TurkNet'de hız değişmeme sorunu

ali uzun

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. TurkNet 16MBPS paketini kullanırken bana 10 MBPS geliyordu. 2 sefer 35MBPS hızına geçtim ama hız hâla aynı. Acaba modemden bir şey mi yapacağız?
Modem: Zyxel vmg3312-b10b

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun nedeni büyük ihtimalle altyapınızın eski olmasıdır. Zira aynı sorun bende de var 36 mpbs kullanmam gerekirken 9.90 mpbs kullanıyorum türk telekom ile yaptığım görüşmelerde altyapımın maksimum o kadar kaldırdığı söylendi.

Her modem de yazıyor mu bilmiyorum ama benim modem arayüzünde yazıyor. Modem arayüzünden kontrol et istersen.

BD67FEA8-FDE8-4A6B-9041-5AF4E1F36FE6.png
ADSL 2+ yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen Turknet firmasının ilgisizliğinden kaynaklanıyordur. Aynı ikamet adresinde farklı iki telefon numarasına farklı hız uyguladılar. Yaptığım tüm uyarılara rağmen düzeltme olmadı. Başka bir firmadan hizmet almaya başladım. Şu anda tesisat vb yerlerde hiç bir değişiklik yapmadığım halde 30 MBPS altında hız almıyorum.

Turknet saha ekibi olmayan, müşteri temsilcisi olmayan tüm işlemleri ekran üzerinden halletmeye çalışan ancak bunu bile beceremeyen bir firma yapacak şey basit bir süre daha idare edip diğer firmalarında kota, limit vs. kalkınca onlara geçmek.

Turknet saha ekibi olmayan, müşteri temsilcisi olmayan tüm işlemleri ekran üzerinden halletmeye çalışan ancak bunu bile beceremeyen bir firma yapacak şey basit bir süre daha idare edip diğer firmalarında kota, limit vs. kalkınca onlara geçmek.
Yaşadığınız ilin saha ekibindeki kaynaklanan bir sorun olabilir. 2 yıldır kullanıyorum SNR margin ayarlarım konusunda daha önce TTNet, Dsmart Net ve Millenicom’un yardımcı olmadığı kadar olup 16MBPS destekleyen mahallede 14.5-15MBPS görmemi sağlayan tek firma oldu.

Alt yapın 35 Mbps destekliyor mu önce ona bakmalısın eğer ki destekliyor ise müşteri hizmetlerine bildirip arıza kaydı oluşturmalısın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı