TurkNet vs Netspeed

Dr.You

Hectopat
Daha fazla  
Köydeki evimde TurkNet tarafından altyapı sorgulama yaptığımda 16 Mbps Netspeed taradından yaptığımda ise 28 Mbps çıkıyor. (Santrale mesafem 681 metre.)

Sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Köydeki evimde TurkNet tarafından altyapı sorgulama yaptığımda 16 Mbps Netspeed taradından yaptığımda ise 28 Mbps çıkıyor. (santrale mesafem 681 metre.)

Bu gibi bölgelerdeki altyapı tamamen telekoma ait olduğu için telekoma geçmeniz mantıklı olacaktır.
Arıza vs durumunda kendi abonesi olursanız çok hızlı çözüyorlar.

Köydeki evimde TurkNet tarafından altyapı sorgulama yaptığımda 16 Mbps Netspeed taradından yaptığımda ise 28 Mbps çıkıyor. (Santrale mesafem 681 metre.)

Hocam bende zamanında Türk Telekomda sorgulattığımda 24 mbps demişlerdi. Netspeede sorgulattığımda ise 81 mbps gibi bir değer çıktı. En son 75 mbps paketlik netspeede geçmeye karar verdim ve yaklaşık 3.5 aydır Netspeed kullanıyorum. Vaat ettiği hızı da veriyor. Gayet iyi gidiyor şuanlık. Sadece 1 kez onlar tarafından problem yaşadım , onda da müşteri hizmetlerini aradığımda hemen hallettiler. TurkNet maksimum hıza 140 TL istiyor. Netspeed ise 35 Mbps pakete 124 TL istiyor. Ben olsam önce Netspeedi denerdim ki zaten taahhütsüz olduğu için adresinizin desteklediği maksimum 28 mbps olan hızı alamazsanız iptal edip TurkNet deneyebilirsiniz.

Benim evime türknet 16 mb gösteriyordu. Vdsl portum olmadığı içinmiş. Sizin yerinizde olsam vdsl port bağlatıp türknet tercih ederim. Mümkün mü bilmiyorum tabi

Aynı altyapı olduğu için ikisi de aynı hızı verir. Kalite olarak Netspeed çok daha iyi. Turknet en son tercihin olsun.
Konuma göre değişir. NetSpeed'den TurkNet'e geçiş yaptım gözle görülür kalite ve hız artışı oldu, genel olarak pingim ve bağlantı sürem düştü. Ayrıca SNR margin değerleri iyileşti.

@Marla Singer Aslında turknet ilk ay memnun olmazsam kurulum ücretini bile karşılıyor yanlış bilmiyorsam eğer. Bu Hizmet netspeed de yok ne yazık ki

Benim evime türknet 16 mb gösteriyordu. Vdsl portum olmadığı içinmiş. Sizin yerinizde olsam vdsl port bağlatıp türknet tercih ederim. Mümkün mü bilmiyorum tabi
Bunu nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz? Eğer bende de VDSL portu yoksa Netspeed neden 28 mbps gösteriyor?

Bu gibi bölgelerdeki altyapı tamamen telekoma ait olduğu için telekoma geçmeniz mantıklı olacaktır.
Arıza vs durumunda kendi abonesi olursanız çok hızlı çözüyorlar.
2 veya 3 ay sonra iptal ettireceğim. Bu hizmet onlarda yok. Hem de fiyatlar daha yüksek.

@Marla Singer Aslında turknet ilk ay memnun olmazsam kurulum ücretini bile karşılıyor yanlış bilmiyorsam eğer. Bu Hizmet netspeed de yok ne yazık ki

Bunu nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz? Eğer bende de VDSL portu yoksa Netspeed neden 28 mbps gösteriyor?

2 veya 3 ay sonra iptal ettireceğim. Bu hizmet onlarda yok. Hem de fiyatlar daha yüksek.
Piyasadaki bütün ISS’leri kullandım aralarında açık ara en kötüsü Turknet. Müşteri hizmetleri ve teknik destekleri yok özellikle ADSL kullanacaksan Türk Telekom dışına çıkmamanı öneririm.

Geri
Yukarı