TurkNet vs Kablonet

En iyi firma Kablonet.

Kablonet kullanıyorum fakat tarife fiyatları çok yüksek. 100Mbps kotasız tarifesi 350TL. Akşam 7'den 12'ye kadar 24Mbps hız ise saçmalık, en çok internet kullandığım saatlerde neden düşük hız teklif ediyor. Şu an mecburen 500GB kotalı olan 100Mbps hız ile kullanıyorum fakat çoğu kez 500GB'ı aştım ve hiç memnun değilim. Taahhüt saçmalığı yüzünden başka firmaya da geçemiyorum.
Kablonet: 110 TL fiyata kotasız 100Mbps 5Mbps upload verebileceklerini söylediler. Fakat bu hız saat: 19:00'den saat: 12:00 kadar 24Mbps düşüyor. (efsane kampanya)

Vodafone: Türksat altyapısı üzerinden 24 saat kotasız 50Mbps 90TL verebileceklerini söylediler.

Türk Telekom: TT kendi HiperNet altyapısı bulunuyor bu altyapıdan 128 TL kotasız 24 saat boyunca 50Mbps 8Mbps upload hız verebileceklerini söylediler.

TurkNet: Özgür iletişim tarifesi 75Mbps hız 95 TL buna ek olarak 32 TL modem ücreti var. Yani 132 TL gibi bir fiyat geliyor.

Turkcell Superonline: Kotasız 24 saat boyunca en fazla 50 Mbps hız verebileceklerini söylediler.

Speednet, Comnet, Millenicom ise VDSL altyapıdan 79Mbps verebileceklerini söylediler. Fakat ben böyle yerleri pek güvenilir bulmadığım için tercih etmek istemiyorum. Ayrıca fiyatları da yüksek.

Belki soracak arkadaşlar olur diye bütün ISS anlatmak istedim. Ve bana en uygunu TurkNet gibi geldi hem kaliteli bir modem kullanmış olacaksınız hem de en iyi hızı veren o. Buna ek olarak en alternatifi Türksat Kablonet, hem fiyat uygun hem de 100Mbps güvenilir hız alacaksınız fakat bu hız akşam 7'den sabah 12 kadar 24 Mbps düşüyor ki bu da çok büyük bir düşüş. Bu yüzden ikisi arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim? Ya da şöyle sorayım hangi ISS seçmeliyim? Çünkü epey seçenek var.
Sırf iki günlük mutluluk için taahhütlü paket almayın.

Kablonet ve dediğiniz paketi kullanıyorum. Bir süre sonra zaten alışıyorsunuz işlerinizi o saatlere denk getirmemeye çalışıyorsunuz. 100 Mbps cidden yeterli oluyor.

Bu attığınız akıllı sınırsız.
Sizin kullandığınız aylık 350 TL'lik akşam 7'den 12'ye kadar da 24 Megabit olan Kablonet paketinden daha iyi değil mi?

Sizin kullandığınız aylık 350 TL'lik akşam 7'den 12'ye kadar da 24 Megabit olan Kablonet paketinden daha iyi değil mi?

Ben 350 TL ödemiyorum. 100Mbps hız 500GB kota olan paket kullanıyorum ve 100TL ödüyorum. Akşam saatlerinde internete ihtiyacım olduğu için akıllı sınırsız paketi benim için saçma paket fakat sizin kullanım saatleriniz o saatler değilse en mantıklı paket olur.

@th2077 500GB kotalı 100Mbps ne kadar ödüyorsun? Yetiyor mu 500GB.

100TL ödüyorum. Bazı aylar yetmiyor ve ek kota almak zorunda kalıyorum ya da çok fazla internet kullanacağım günler "Nitro" paketi alıyorum.

Bakın bende aynı paketi kullanıyorum akşem 7'den 12'ye kadar ama gidipte Türk Telekom vs. alırsanız 25 Mbps. Hızı hiç göremezsiniz en iyisi Kablonet'in o paketini alıp kullanmak.

Katılıyorum.

2 yıldır Vodafone fiber ile alakalı sorunlar yaşıyorum. Meğer sorunum modem kaynaklıymış, Wi-Fi sürekli kopuyordu, bilgisayarıma Ethernet kablosu çekince anladım. Kablolu bağlantıda 35 Mbps hız alırken Wi-Fi ara ara kopmalar ve hız düşümleri oluyordu.

Defalarca müşteri hizmetlerini aradım, eve bile geldiler. Yaptıkları tek şey modemi resetlemek ya da kanal değiştirmek.

Kablonet öyle değil, internet gideceği zaman mesaj atıyor. İlgileniyorlar, resmen VIP hizmet veriyorlar...

Geri
Yukarı