TurkNet vs Kablonet

• Konuyu başlatan Madox
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 2B
Modemlerinin Wi-Fi bağlantısı kötü ama vadettikleri hızları veriyorlar yalan yok. 19- 24 arasında tam belirttikleri saatler de gidip tam da söyledikleri saatler de geri geliyor. Kısaca kablosuz bağlantı sorunsuz sıkıntısız ve vaadettiklerini verselerde Wi-Fi için aynısını söyleyemeyeceğim.

Harici router alınabiliyormuymuş biz sorduğumuz da sadece bizim modemlerimiz uyumlu diyorlardı.

Anladım, benim odam ile televizyon arasından yaklaşık 5 metre var, modemi odama kurdurabilir miyim? Teknik arkadaşlar bağlantıyı direkt uydu üzerinden televizyona yapacaklarını söyledi sistemi pek anlamadım.

Modemlerinin Wi-Fi bağlantısı kötü ama vadettikleri hızları veriyorlar yalan yok. 19- 24 arasında tam belirttikleri saatler de gidip tam da söyledikleri saatler de geri geliyor. Kısaca kablosuz bağlantı sorunsuz sıkıntısız ve vaadettiklerini verselerde Wi-Fi için aynısını söyleyemeyeceğim.

Harici router alınabiliyormuymuş biz sorduğumuz da sadece bizim modemlerimiz uyumlu diyorlardı.

Farklı router ile başarılıyla bağlantı sağladım.
Kullandığım router TL-WR841N

Anladım, benim odam ile televizyon arasından yaklaşık 5 metre var, modemi odama kurdurabilir miyim? Teknik arkadaşlar bağlantıyı direkt uydu üzerinden televizyona yapacaklarını söyledi sistemi pek anlamadım.

Evet modemi odaniza kurdurabilirsiniz. Çatıdaki çanak antenle işiniz yok kutudan kablo gelecek bir aparatla TV ve internet olarak ayrılacak ayrılan kısımdan bir kısmı TV'nin olduğu yere geri kalan odaniza gelir.

Farklı router ile başarılıyla bağlantı sağladım.
Kullandığım router TL-WR841N.

Evet modemi odaniza kurdurabilirsiniz. Çatıdaki çanak antenle işiniz yok kutudan kablo gelecek bir aparatla TV ve internet olarak ayrılacak ayrılan kısımdan bir kısmı TV'nin olduğu yere geri kalan odaniza gelir.

Modemi odama kurdurup, TV bağlantısını da odamdan televizyona çekmelerini isteyeceğim. Verdikleri modemin Wi-Fi bağlantısı da dediğiniz gibi çok kötüyse bende bir router alırım artık.

Kablonet altyapısı varsa daha iyi bir seçim olacaktır.
Yapa varsa yapa için Turknet tercih edilebilir.

Kablonet'in sevmediğim tek tarafı var oda akşamları hız düşürmesi. Bunu da yasal olarak sözleşmede belirterek yapıyorlar.

Kablonet altyapısı varsa daha iyi bir seçim olacaktır.
Yapa varsa yapa için TurkNet tercih edilebilir.

Kablonet'in sevmediğim tek tarafı var oda akşamları hız düşürmesi. Bunu da yasal olarak sözleşmede belirterek yapıyorlar.

Yapa altyapısı yok, TT altyapısı üzerinden veriliyor oda sabit hız olmuyor sürekli kopmalar vs. var.

O zaman az öne dediğim gibi Kablonet altyapısı varsa çok iyi bir seçim olacaktır.

Sokak altyapısı kuruldu, binamıza da kutu yerleştirildi ay sonuna aktif olacak. Şu an kararımı verdim gibi Kablonet'e geçeceğim muhtemelen.

Kablonet kullanan arkadaşlara bir sorum daha var. Ping, anlık kopmalar gibi durumlar yaşıyor musunuz?

Sokak altyapısı kuruldu, binamıza da kutu yerleştirildi ay sonuna aktif olacak. Şu an kararımı verdim gibi Kablonet'e geçeceğim muhtemelen.

Kablonet kullanan arkadaşlara bir sorum daha var. Ping, anlık kopmalar gibi durumlar yaşıyor musunuz?

Kablonet aboneliğinde modem önemli. Bazı modemler sorunluymuş. Forumda belli başlı kaynaklar var hangi modemlerin daha iyi olduğuyla alakalı. Onu öğren abone olana kadar.

Ping değerleri benim bildiğim kadarıyla iyi. Anlık kopma sorunları da yok yine bildiğim kadarıyla.

Ben kablonet abonesi değilim. Ancak gelse de kurtulsam diyenlerdenim. :)

Kopmam olmadı ama bilgisayarim eski olduğu için ping değerlerini bilmiyorum tracert değerlerinde valve 65ms falan veriyordu loltr de 18ms konumdan konuma degisiklik gösterir 1 kere bakım için kesildi daha da hic kesilme olmadı dediğim gibi aynı konumdan yaptıran olursa ondan ilk test yapman daha iyi olur.

Kopmam olmadı ama bilgisayarim eski olduğu için ping değerlerini bilmiyorum tracert değerlerinde Valve 65ms falan veriyordu loltr de 18ms konumdan konuma degisiklik gösterir 1 kere bakım için kesildi daha da hiç kesilme olmadı dediğim gibi aynı konumdan yaptıran olursa ondan ilk test yapman daha iyi olur.

Sokakta tek bizim binaya kuruldu şu an başka alan yok henüz.

Geri
Yukarı