kirasi" almalari da cabasi! Direkt harici modemi baglayip kurulumunu yaptiktan sonra calisip calismadigi ile ilgili sonucu bildirirseniz sevinirim.

ISS: Millenicom.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, TT altyapısı ile fiber bugün bağlandı. Hiç araştırmadan doğrudan sizlere soracağım: Türk Telekom'un bana verdiği ZTE zxhn H298A modemi hiç kullanmak istemiyorum. Bunu değiştirebilir miyim?

Yerine kullanmak istediğim modem:

Not: Cevaplarınıza yarın bakabileceğim.

Keenetic Ultra modeline SFP takıp kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Hem sorunlarla karşılaşırsanız rehber videosu da çıkacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senki kos koca Recep Baltaş sana bile fiber daha yeni geldiyse vay halimize internet hız konusunda çok gerideyiz oyun inene kadar hevesimiz kaçıyor.
Tweet atıp firmalara yalvarmadığım için, sıramı bekledim herkes gibi.
Keenetic Ultra modeline SFP takıp kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Hem sorunlarla karşılaşırsanız rehber videosu da çıkacaktır.
SFP'yi ofise alacağımız fiberde kullanacağız. Videosu da gelecek.
Bundan sonrası artık fiber internetizin ve WiFi 6 canavarınızın keyfini kahvenizin pişmesini beklerken çıkartmak. Malum o canavarla kahve yapmaya gidene kadar her site anında yüklenir. :)
Wi-Fi 6 desteği yok maalesef. Ofisin eski yönlendiricisi bu.

Tweet atıp firmalara yalvarmadığım için, sıramı bekledim herkes gibi.

Sfp'yi ofise alacağımız fiberde kullanacağız. Videosu da gelecek.

Wi-Fi 6 desteği yok maalesef. Ofisin eski yönlendiricisi bu.

Bu verdiğin cevaptan sonra ne denebilirki "sıramı bekledim" seviliyorsunuz❤️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı