TurkNet ve Türk Telekom hat değerleri

FighterPilot

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, aşağıda verdiğim 2 resim TurkNet ve Türk Telekom'a ait hat değerlerim. Yorumlarsanız sevinirim(@Ulunay). TürkNet bana hainlik ettiği için an itibari ile Türk Telekom'a geçiş yaptım. Binama fiber geliyor ama dairelere bakır ile dağılıyor bu arada. Kullanılan kablo, DSL port tamamen aynıdır. Saha dolabı evimin altında internetten test yapınca 8 metre gözüküyor. Ama ne hikmetse TurkNet 100Mbps aldığım interneti birden 35'e çekti ve bağlantım sürekli kopmaya başladı.

hatdegerleri.JPG

TurkNet hat değerleri.

resim_2020-11-07_114800.png

Türk Telekom hat değerleri.

Son düzenleme:
DSL port tamamen aynıdır
Tam olarak öyle değil. Bu değerler farklı portlara ait. Airties modem hat zayıflamasını gösterseydi anlardınız farklı portlar olduğunu.

Bazen de Türk Telekom Türknet hattı açarken hainlik yapıp sıkıntılı porta bağlayabiliyor. Sizinki biraz öyle olmuş. Türknet kullanırken de bu değerleri atıp ısrarla ekip gönderin ve düzgün porta takın deseydiniz düzeltirdi TT ekibi mecburen, 90 Mbit alırdınız kopma olmadan. Daha önce bu tarz sorun yaşayıp çözdüren baya kullanıcı oldu, bu forumda değil ama diğer sarı forumda konular mevcut.

Bu arada kabin binanızda olsa ve 8 metre çıksa 5.2 hat zayıflaması olmazdı. Emin misiniz bu durumdan?

Tam olarak öyle değil. Bu değerler farklı portlara ait. Airties modem hat zayıflamasını gösterseydi anlardınız farklı portlar olduğunu.

Bazen de Türk Telekom Türknet hattı açarken hainlik yapıp sıkıntılı porta bağlayabiliyor. Sizinki biraz öyle olmuş. Türknet kullanırken de bu değerleri atıp ısrarla ekip gönderin ve düzgün porta takın deseydiniz düzeltirdi TT ekibi mecburen, 90 Mbit alırdınız kopma olmadan. Daha önce bu tarz sorun yaşayıp çözdüren baya kullanıcı oldu, bu forumda değil ama diğer sarı forumda konular mevcut.

Bu arada kabin binanızda olsa ve 8 metre çıksa 5.2 hat zayıflaması olmazdı. Emin misiniz bu durumdan?
Hocam Eylül ayının başından beri TürkNet destek hattıyla konuşuyorum hiçbir çözüm bulunamadı o değerleri de attım hızımın düştüğünü onlarda görüyor ama bana dedikleri şey saha dolabı size uzak vs. ama binamın içinde ben 1.kattayım dolap -1 de. Destek kaydında port değişikliği talep ettim TürkNet bana elektrikçi yardımı ile değiştirebilirsiniz vs dedi. Her gün Türk Telekomdan sistem mesajı gelip duruyordu aynı şeyler yazıyordu hep aşağıya eklerim. Çözemediler bir türlü yoksa çok memnundum uzun süre 75 kullandım sonra 1 gece internet gitti geldi TürkNet hızımı 99mbps ye sabitlemişti uzunca bir sürede 99 kullandım ama sonra ne olduysa 35 oldu gün içinde 10 defadan fazla kopmalar 3mbps ye düşmeler oldu ve aşırı paket kaybı vardı hiçbir online oyun oynanmıyordu.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-07_122346.png
    resim_2020-11-07_122346.png
    13 KB · Görüntüleme: 37
TurkNet maalesef işiniz düzgün yapmıyor. Sorun bundan kaynaklanıyor.

Mesela TurkNet ankastreye hattı direk çakmak yerine TT'nin bıraktığını kabloya ek yapıyor. Ankastre binanın girişinde veya düşük akım odasında oluyor. O ek düzgün yapılmadığı için paslanıyor. Ek yapılan kablo ile ankastrede bulunana kablo kesiti farklı oluyor vs. bir ton ahmaklık yapılıyor.

