TurkNet vs Kablonet

Kablonet'in ffth hizmeti fiber olduğu için gayet güzel ama bir de şu insanlara zorla kablo TV'ye üye olmalısınız yoksa internet bağlamayız dayatması olmasa daha iyi olurdu.

1.jpeg
2.jpg

Gigafiber'i aktif ederlerse Turknet'e geçeceğim. Ancak Gigafiber sunmasalardı kesinlikle düşünmezdim bu firmayı. Müşteri hizmetlerine ulaşmak imkansız (telesekreter bilerek bağlamıyor müşteri hizmetlerine) hem de ulaştığınızda karşınıza çıkan kişiler zorla çalışıyormuş gibi destek olmaktan aciz şekilde tavır
gösteriyorlar.

Yayıncılara harcadıkları paraları bence müşteri hizmetlerini iyileştirmek için kullansalar daha çok kullanıcı çekerler.

VDSL ve fiber için Netspeed, Kablonet gibi firmalarla görüşün bence.

GigaFiber'i aktif ederlerse TurkNet'e geçeceğim. Ancak GigaFiber sunmasalardı kesinlikle düşünmezdim bu firmayı. Müşteri hizmetlerine ulaşmak imkansız (telesekreter bilerek bağlamıyor müşteri hizmetlerine) hem de ulaştığınızda karşınıza çıkan kişiler zorla çalışıyormuş gibi destek olmaktan aciz şekilde tavır.
Gösteriyorlar.

Yayıncılara harcadıkları paraları bence müşteri hizmetlerini iyileştirmek için kullansalar daha çok kullanıcı çekerler.

VDSL ve fiber için Netspeed, Kablonet gibi firmalarla görüşün bence.

Şimdi Netspeed'e baktım fiyatları çok uygun duruyor Kablonet'te fiber 100 Mbps 260 TL civarındayken Netspeed'te VDSL 100 Mbps 150 TL daha öncesinde hiç duymamıştım kalitesi hakkında bir bilginiz var mı?

Şimdi Netspeed'e baktım fiyatları çok uygun duruyor Kablonet'te fiber 100 Mbps 260 TL civarındayken Netspeed'te VDSL 100 Mbps 150 TL daha öncesinde hiç duymamıştım kalitesi hakkında bir bilginiz var mı?
Performansı iyi değil, şöyle açıklayayım;
Elazığdaki evimde ilk başta Turknet kullanıyordum. Saçma sapan fiyat politikalarından dolayı NetSpeed'e geçtim. Turknette ping değerim yurtiçi 30-35 arası, yurtdışında ise 68-78 arasıydı. Netspeede geçince yurtiçi 21-27 arası, yurtdışı 59-67 arası oldu. Neyse dedim gayet güzel ama online oyunlar sırasında anladım güzel olmadığını. O kadar packet loss ve o kadar değişken pinge sahiptim ki anlatamam.
Örneğin 22ms gecikme ile valoranta giriyordum, aradan 2 dakika geçiyordu ping 50 packet loss %80. İnanamadım yani. Modem değiştirdim, her yolu denedim çözüm olmadı. Sıkıntı netspeedin bana sağladığı internetteydi. Müşteri hizmetleri iyi hatta anydesk ile bana bağlanıp, kendileri de inceledi. Sorunu çözemediler çünkü sorunu bulup anlayamadılar.

Türk Telekoma geçtim, ping sabit 22-23, packet loss "0". Aynı altyapı fakat kendi sunucularından dolayı bu tarz sıkıntılar çıkıyor sanırım.
Aynı altyapıda bile böyle sıkıntılar çıkıyorsa mutlaka sende de çıkacaktır diye düşünüyorum. Sana tavsiyem Kablonetin kendi altyapısı ile interneti kullanman olacaktır. Zaten belirli şehirlerde var ve değişecek fiyatlarla beraber 260 lira aslında sana çok gelmeyecek. Taahütün de olduğu sürece kimse fiyata dokunamaz.

KabloNet size İnternet ve TV hizmetini, TT'den ne kadar ucuza sunuyor bir bakın isterseniz. KabloNet modemleri kötü biraz uzaklaşırsanız bezdirir ama orta ölçekli evde iş görür tavsiyem oyun vb. için PC'ye LAN olarak bağlanmanız sıkıntı yaşamazsınız. Türknet ile Kablonet karşılaştırılamaz bile ben bir ara geçtim TürkNet ne hız verdiler ne vaat ettiklerini sundular nede muhatap bulabildim 1 haftaya İSS değiştirmek uğraşmak zorunda kaldım. Ticket olayı var atıyorsun muhatap yok, arıyorsun müşteri hizmetleri yok. O firmaya 170 TL vermek enayilik bence, Netspeed, KabloNet gibi alternatifler varken. Gider Türk Telekom kullanırım 50 daha fazla veririm yine TürkNet kullanmam. Gigafiber varsa başka tabi ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

Geri
Yukarı