TurkNet vs Millenicom vs Netspeed

• Konuyu başlatan rauzy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 435

rauzy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, şu an Türk Telekom 75 Mbps internet kullanıyorum. Memnunum da ara sıra olan bazı şeyler hariç. 5 gün sonra tahaatümüz bitiyor fiyat 2 katına çıktıgı için de Türk Telekom'la devam etmeyeceğiz. Altyapımız Max 80 hangi internet sağlayıcısı daha iyi? TurkNet mi Millenicom mu Netspeed mi? Kaç güne bağlarlar?

Üçü de(TurkNet 1000 Mbps altyapısı hariç) Türk Telekom altyapısından hizmet sunuyor yani size internet aynı kablodan gelecek, teknik ekip olarak aynı Türk Telekom ekibi gelecek, değişen tek şey müşteri "hizmetleri" ve faturayı ödediğiniz firma olacak. Lakin bunların en büyük dezavantajı taahhütsüz olmaları sallıyorum Türk Telekom size 2 sene taahhüt ile 300-350₺'ye verdiği paketi bunlar size taahhütsüz 250₺'ye veriyor evet ama bundan 3 ay sonra onlarda zam yaptığı zaman terste kalacaksınız, o zaman ise telekoma geçmek istediğiniz zaman Telekom fiyatları da artmış olacak. Bölgenizde kendi altyapısından hizmet veren başka bir firma yoksa buna bulaşmak yerine Türk Telekom'dan 2 senelik taahhüt yaptırmanız daha ekonomik olur.

TurkNet 7 iş günü içerisinde diyorlar ama geçiş yaparsan 2 3 güne geçersin geçiş yaparsan hem portunu kaybetmezsin hem geçiş yaparken internetin kesilmez hem de kurulum ücreti ödemezsin.

Şu anki internetinizin kalitesi neyse o kalitede oluyor. Sadece pinglerin de değişiklik gösterebilir. Ben şahsen 2 yılı aşkındır Türk Telekom altyapısıyla Fiber TurkNet kullanıyorum. Çok problemle karşılaşmadım.

Arkadaşlar merhaba, şu an Türk Telekom 75 Mbps internet kullanıyorum. Memnunum da ara sıra olan bazı şeyler hariç. 5 gün sonra tahaatümüz bitiyor fiyat 2 katına çıktıgı için de Türk Telekom'la devam etmeyeceğiz. Altyapımız Max 80 hangi internet sağlayıcısı daha iyi? TurkNet mi Millenicom mu Netspeed mi? Kaç güne bağlarlar?
Ben şahsen NetSpeed öneririm. TürkNet'e geçipte 75-100mbps için tek fiyat 400TL vermek çok pahalı olur. Millenicom'a da geçsen Türknet'e de geçsen NetSpeed'e de geçsen aynı hizmeti alacaksın.

Netspeedde 100 Mbps 370 lira aralarında 30 lira fark var hem bulunduğun yerde netspeedin sunucu kapasitesi yetmeyebilir hız dalgalanmaları hız düşmesi yaşayabilirsin çünkü sen hizmeti onun sunucusundan alıyorsun

Geri
Yukarı