TurkNet yüksek ping değerleri

1. 2.5 GHz 100 Mbps alamazsın.(çok üst düzey bir cihaz olması gerekiyor 2.5GHz.)
  2. Cihazım Wi-Fi 6 bile destekliyor.
  3. Bölgeme GigaFiber hizmeti verilmiyor.(yorumda bulunan eleman fiber ile 1000 veriliyor diye bir çıkarımda bulunmuş.)

Arkadaş giga fiber için demiş bunu ve doğru diyor ben kullanıyorum şu anda ve 750 indirme ve 550 yükleme alıyorum.

Arkadaş giga fiber için demiş bunu ve doğru diyor ben kullanıyorum şu anda ve 750 indirme ve 550 yükleme alıyorum.

@Burak Mataraci her Fiberi GigaFiber zannediyor. Ben onu kastediyorum.
Normalde ISS Fiber alt yapılarda 1000 Mbps veremleri gerekirken, ticari kazanç uğruna değerleri düşürüyorlar.
Ben FTTH alt yapısında Max 100 Mbps tarifleler alabiliyorum. Alt yapım aslında 1000 Mbps destekliyor lâkin ticari kaideler desteklemiyor.

Hocam çok özür dileyerek soruyorum, yazılanları okuyor musunuz? 100 Mbps ise VDSL'dir diye bir argümanla yaklaşılıyor konuya. :D

Okuyorum TT altyapısı fiber dahi olsa 100 ile sınırlıyor sistemi.
Giga fiber yani TurkNet'in altyapısı ise sınırlama yok.

100 civarı indirme olan değerlerde fiber ya da VDSL'yi ancak yükleme hızından ve ping değerinden anlayabiliriz.

Fiberde yükleme değeride yüksek oluyor.
Eleman her fiberi GigaFiber zannediyor. Ben onu kastediyorum.
Normalde ISS fiber alt yapılarda 1000 Mbps veremleri gerekirken, ticari kazanç uğruna değerleri düşürüyorlar.
Ben FTTH alt yapısında Max 100 Mbps tarifleler alabiliyorum. Alt yapım aslında 1000 Mbps destekliyor lâkin ticari kaideler desteklemiyor.

Aynen eve kadar fiber var ise bu altyapı 1000 destekler ama TT bunu kısıyor ve 100'e düşürüyor.
TurkNet kısmıyor.

Okuyorum TT altyapısı fiber dahi olsa 100 ile sınırlıyor sistemi.
Giga fiber yani TurkNet'in altyapısı ise sınırlama yok.

100 civarı indirme olan değerlerde fiber ya da VDSL'yi ancak yükleme hızından ve ping değerinden anlayabiliriz.

Fiberde yükleme değeride yüksek oluyor.

Aynen eve kadar fiber var ise bu altyapı 1000 destekler ama TT bunu kısıyor ve 100'e düşürüyor.
TurkNet kısmıyor.
TurkNet kendine ait olmayan alt yapılırda bağlantı tipi ne olursa olsun 8 mbps üzeri yükleme sunamıyor.

Epey saçma şeyler dönmüş konuda.

Gateaway pingin 24ms. İstanbul'da Gateaway'in. Ona rağmen pingin yüksek. Demek ki İstanbul konumundan uzaksın. İstanbul'a en kısa yoldan ulaşıyorsun. Sonrası TurkNet'in bileceği iş. TurkNet pek iyi yönetemiyor gibi görünüyor.comnet gibi direkt bağlayan bir ISS'de olsan 55ms alacaksın. En iyi 55ms alabilirsin konumuna göre. Sen 62 alıyorsun. Aşırı kötü değil sadece bir tık daha iyi olabilir.

Giresundayım işte ne yapmam gerekiyor onu soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı