Yeni geçtiğim TurkNet'de yavaşlık mevcut

rıdemistaken

Hectopat
Yer
Ankara
Selamlar dostlar,
Dün itibarıyla TurkNet aboneliğim başladı ve altyapım aktif oldu.
Yaptığım testler sonucunda herhangi bir sorun yok fakat internette genel olarak bir yavaşlık mevcut.
Bundan önce Türk Telekom kullanıyorduk ve herhangi bir yavaşlık, yeniden bağlanamama sorunu yoktu. Kullandığım paket 24Mbps'lik paketti.
Şu anda TurkNet'de 77Mbps'lik paketi kullanıyorum ve 52Mbps download 7Mbps upload alıyorum ve bu vaat edilmesi gerekilen değerler ve TurkNet bunu karşılıyor.

YouTube'a girmek istesem bir yavaşlık, Twitter'a girmek istesem bir yavaşlık mevcut ve sürekli o dönen yuvarlak şey çıkıyor.
Film açmayı denedim ve yine aynı şey mevcuttu. Telefondan YouTube'a girmeye çalıştım o beyaz şey dönüyor sonra "yeniden bağlanın" uyarısını veriyor.
Bu yavaşlık neden kaynaklanıyor olabilir?
Benim tahminim modemden kaynaklı fakat herhangi bir ısınma söz konusu değil.
Modem markası;

1637494000004.png

xDSL ayalarım;

1637494026641.png

Yeni yapmış olduğum Speedtest sonucum;

1637494081260.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun var. Kablolu kullandığında sana vaat ettiklerini veriyor, ama kablosuz kullandığında internet patates oluyor. Sorun modemden olacağını sanmıyorum, çözüm de bilmiyorum açıkçası.

Bende de aynı sorun var. Kablolu kullandığında sana vaat ettiklerini veriyor, ama kablosuz kullandığında internet patates oluyor. Sorun modemden olacağını sanmıyorum, çözüm de bilmiyorum açıkçası.

TurkNet'i aramadım fakat böyle devam ederse arayacağım gibi duruyor.
Kabloluda da aynı sorun mevcut, sürekli bir yavaşlık söz konusu.

TurkNet'i aramadım fakat böyle devam ederse arayacağım gibi duruyor.
Kabloluda da aynı sorun mevcut, sürekli bir yavaşlık söz konusu.

Kanka kabloluda yavaşlık varsa DNS ayarı yapman gerekiyor, TurkNet'in verdiği DNS ayarı çöp, modem sitesine (192.168.1.1) girip ev ağ bölümüne gir, DNS ayarını 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yap, veya otomatik yapabilirsin, internetten en hızlı adreslere bakabilirsin. Nasıl yapacağını tam bilmiyorsan videolar izleyerek yapabilirsin.

Kanka kabloluda yavaşlık varsa DNS ayarı yapman gerekiyor, TurkNet'in verdiği DNS ayarı çöp, modem sitesine (192.168.1.1) girip ev ağ bölümüne gir, DNS ayarını 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yap, veya otomatik yapabilirsin, internetten en hızlı adreslere bakabilirsin. Nasıl yapacağını tam bilmiyorsan videolar izleyerek yapabilirsin.
Yukarıdakilerden hangisini seçeyim?
1637495417844.png

Yukarıdakilerden hangisini seçeyim?
Eki Görüntüle 1221949

Dinamik: Otomatik.
Statik: El ile.
Diğerlerini bilmiyorum.
Tavsiyem: Statik seç, üst kısma 8.8.8.8 alt kısma 8.8.4.4 yap. Bu güvenli DNS adresidir. En hızlısı 1.1.1.1 - 1.0.0.1 ama güvenliği daha az. İnternetten daha detaylı bulabilirsin hangi adres ne konuda iyi olduğunu.

Geri
Yukarı