TurkNet vs Kablonet

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Şu an kullandığım Turkcell Superonline taahhütüm bitiyor, 24Mbps hız alabiliyorum Türksat altyapısı üzerinden ve memnun değilim. Yeni bir ISS arıyorum. Binamda ADSL ve VDSL altyapı bulunuyor ve bakır kablo kullanılıyor oturduğum daireye. Neredeyse bütün ISS görüştüm size biraz görüşmelerimden bahsedeyim.

Kablonet: 110 TL fiyata kotasız 100Mbps 5Mbps upload verebileceklerini söylediler. Fakat bu hız saat: 19:00'den saat: 12:00 kadar 24Mbps düşüyor. (efsane kampanya)

Vodafone: Türksat altyapısı üzerinden 24 saat kotasız 50Mbps 90TL verebileceklerini söylediler.

Türk Telekom: TT kendi HiperNet altyapısı bulunuyor bu altyapıdan 128 TL kotasız 24 saat boyunca 50Mbps 8Mbps upload hız verebileceklerini söylediler.

TurkNet: Özgür iletişim tarifesi 75Mbps hız 95 TL buna ek olarak 32 TL modem ücreti var. Yani 132 TL gibi bir fiyat geliyor.

Turkcell Superonline: Kotasız 24 saat boyunca en fazla 50 Mbps hız verebileceklerini söylediler.

Speednet, Comnet, Millenicom ise VDSL altyapıdan 79Mbps verebileceklerini söylediler. Fakat ben böyle yerleri pek güvenilir bulmadığım için tercih etmek istemiyorum. Ayrıca fiyatları da yüksek.

Belki soracak arkadaşlar olur diye bütün ISS anlatmak istedim. Ve bana en uygunu TurkNet gibi geldi hem kaliteli bir modem kullanmış olacaksınız hem de en iyi hızı veren o. Buna ek olarak en alternatifi Türksat Kablonet, hem fiyat uygun hem de 100Mbps güvenilir hız alacaksınız fakat bu hız akşam 7'den sabah 12 kadar 24 Mbps düşüyor ki bu da çok büyük bir düşüş. Bu yüzden ikisi arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim? Ya da şöyle sorayım hangi ISS seçmeliyim? Çünkü epey seçenek var.

Kablonet kullanıyorum önceden Türk Telekom'du Türk Telekom'da 500 kilobyte indiriyordum Kablonet'te ise 97 MB indirmeyi gördüğüm oluyor ama TurkNet'i de kullanmak isterdim bence Kablonet al inanmıyorsan hemen bir SS alabilirim Kablonet'le.

Ben Kablonet kullanıyorum söylediğiniz paket mevcut size de öneririm altyapınızda sorun yaşatmıyorsa çevrenizden öğrenseniz güzel olur eş dost komşudan gayet memnunum.

Türk Telekom dışındaki firmaları tercih edebilirsin.

Kablonet kullanıyorum genel olarak iyi. Türknet kullanan arkadaşım var, asla tavsiye etmem. Daha önce neredeyse bütün internet sağlayıcılarını kullandım, gördüğüm en kötü firma Türknettir. Merkezi konumda oturmasına rağmen günde 5 kere interneti gidiyor en az. Arıyorsun muhatap yok.

Türknet, Comnet ve Turk Telekom'u tavsiye ederim. Türknet biraz pahalı kaçmış. Comnet köklü bir hosting firmasıdır. Yakın zamanda İSS işine girdiler.

Turk Telekom'un müşteri hizmetleri ve saha ekipleri hızlıdır. Altyapı da iyiyse vaad edilen hızı verirler.

Vodofane'u bilemiyorum. İyi diyen var, bulaşmayın diyen var.

Netspeed de iyidir fakat akşamleyin ping sorunu olabiliyormuş.

Geri
Yukarı