Oysa TT'den hizmet aldığınız zaman önce TT tarafının ucunu kesiyor, yeniden ankastreye çakıyor. Ardından daireden gelen hattın ucunu kesiyor ve ankastreye çakıyor.

Bu sayede port ve iç tesisat sorununu en aza indirip hizmet kalitesini en üst seviyede tutuyor. İstisnasız her aboneye aynı işlemi yapıyorlar.

Bu örneklerden biri. Forumda TurkNet kullanıp sorun yaşayan çok arkadaş var.

TurkNet kullanıcılarına elinizden iş geliyorsa TurkNet en iyi sağlayıcıdır diyor. Çünkü elinden iş gelemeyen adam benim kullanıcım değil gözüyle bakıyor.

Son düzenleme:
TurkNet kullanıcılarına elinizden iş geliyorsa TurkNet en iyi sağlayıcıdır diyor. Çünkü elinden iş gelemeyen adam benim kullanıcım değil gözüyle bakıyor.
Kesinlikle katılıyorum. Türknet DIY bir internet sağlayıcısıdır. Bilgisi olan için bulunmaz bir nimettir.

2 senedir kullanıyorum, ufak tefek sorunların hepsini kendim çözdüm ya da şurada sorun var diye çözdürdüm. Gerek teknik gerekse donanımsal sorunları. Ben son derece memnunum ama sadece tak kullan yapmasını bilen için kullanıcı için doğru sağlayıcı olmadığı kesin.

Normal bir kullanıcının sorun yaşadığında sorun tespiti yaparak nereden kaynaklandığını, nasıl çözülebileceğini bilmesi pek mümkün değil. Hele ki bizim ülkemizdeki kullanıcılar gibi sadece tak çalıştır biliyorlarsa. WiFi sorunu yaşayıp ISS'yi suçlayan bir sürü kullanıcı konu açtı bu forumda ve ısrarla benzeri konular açılmaya devam ediliyor.

En büyük sorunlardan biri de sorun yaşamaya devam edilmesine rağmen ısrarla aynı sağlayıcıda kalmaya devam etmek. Sorun varsa ve çözülemiyorsa başka bir sağlayıcıya geçilir, X ISS sorunumu çözmüyor diye dönüp durmanın bir anlamı yok. Taahhüt istemeyen bir sağlayıcı zaten, zorla tutmuyorlar. Konu sahibi de sorun yaşamış, çözmeye/çözdürmeye çalışmış, olmayınca başka bir sağlayıcıya geçmiş. Aynı durumda ben olsam ben de aynısını yapardım.

Elinden iş gelmeyen kullanıcı adam benim kullanıcım değildir cümlesine de kesinlikle katılıyorum. Çevremde Türknet kullanıp hiç sorun yaşamayan ve çok memnun olanlar ya altyapısı çok çok iyi olanlar ya da az çok kendi sorununu çözmeyi bilen kullanıcılar. İzlediğim bir videoda Türknet'in genel müdürünün bizim kullanıcılarımız teknik bilgisi en yüksek kullanıcılar dediğini hatırlıyorum. Sanırım bu durumdan gayet memnunlar. Core bir grup istiyorlar, herkes bizden hizmet alsın istemiyorlar gibi görünüyor.

Normal bir kullanıcının sorun yaşadığında sorun tespiti yaparak nereden kaynaklandığını, nasıl çözülebileceğini bilmesi pek mümkün değil.
Sorun bu zaten. İnsanlar TürkNet'i sempatik bulduğu için değil uygun fiyatı için tercih ediyor. Bunun bedeli yaşanan sorunlar oluyor.

Ya TT gibi elit hizmet ekibi olacak ve kullanıcıların sorunu çözecek ya da kötü bir firma olma yolunda böyle devam edecek.

Kimse TurkNet'in gözünün yaşına bakmaz...

Sorun bu zaten. İnsanlar TürkNet'i sempatik bulduğu için değil uygun fiyatı için tercih ediyor. Bunun bedeli yaşanan sorunlar oluyor.

Ya TT gibi elit hizmet ekibi olacak ve kullanıcıların sorunu çözecek ya da kötü bir firma olma yolunda böyle devam edecek.

Kimse TurkNet'in gözünün yaşına bakmaz...
Hocam DH bakabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı