TurkNet VDSL İçin Boş Port Yok Sorunu

Uetros

Decapat
Diğer firmalar bana en fazla 14 Mbps hız verebilceklerini söylerken TurkNet'e geçerken VDSL destekli modemim olmadığından dolayı bana interneti ADSL olarak bağladılar. Modem aldıktan sonra VDSL'e hattımı anında taşıyabilceklerini söylediler.Ailem maaşını alınca Asus'un N17U model numaralı modemini aldım ve 13 Mart'ta şikayet kısmı üzerinden bildirdim, fakat destek kaydı oluşturmayı bilmiyordum ilk başta uygulamada (birkaç çözüm yolu gösteriyor uygulama onları deneyince olmadıysa sizi destek kaydı bırakma izni veriyor.). Sonra destek kaydı oluşturdum ayın 16'sında, ayın 19'unda geri dönüş yapıldı. Ve VDSL geçiş işlemleri arka planda yürütülüyor diye mesaj atıldı.
22'sinde ise TurkNet tarafından aldığım yanıt şu oldu.
Bizzat şu şekilde;
Merhaba Ben XXXX Ö. Bağlantınızın VDSL geçişi için yapmış olduğumuz başvuru kontrol edildiğinde bölgedeki VDSL kartta yaşanan port yetersizliği nedeni ile tamamlanamamıştır. Kart üzerinde port boşa çıktığında bağlantı VDSL'e geçirilebilecektir. Bu süreçte herhangi bir işlem yapmanıza gerek bulunmuyor. Bilgilerinize sunarız.
Peki asıl sorum şu buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. Siz ne düşünüyorsunuz? Memnuniyetimi sorarsak şu ana kadar güzel hoş ping değerlerim neredeyse 30 ping düşüş gözlemleyebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısını bana da söylediler. Vdsl altyapısı var, port da var. Fakat 12 mbit sinyal geliyor. ADSL bağlayın sonra belki VDSL kullanırım dedim. Ertesi gün malum teknik ekip geldi. 10 mbit ADSL interneti sorunsuz kullanırken şimdi 2mbit kopma olmadan gelince bayram havası yaşıyorum. İnternet internettir deyip online oyun oynamak istedim, LOSS % 50 civarlarında. Sorun TT HOP noktalarında ve anlatamadım. Uzun ve ayrıntılı şikayet kaydı açtım umarım işi bilen yetkili(!) okur da derdime derman olur.
Diğer taraftan Superonline aboneliğimi iptal ettirmek için Turknet'e Churn doldurup verdim. Sağolsunlar aboneliği iptal ettirmemişler. Turknet sorun çıkarınca Superonline kullanıcı adı - şifresi kayıtlı olan modemi kullanıyorum.
Turknet için ; ilk başlarda sorun yaşarsan o sorunlar peşini bırakmıyor demişlerdi. Harbiden doğruymuş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı