TurkNet, Millenicom ve NetSpeed nasıldır?

Bugraaatm

Hectopat
Herkese iyi forumlar. Şu an Türk Telekom'un 24 Mbps'lik fiber internetini kullanmaktayım ancak Türk Telekom'un paket fiyatları pahalı ve benim de taahhüttüm 1-2 gün sonra sona eriyor. Ben de bu yüzden diğer internet sağlayıcılarına bakınmaya başladım. Başlıkta da yazdığım 3 internet sağlayıcısının hepsinin sitelerinde altyapı sorgulattım ve her birinde de 100 Mbps hız alabileceğim yazıyor. Zaten dolap hemen dibimizde. Ancak şöyle büyük bir sorun var ki bu üç internet sağlayıcısının hiçbirinde interneti sorunsuz kullanabilen yok yorumlara baktığım kadarıyla. Hepsinin ya müşteri hizmetleri kötülenmiş ya da verdikleri hız. Bulunduğunuz bölgeye göre değişiyormuş aldığınız hizmet. Evet Türk Telekom inanılmaz pahalı ancak yiğidi öldür hakkını yeme hizmet anlayışları cidden fevkalade. 24 Mbps'lik hızın daha bu güne kadar 23 Mbps'ye düştüğünü görmedim, sürekli stabil. Aynı şekilde ping de öyle. Müşteri hizmetleri de çok ilgili, hemen çözüyorlar sorununuzu. Benim de kafam bu yüzden çok karıştı. Yani demem o ki;
Bu internet sağlayıcılarını kullanan arkadaşlar bu konu hakkında beni aydınlatabilirlerse çok sevinirim. Sizce Türk Telekom'da kalınır mı yoksa internet sağlayıcımı değiştirmeli miyim?

Netspeed. VDSL

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    39,9 KB · Görüntüleme: 75
Herkese iyi forumlar. Şu an Türk Telekom'un 24 Mbps'lik fiber internetini kullanmaktayım ancak Türk Telekom'un paket fiyatları pahalı ve benim de taahhüttüm 1-2 gün sonra sona eriyor. Ben de bu yüzden diğer internet sağlayıcılarına bakınmaya başladım. Başlıkta da yazdığım 3 internet sağlayıcısının hepsinin sitelerinde altyapı sorgulattım ve her birinde de 100 Mbps hız alabileceğim yazıyor. Zaten dolap hemen dibimizde. Ancak şöyle büyük bir sorun var ki bu üç internet sağlayıcısının hiçbirinde interneti sorunsuz kullanabilen yok yorumlara baktığım kadarıyla. Hepsinin ya müşteri hizmetleri kötülenmiş ya da verdikleri hız. Bulunduğunuz bölgeye göre değişiyormuş aldığınız hizmet. Evet Türk Telekom inanılmaz pahalı ancak yiğidi öldür hakkını yeme hizmet anlayışları cidden fevkalade. 24 Mbps'lik hızın daha bu güne kadar 23 Mbps'ye düştüğünü görmedim, sürekli stabil. Aynı şekilde ping de öyle. Müşteri hizmetleri de çok ilgili, hemen çözüyorlar sorununuzu. Benim de kafam bu yüzden çok karıştı. Yani demem o ki;
Bu internet sağlayıcılarını kullanan arkadaşlar bu konu hakkında beni aydınlatabilirlerse çok sevinirim. Sizce Türk Telekom'da kalınır mı yoksa internet sağlayıcımı değiştirmeli miyim?

Millenicom önermem, onun dışında TurkNet'te hızınız yarısına düşse bile 50Mbps olacağı için yine Türk Telekom'dan iyi olur. Ayrıca TurkNet ucuz olduğundan dolayı müşteri hizmetleri iyi değil. NetSpeed hakkında fikrim yok.

Ben Türk Net kullanmaktayım. Hız olarak oldukça iyi gerçekten hiç bir sıkıntım yok. Ancak müşteri hizmetleri diye bir şey yok. Sorunlarınızı ticket atarak çözüyorsunuz. Canlı olarak bağlanabileceğiniz bir kimse yok. Ya da telefon ile arayıp telefon üzerinde kayıt bırakıyorsunuz. 3 ayda bir 1 haftalık sıkıntı çektirir kalanında sıkıntı çekmezsiniz. En azından Türk Net ve benim aramdaki ilişki bu şekilde. :)

TurkNet kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım. Hızlı bir şekilde kurulum yapıldı. Vaat edilen hızları alıyorum memnunum. (100Mbps olan paketi kullanıyorum.)

WiFi 5GHz.

Dosya Ekleri

• IMG_20210601_153000.jpg
    IMG_20210601_153000.jpg
    17,5 KB · Görüntüleme: 51
Hocam TürkNet'in problemli olduğu tek kısım müşteri hizmetleri. Benim bir tanıdığım iki hafta gibi bir süre internetsiz kaldı. Fakat günün sonunda 100mbps hız ile internetin keyfini sürmeye başladı...

Hocam bu arada altyapım maksimum 67mbps destekliyor. Modemimde eski en yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Ona rağmen bu hız bence gayet güzel.

Dosya Ekleri

• 1622550528891.png
    1622550528891.png
    35,9 KB · Görüntüleme: 55
3 senedir Turknet kullanıyorum memnunum sadece 2020'da yazın çok fazla kopma sorunu yaşamıştım bina içi kablomu yeniledim şuan sorunsuz sabit 100mbps alıyorum memnunum fiyat bakımından da gayet iyiler...

Ben Türk Net kullanmaktayım. Hız olarak oldukça iyi gerçekten hiç bir sıkıntım yok. Ancak müşteri hizmetleri diye bir şey yok. Sorunlarınızı ticket atarak çözüyorsunuz. Canlı olarak bağlanabileceğiniz bir kimse yok. Ya da telefon ile arayıp telefon üzerinde kayıt bırakıyorsunuz. 3 ayda bir 1 haftalık sıkıntı çektirir kalanında sıkıntı çekmezsiniz. En azından Türk Net ve benim aramdaki ilişki bu şekilde. :)
Teşekkürler cevaplar için. Benim de korktuğum tam olarak bu. İnternet kesintisinde karşınızda bir insan bulamamak ve 1-2 hafta internetsiz kalmak. Genel olarak herkes Turknet tavsiye etmiş verdikleri hız da parasına göre alınabilecek en iyi seçenek. Asıl sorun bu internet kesintilerinin ne sıklıkla olacağı. Buna göre düşünüp karar vermek lazım.

Geri
Yukarı